JD CASE FENDT TARLA TESTİ

Ynt: JD CASE FENDT TARLA TESTİ

dustero link=topic=86821.msg1042013#msg1042013 date=1449245917' Alıntı:
Bölgeye göre değişir hafif toprakta traktör beygir gücüne oranla ağırda olsa farketmez takımı gene çeker ama ağır toprakta beygir gücü kilosunun altında kaldığında vites sayısı çok önemli olmamakla beraber traktör adeta hantallaşıyor.
Tabi bölgeye göre cok degisiyor bizim burda 6230 ideal işler yapıyor mesela 7 8 km ile 5li pulluk cekiyor 13 kazayağını 16 17 km ile cekiyor bu da verimli bize göre ama aynı traktör trakyada 3 lü çekebiliyor [emoji6]

fatihcastle link=topic=86821.msg1042022#msg1042022 date=1449246235' Alıntı:
Tabi bölgeye göre cok degisiyor bizim burda 6230 ideal işler yapıyor mesela 7 8 km ile 5li pulluk cekiyor 13 kazayağını 16 17 km ile cekiyor bu da verimli bize göre ama aynı traktör trakyada 3 lü çekebiliyor [emoji6]

Kesinlikle ;) 6230 Premium Ece-r24 normuna göre max. 102 hp ve IPM ile 110hp ye kadar çıkıyor torkuda 416 NM. 5200 kg lık bir ağırlık hesap ettiğinizde bu güç bu iskelette bize göre yetersiz kalıyor. Bu kasanın minimum 120 hp güce ihtiyacı var.

Koc_06 link=topic=86821.msg1042049#msg1042049 date=1449248016' Alıntı:
O değilde orda fendt cilerde var case cilerde hile yapamazlar 😉

Neden hile olmasın hidroliğin tam baskıda olduğu ne malum :) Toy zamanlarımdı tarlada tırmık çekiyorum geldi akrabanın biri kendi tarlasından sonra 1 tur benimkine geçti traktörü küçük ama basıyorum basıyorum yetişemiyorum yok vites yükseltiyorum bayılıyor tekrar düşüyorum meğerse hidrolikleri az kaldırmış ama hiç belli olmuyor takım toprakla temas ettiği için hile hurda akla gelmiyor çok gülmüşlerdi bana gözümü açtığım ilk an oldu öyle bir anı olarak hala aklımda :)

dustero link=topic=86821.msg1042228#msg1042228 date=1449271346' Alıntı:
Neden hile olmasın hidroliğin tam baskıda olduğu ne malum :) Toy zamanlarımdı tarlada tırmık çekiyorum geldi akrabanın biri kendi tarlasından sonra 1 tur benimkine geçti traktörü küçük ama basıyorum basıyorum yetişemiyorum yok vites yükseltiyorum bayılıyor tekrar düşüyorum meğerse hidrolikleri az kaldırmış ama hiç belli olmuyor takım toprakla temas ettiği için hile hurda akla gelmiyor çok gülmüşlerdi bana gözümü açtığım ilk an oldu öyle bir anı olarak hala aklımda :)
Süleyman abi bu işlerde bence en iyi kıyaslama GOBLE ile yapılır. Tekerleri kaldıracaksın kimsenin hile yapma şansı kalmaz.Neden goble ile denemiyorlar anlamıyorum. Hile yapamayacaklar diye mi? Ben de geçen sezon yer hazırlarken 29 lu mini tiller çekiyordum. Adamın biri yolda yanımdan geçiyor. Şunu bir şaşırtayım dedim .Az kaldırdım hidrolikleri 20 22 km hıza bir çıktım adam akşam geldi dedi be nabuyusun sen öyle :D Hep öyle mi çekiyosun diyor. Aynen dedim herzaman o hızda çekiyorum :D

İslamdogan link=topic=86821.msg1042232#msg1042232 date=1449272991' Alıntı:
Süleyman abi bu işlerde bence en iyi kıyaslama GOBLE ile yapılır. Tekerleri kaldıracaksın kimsenin hile yapma şansı kalmaz.Neden goble ile denemiyorlar anlamıyorum. Hile yapamayacaklar diye mi? Ben de geçen sezon yer hazırlarken 29 lu mini tiller çekiyordum. Adamın biri yolda yanımdan geçiyor. Şunu bir şaşırtayım dedim .Az kaldırdım hidrolikleri 20 22 km hıza bir çıktım adam akşam geldi dedi be nabuyusun sen öyle :D Hep öyle mi çekiyosun diyor. Aynen dedim herzaman o hızda çekiyorum :D
https://www.youtube.com/watch?v=Qn8-fE5V9N4
Başka türlü kıyaslanmasını isteyen varsa onuda buluruz :D

condere link=topic=86821.msg1042511#msg1042511 date=1449346120' Alıntı:
https://www.youtube.com/watch?v=Qn8-fE5V9N4
Başka türlü kıyaslanmasını isteyen varsa onuda buluruz :D
Şimdi burada john deere daha mı iyi olmuş oluyor? Peki şimdi şöyle birşey desek şimdiki serileri örnek alalım mesela. Atıyorum jd ile mf nin aynı hp deki traktörünü kıyaslasak nasıl olur? mf den 5400 serisi jd den r serisi seçelim aynı hp olacak. Yani bunu dememin sebebi markaların bazı modelleri iyi olmuyor . Atıyorum mf nin x serisi hantal kalıyordur şanzımanı iyi değildir. Veya JD nin x serisinin şanzımanı daha iyidir daha seri gidiyordur. Benim dediğim serileri kıyaslasak nasıl olur acaba? Markalar sadece örnek. Yanlış anlaşılma olmasın :D Amaç birbirine yakın , eşdeğer özellikleri taşıyan güçleri aynı olan traktörü karşılaştırıp performanslarını ve aynı zamanda yakıtlarını karşılaştırmak.

Ya bu JD ye adam gibi video koyamıyolar yaa şimdi o goblenin tekerleklerinin ben yerde olup olmadığını nerden bileyim hatta dahada ileri gidip JD nin arkasında takım varmı yokmı nerden bileyim :D

Bakın gençler burada boşuna atışmayın avrupa traktör pazarının %50 den fazlası hangi markanın belli en çok satılan modellerde belli bizim memlekette herkez hile hurdaya alışmış heryeri hileli hurdalı sanıyor, JD iyi bir markadır tek kötü yanı ithal olması ve muadil modeller bazında 10-15 bin euro fiyatın fazla olması; Ülkemizde neden john deere sayısı az cevabı çok basit JD ' nin yerli üretiminin yapılmamasıdır. Uzel mf üreteceğine JD üretseydi heryer JD olurdu yada koç örneğin Class üretseydi memleketin heryeri Class olurdu bizim burda kalite fazla önemli değildir parça kırsın ama ucuz olsun ben 10 kere sanayiye giderim mantığı oldukça bu iş böyle gelip gider.

• Beğen
Tepkiler: korku351