Horoz yumurtlar mı?

Ynt: Horoz yumurtlar mı?

Ayrıca bu açıklamadan az önce bahsettiğim horozun 'afedersiniz' genetiğinin bozuk olduğu sonucu çıkar mı? Evet bence çıkar!

ofas link=topic=80632.msg956795#msg956795 date=1421100625' Alıntı:
Ayrıca bu açıklamadan az önce bahsettiğim horozun 'afedersiniz' genetiğinin bozuk olduğu sonucu çıkar mı? Evet bence çıkar!

Hocam çıkmayabilir, gdo vs. gibi şeylerden kaynaklı değil bu durum, tamamen yumurta aşamasında oluşan bir durum :) Çok ayrıntıya girmek istemiyorum, uzun bir konu, ama bu gdolardan önce vs. kaydedilmiş 300-400 senelik insanlarla ilgili kayıtlar mevcut :) Adamlar bazılarını, özellikle hermofraditleri şeytanın uşağı vs. diye yakmışlar :/ GDO daha farklı mekanizmaları bozar, hücresel düzeyde kanser vs. gibi. Ama bu konuda kesinleşmiş araştırmalar olmadığı için çok konuşmak istemiyorum, yanlış bir şey söyleyebilirim.

DeHLiZ link=topic=80632.msg956801#msg956801 date=1421101684' Alıntı:
Hocam çıkmayabilir, gdo vs. gibi şeylerden kaynaklı değil bu durum, tamamen yumurta aşamasında oluşan bir durum :) Çok ayrıntıya girmek istemiyorum, uzun bir konu, ama bu gdolardan önce vs. kaydedilmiş 300-400 senelik insanlarla ilgili kayıtlar mevcut :) Adamlar bazılarını, özellikle hermofraditleri şeytanın uşağı vs. diye yakmışlar :/ GDO daha farklı mekanizmaları bozar, hücresel düzeyde kanser vs. gibi. Ama bu konuda kesinleşmiş araştırmalar olmadığı için çok konuşmak istemiyorum, yanlış bir şey söyleyebilirim.

Şeytanın uşağı deyince galiba dedim ama bence aynı horozdan bahsetmiyoruz.

Yaşadığı yer kaçak-göçek bir yere ama kümes diyemeyiz ' Kuzu 'nun dediği gibi ' çarpılırız ' doğrusu. ( bkz google.com )

arkadaşlar horoz yumurtlamaz. yumurtalar yumurtalıkla üretilir. horozda ise bunun bile esseri yoktur.
toplumda horoz yumrtası dediğimiz o küçük yumurtalara gelince normal bir tavuk sene de 200-220 yumurta yapar. ancak bazı tavuklarda beslenmeye baglı olarak bu sayı değişebilir veya son yumurtaların boylarında bu şekilde değişimler olabilir.

çft cinsiyetlik olabilir. ama hiç bir veteriner de hermofidit bir canlıya horoz veya tavuk demez. hermofidi der, o yüzden teknikerlikde ki hocanın makara maksadıyla böyle söylediğini düşünüyorum. çünkü aynı muhabbet bizim sınıfta da çok geçerdi, hocalar böyle bir şeyin imkansız oldugunu anlatırlardı

kim ne derse desin horozda yumurtlar senede 1 kere yumurtladığını söyleyenler var özellikle nisan ayına denk gelir diyenler var içinde sarısı yok diyenler var geçen hafta bizimkiler kümesten ufak bir yumurta bulmuş bıldırcın yumurtası kadar tavuğun ilk yumurtası veya son yumurtası değil o yumurta kılavuz yumurta olur normalden biraz ufak olur bu aşırı ufak bir yumurta eğer duruyorsa resim çekip atarım hatta kırarken videoda çekerim inş yumurta duruyordur.

hint horozu besleyenler ille denk gelmiştir onlar tek tek kümeslerde bakılır yanına tavukta salınmaz ama yumurta yemeye alışıktırlar yemeden denk gelen olmuştur bir kere benim hintlerde buldum kabuk ama emin olamamıştım

arkadaslar yumurtladı sanılan horozdeğildir hormon bozukluğu olan tavuktur vekendisinierkek gibi hissetmektedir ...bizlerdehoroz yumurtladızannederiz ....