John Deere 5067E serisi nasıl bir seri pişman olunur mu?

5067E serisini 0 almayı planlıyorum bu seri ikinci eli nasıl? Tutuyor mu? Sorun çıkarır mı bilen veya kullanan varsa bilgilendirebilir mi? Teşekkürler şimdiden

5067E serisini 0 almayı planlıyorum bu seri ikinci eli nasıl? Tutuyor mu? Sorun çıkarır mı bilen veya kullanan varsa bilgilendirebilir mi? Teşekkürler şimdiden
Daha ikinci el piyasası yoktur jd gruplarına üyeyim daha bikaç tane satılık gördüm ikinci elini düşünerek alacaksanız nh alın derim ama kullanım olarak bence memnun eder zaten yorumlar da öyle

• Beğen
Tepkiler: ahmet1919

Jd alırsan bunu hep duyarsın parçası pahalı diye😁 ben çok dinledim. 2011 5065e var 5600 saatte, her işe koşarım silaj biçmek dahil. Arka tekerde gresörlüklere yıllardır gres basmadığım için bilyayı bozmuş ses yaptı ama ben yaklaşık 1buçuk yıl daha öyle kullandım sonunda dağılan bilya lar kovanın içinde ne varsa bozmuştu. Birde debriyaj balatası değiştirdim şükür başka parça lazım olmadı yerli üretim çoğu parçası var ama orijinali hakikaten pahalı😁

Jd alırsan bunu hep duyarsın parçası pahalı diye😁 ben çok dinledim. 2011 5065e var 5600 saatte, her işe koşarım silaj biçmek dahil. Arka tekerde gresörlüklere yıllardır gres basmadığım için bilyayı bozmuş ses yaptı ama ben yaklaşık 1buçuk yıl daha öyle kullandım sonunda dağılan bilya lar kovanın içinde ne varsa bozmuştu. Birde debriyaj balatası değiştirdim şükür başka parça lazım olmadı yerli üretim çoğu parçası var ama orijinali hakikaten pahalı😁
Hocam sizin önceki e seriniz varmış nasıl çok sorun çıkartıyor muydu memnun musunuz ya da bir öneriniz var mı işte şu markayı al gibi

• Beğen
Tepkiler: ilyas35
Bana sorma ben karadan başka kuş, jd den başka motor tanımam 😁 şaka bir yana vallahi şükür almışım diyorum severek biniyorum ama euro3 olayı malum alt devirlerde toparlayamıyor çabuk. Egzantrik değiştirerek çözülüyor ama ben yaptırmadım. Arızaları yazdım onlardan başka debriyaj halatı koptu, sinyal lambaları patladı VS.

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Sezon sonu erkunt kısmet 58'in yanına kabinli 36 jant traktör alacağım. Sadece tarla hazırlama, ara sürüm, nadas işlemleri, ilaçlama,..vb.için. Kısmet 58 sadece pompada,getir götür ve zeytin işinde kullanacağım. jd 5067 kabinli 36 jant bakıyorum. Fiyatı sürekli artıyor ama malda yok ortada. Enteresan bir devirdeyiz. 2 sene önce bayi kapımızda yatardı, şimdi biz adamlara yalvarıyoruz. 5067'nin kullanımı, çekişi nasıldır? Common rail motor ile bener güçteki 4 silindir kadar performans verir mi? Konforlu olduğu için çok istiyorum. Ayrıca sıra sonu dönüşler için kıvrak ve shuttle'ı en iyisi. Herşey elinin altında tuşlu. Erkuntta kuyruk mili debriyajı sayesinde sol omuz kası yaptım :) Alternatif olarak 36 jantlı Erkunt 75 lüks düşünüyorum. Bununda avantajı 4 piston, hava kompresörü, hesaplı parça... İksinden biri olacak. Senede en fazla yapacağı saat taş çatlasa 250. Arada 150bin tl gibi fiyat farkı olacak. JD için değer mi?

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Sezon sonu Erkunt kısmet 58'in yanına kabinli 36 jant traktör alacağım. Sadece tarla hazırlama, ara sürüm, nadas işlemleri, ilaçlama,.. vb. için. Kısmet 58 sadece pompada, getir götür ve zeytin işinde kullanacağım. jd 5067 kabinli 36 jant bakıyorum. Fiyatı sürekli artıyor ama malda yok ortada. Enteresan bir devirdeyiz. 2 sene önce bayi kapımızda yatardı, şimdi biz adamlara yalvarıyoruz. 5067'nin kullanımı, çekişi nasıldır? Common rail motor ile benzer güçteki 4 silindir kadar performans verir mi? Konforlu olduğu için çok istiyorum. Ayrıca sıra sonu dönüşler için kıvrak ve shuttle'ı en iyisi. Her şey elinin altında tuşlu. Erkunt'ta kuyruk mili debriyajı sayesinde sol omuz kası yaptım :) Alternatif olarak 36 jantlı Erkunt 75 lüks düşünüyorum. Bununda avantajı 4 piston, hava kompresörü, hesaplı parça... İkisinden biri olacak. Senede en fazla yapacağı saat taş çatlasa 250. Arada 150bin tl gibi fiyat farkı olacak. JD için değer mi?
Çiftlikteki Erkunt 58 leri çiftledik, birine ön kepçe taktık.
Bizce aynı motoru tarla serisi bir modelde kullanmak iyi olabilir.
Bizdeki 58 lik kuyruk mili ayırmamaya başladı, sanırım balatası yakında bitecek.

Kuyruk mili debriyajının altına ek piston eklesek hiç fena olmayacak hani.

• Beğen
Tepkiler: beyfendi01
Çiftlikteki Erkunt 58 leri çiftledik, birine ön kepçe taktık.
Bizce aynı motoru tarla serisi bir modelde kullanmak iyi olabilir.
Bizdeki 58 lik kuyruk mili ayırmamaya başladı, sanırım balatası yakında bitecek.

Kuyruk mili debriyajının altına ek piston eklesek hiç fena olmayacak hani.
Erkunt 58den yakıt , çekiş ve dayanıklılık olarak memnunum. Sıkıntı ; ekinler büyüyünce alcak kalıyor. Ovada konfor ve sağlık için kabinli klimalı traktör arıyorum. Jd hedefte ama 58i de kullanacağım.

5065e yi ben kullaniyorum balyadan ilaca kadar her işte.Orjinal kabinli ama 9 vites klimasi,manevrasi,konforu çok iyi. Eksantrik milini değiştirdik çekişi artti biz 2.el aldık aldiğimizda debriyaj balatasi zayifti onu değiştirdik,hidrolik salıyodu 2 kez yaptirdik eskisi kadar salmasa da yine biraz salıyo başkada bi sıkıntı olmadi.9 vites olduğu için ekim yaparken C vitesle geri gelmiyo,yastik başlarinda takviyeyi de değiştirmek gerekiyo bide lift otomatik yok kötü yanlari bunlar.

• Beğen
Tepkiler: hakkinenk