İpart destekli ahır yapma

Selamünaleyküm ipart destekli ahır yapan var mı 100 baş besi ahırı yapacaz sizce kendimiz mi yapalım ipart destekli mi ipartla 100 baş ahıra ne kadar para harcarız hangisi avantajlı

Ben Ardahan da yaptım .insaat maliyeti cok yuksek bir yer. 50 sagmal bas ahir maliyeti proje maliyetinin 1,5 katina cikti. Normal sartlarda cevre ve sehircilik bakanligi maliyeti ile kesif bedeli 1145000 olan isletme 1750000 ye maloldu.verilen hibe de kesinti kalemi cok cikiyor.beklenmeyen giderler ve maliyetler cikiyor. Kendin yapabiliyorsan yap.giresunda tkdk varmi.

• Beğen
Tepkiler: azerr
Giresunda TKDK var. da ben merak ediyorum 1.750 bin lira nasıl bır maliyet. Çok fazla . Ben o paraya 100 başlık ahırı yaparım içini de hayvanla doldururum. Ne var bu malıyetin içerisinde.? Mesela traktör ve hayvanlar dahilmi.

benim kuzenim karaman ipard müdürü :) ipard adama ekmek yedirmez kardeşim o ahırların altına attirdiklari betona sen 10katli daire çikarsin o derece zemin etüdü bilmem ne falan filan uzak durun ipard a vereceğiniz paraya yari açik yer yapin kalan paraya da inek alirsiniz :)

Selamünaleyküm ipart destekli ahır yapan var mı 100 baş besi ahırı yapacaz sizce kendimiz mi yapalım ipart destekli mi ipartla 100 baş ahıra ne kadar para harcarız hangisi avantajlı

Bizim proje en son açıklanan çağrıda geçti. Görünürde 49 baş sağmal proje. Tabi biz büyük tuttuk binaları 100 baş sığacak. Toplam inşaat maliyeti 1.6 Milyon TL. Ancak şöyle bir durum var biz projeyi hazırlarken örneğin inşaat demirinin tonu 1.280 TL idi. şimdi 2.200 TL. Her girdinin fiyatı böyle arttı. Herkes aynı durumda. Hibemiz %70 ancak fiyatlar acayip arttı projeyi verdiğimize pişman olduk. arkadaşın dediği gibi demirin betonun haddi hesabı yok. O temele 15 kat bina çıksan banamısın demez. Tek vazgeçemediğimiz yanı makine techizat yoksa bir dakika düşünmeyip vazgeçeceğiz yapmaktan. Hala kararsısız yapıp yapmamakta.
Senin düşündüğün et besisiyse sakın diyeyim burdan gelir ben alır yırtarım projeni. Et için başvurmak özellikle saçmalık. Süt ise bizimki gibi biz pişman olduk yinede sen bilirsin.