Kaderine Terk Edilmiş Zetorlar//İstanbul

Ynt: Kaderine Terk Edilmiş Zetorlar//İstanbul

Bir adet Ümraniye belediyesinde var arkasında büyük ve değişik bir makina vardı 6441 çok seri bir traktör du. Frenlerine bayılmıştım tabi o zaman ilk gördüğümde ne malı olduğunu bilmiyordum. Ama harika iş yapıyordu.

bizim 7441 ' i adam 1. gün kiraladı, 2. gün satın aldı:)

Allah için şu bizim 6421.. bi 640 parasına aldık sayılır.. onu kötülemiyom ama 3 tane verseler değişmem.. bize yaramaz.. aha römork aha yükü aha motor..

geçen 90 ' lık yaş gübre çukurunun içinde kaldı gömüldü.. 6421 ' i yanaşcaz römorku çözecekler bırakın öyle çeker dedim.. çektide..

zetorun küçüğü büğüyü veya 4x4 olmuş olmamış çok farkı yok.. motor standart 4200 cc ve 4 silindir.. kalite/çekiş.. adamı hasta eden tork/tork yedeği hep standart..

reklama gerek yok:)

ihtiyacı olan kaçırmasın vesselam..

UÖZKAN.77 link=topic=77451.msg915795#msg915795 date=1409590420' Alıntı:
bizim 7441 ' i adam 1. gün kiraladı, 2. gün satın aldı:)

Allah için şu bizim 6421.. bi 640 parasına aldık sayılır.. onu kötülemiyom ama 3 tane verseler değişmem.. bize yaramaz.. aha römork aha yükü aha motor..

geçen 90 ' lık yaş gübre çukurunun içinde kaldı gömüldü.. 6421 ' i yanaşcaz römorku çözecekler bırakın öyle çeker dedim.. çektide..

zetorun küçüğü büğüyü veya 4x4 olmuş olmamış çok farkı yok.. motor standart 4200 cc ve 4 silindir.. kalite/çekiş.. adamı hasta eden tork/tork yedeği hep standart..

reklama gerek yok:)

ihtiyacı olan kaçırmasın vesselam..

Kanıma giriyosun abi,Arabayı satıp alıcam bir tane işe gidip gelmeye, nede olsa git gel 3 km.Fabrikada şeklimiz olur , mühendis adam makinadan anlıyor derler...

valla kardeş.. 2-3 sene önce kamyon alacaktık.. sonra traktör alsak kepçe taktırsak ve kamyon kasası gibi römork yaptırsak.. hem kamyon olur hem kepçe diye yola çıktık..

fikir güzeldi ama öyle bi motor nerde derken.. forumda sadece ismini.. yabancı videolardan zetoru bulduk..

şimdi hem kamyon hem kepçe işi yapıyo.. işimiz, eğlencemiz.. hobimiz oldu..

tek kötü yanı hastalık-bağımlılık yapar:)

UÖZKAN.77 link=topic=77451.msg915873#msg915873 date=1409599937' Alıntı:
valla kardeş.. 2-3 sene önce kamyon alacaktık.. sonra traktör alsak kepçe taktırsak ve kamyon kasası gibi römork yaptırsak.. hem kamyon olur hem kepçe diye yola çıktık..

fikir güzeldi ama öyle bi motor nerde derken.. forumda sadece ismini.. yabancı videolardan zetoru bulduk..

şimdi hem kamyon hem kepçe işi yapıyo.. işimiz, eğlencemiz.. hobimiz oldu..

tek kötü yanı hastalık-bağımlılık yapar:)
Allah razı olsun abi ,forumda vizyonumuzu genişleten abilerimizdensin.
Hastalık olayına gelirsek başlangıçı var zaten,Tarla yok tapan yok ama çiftçilik denen illetle - Traktör denen merete büyük ilgim var.
Bakalım ne olacak...

bize de tarla yok.. piyasaya çalışıyoz.. adım adım değişik, piyasanın ihtiyacı olan ekipmanları dizip tarımsal makine hizmetleri vermeyi planlıyoz..

mesela gübre doldur/taşı/yay işi yavaş yavaş oturuyo.. bu sene çalıştıklarımız hep kart aldı seneye tekrar çağırmak için.. onlara da büyük kolaylık..

İstanbulda ne yapılır diyince aklıma ilk.. 1 traktör 1 römork 1 su tankeri alıp.. inşaatlara, şantiyelere kiralamak geliyo.. nette epey ilan denk geldi..

istanbulda.. geçen haftaya kadar sahibinden de kelepir bi tane aylarca durdu..

Bizim 90 ' lığın birebri aynı.. 90 ve 4x4 ve orjinal kabinli..

Alan Eskişehirden bi amca videolardan bizi bulup bikaç şey sordu hatta satanda buralı hemşerimizmiş.. alacağa karşılık olduğundan nerdeyse liste fiyatının yarısına gitmiş..

yani bazen böyle kıyıda köşede unutulmuş denk gelebilir.. görünce kaçırmamak lazım..

bu arada 8441 ' lere de bak 90 ' ın bir önceki hali.. %90 ' ı aynı zaten..

yeni mümessil Tarmasan.. bu kaderine terk edilmişler topluca gittiler zaten..

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-214/yeni-mumessil-tarmasanyeniden-hosgeldin-zetor-)/

BU ARADA.. Zetor ciddi eksileri/endişeleri ve ciddi artıları olan çok kolay karar verilemeyecek bi makine, hayırdır.. daha önce bindiniz mi..

daha önce binmiş olmalısınız ki çok kararlı yazmışsınız..