Hayvanlarda Aşı Ücretli Hale Geliyor

Ülkemizde hayvancılığın önemli rol oynadığı hayvan hastalığında uygulanan aşılar artık ücret karşılığında vatandaşlara sunulacak. Gönderilen tebliğde, “Bakanlığımız Veteriner Enstitüsü Müdürlükleri ve Şap Enstitüsü Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinde üretilen şap, koyun keçi vebası, sığır Brusellozu, koyun ve keçi brusellozu, Mavidil, Şarbon ve Koyun Keçi aşılarının, 8 Temmuz 2019 tarihinden itibaren bir ücret dahilinde İl Müdürlükleri Döner Sermeye İşletmelerine gönderilmesi, İl Müdürlükleri Döner Sermaye İşletmelerince de yetiştiricilerinin hayvanlarına ücret karşılığında tatbik edilmesi sağlanacaktır denildi.
Buna göre, 8 Temmuz tarihi itibaren aşı uygulama ücretlerine aşı bedeli ilave edilmeye başlandı.
belge2.jpeg.jpg

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Geçmiş Zaman. devlet şap aşısı vurmuştu benim danalara,bende rahatım.sonra danalar şap hastalığına yakalanmis.(ilk defa başıma geliyor).özel vet. gittim durumu anlatım . 4 lü koruma yapmak gerekli dedi ve yaptım.danalar iyileşmisti çok şükür.

Önceden zaten ücretliydi ama seçim vaadi olarak ücretsiz denildi. Uygulamaya geçmesi baya vakit almıştı şimdi yine ücretli olacakmış. Arada birkaç defa ücretsiz yaptırmış olduk [emoji16] ama vaatler tutulamadı. Bu arada devlette çalışan hekim arkadaşlar bu aşı ücretlerinin küçük bir kısmını el emeği olarak alıyorlar. Onlar hep aldı ücretsizken bile +1 TL koydular.