Hepsi 4 çeker ama sadece o Tren çeker....

Ynt: Hepsi 4 çeker ama sadece o Tren çeker....

UÖZKAN.77 link=topic=68450.msg780358#msg780358 date=1380657294' Alıntı:
Abiler tren-vagon tekerlerine dikkat etmişseniz raya düz değil açıyla-çapraz basar... bu sayede temas minimum olur ve diyelim 1000 bg bi tren gücünün 10-30 katı yükü alır gider :) ki 1000 bg 2 tır motoru ama 50 tır kadar yük çeker bi tren!

Önce akıl sonra güç :)

Fendt ' e lafım yok özellikle amblemini tek geçerim, 'iş atı'... ama fayda/masraf olayı var! ne getiri/ne götürür dedi mi?

Sürtünme momenti, bütün taşıtların hawada karada suda ortak problemidir... Ewet dediğin doğru usta bunu bende biliyordum ama aklıma gelmedi hiç, dediğin açıdan yani haklısın....

Fendt tartışılmaz ama entry lewel değil benim için ustalık eseri gibi....

Satınalma maliyeti dışında negatifliği de yok...

UÖZKAN.77 link=topic=68450.msg780358#msg780358 date=1380657294' Alıntı:
Abiler tren-vagon tekerlerine dikkat etmişseniz raya düz değil açıyla-çapraz basar... bu sayede temas minimum olur ve diyelim 1000 bg bi tren gücünün 10-30 katı yükü alır gider :) ki 1000 bg 2 tır motoru ama 50 tır kadar yük çeker bi tren!

Önce akıl sonra güç :)

Fendt ' e lafım yok özellikle amblemini tek geçerim, 'iş atı'... ama fayda/masraf olayı var! ne getiri/ne götürür dedi mi?

evet abi orası çok doğru bir tesbit...mesela askeriyenin unimog 1300 l Mercedesleri var onlar normalde 2.5 tonluk ama rampaya gelince şişiyor gitmiyorlar hele 1.5 tonlukları kanı gibi gidiyor üzerinde sinyal bozucuda takılıysa tamm rampada kaldı sanarsın ama o 2.5 tonluk olanlar üniversal üretilmiş yani tiren tekeri de takılıp tiren rayında yük çektirilebiliyor yani kara yolunda 2.5 ton taşıyon 156 hp lik kamyon tiren rayına düşüce 600 ton yük çekiyor 600 tona 2.5 kaçla çarpsak gelir acaba yani kaç katıdır görki o yüzden fendtin orada zorlanmaması bile lazımı yaniki baya silkelendi tabi arkasındaki yük ne kadar bilemiyorum da 600 den aşağıysa unimog daha çekişli bencce ki fendt 300 hp den fazla

UÖZKAN.77 link=topic=68450.msg780366#msg780366 date=1380658142' Alıntı:
Ünimog deme bana Nivayla offroad maceraları geliyo aklıma, gene dengeler bozulur sonra... :)

Mog=İş Hayvanı

Halis Unimog yaşayan bi efsanedir!

geçen artvinde yapıyorlardı abi gördünmü çamurun içinde boğulmnuşlar ;D ;D ;D

Burda da yazın oldu hatta biz kurtarıcıydık :) paylaştım... Niva dursa biz de yarışırdık, kaçmazdı... Evet Karadeniz özellikle Ordu çok iddialı bu konuda, zaten oraların çoğrafyası kendinden-doğuştan offroad biraz da :)

Aksaray yapısı değil gerçek Unimoglar ' a tek laf yok...

UÖZKAN.77 link=topic=68450.msg780440#msg780440 date=1380700936' Alıntı:
Burda da yazın oldu hatta biz kurtarıcıydık :) paylaştım... Niva dursa biz de yarışırdık, kaçmazdı... Evet Karadeniz özellikle Ordu çok iddialı bu konuda, zaten oraların çoğrafyası kendinden-doğuştan offroad biraz da :)

Aksaray yapısı değil gerçek Unimoglar ' a tek laf yok...

eski benzinli değil diezel olanlar yani 1996 dan sonra gelenler alman yapımı manyak bişe çamurda kalma diye bişey yok ama şimdi ki kirpilerede denilecek bişe yok manyak ötesi 250 kg bomba bile patlattılarda sadece az bişe yamuldu kapsül kaya gibi sağlam
rampa çıkışı süper başka bir aracı çekemesi süper çekemezse çeki demirlerini parçalıyo