Kapya biber üreticisinin isyanı

gönen halk pazarında kilosu 2,5 tl. kamyona doldurup 1.5-2 tl satsa 2 güne tüketebilir. halk ucuz ürün arıyor.elinde kalmaz diye düşünüyorum
Abi hayırdır anlamadım herkeste bir eleştirme merakı. Ben gönen de oturuyorum ve pazarlamacıyım köy Köy geziyorum. Bırakın pazarı Gölyaka da dahi Yenice li biberci gördüm traktörle onca km yi gelmiş. 2 buçuk fiyatı eskidendi biber çıkmadan önce şuan öyle bir fiyat yok. Varsa da alana şaşarım köylüler her yerde 1-1.5 TL arası satıyor. Ayrıca günde 1 kamyon nasıl satacaksın öyle bir ihtimal yok.

Salca veya kozleyip yaga yatirma veya kurutma , cesitlibyollar var, soylemek istedigim buradan cok para gelir degil. Tarlada birakip curutmekten iyidir, gec satilir, ucuza gidervfalan ama " Hic yoktan iyidir" Gardo salca yapmayip curutseydin daha mi iyiydi ?

Abi hayırdır anlamadım herkeste bir eleştirme merakı. Ben gönen de oturuyorum ve pazarlamacıyım köy Köy geziyorum. Bırakın pazarı Gölyaka da dahi Yenice li biberci gördüm traktörle onca km yi gelmiş. 2 buçuk fiyatı eskidendi biber çıkmadan önce şuan öyle bir fiyat yok. Varsa da alana şaşarım köylüler her yerde 1-1.5 TL arası satıyor. Ayrıca günde 1 kamyon nasıl satacaksın öyle bir ihtimal yok.
desene ilk üreten kazandı.20-25 gün evvel bizimkiler pazardan salçalık 2.5 tl aldılar kilosunu. pazar dolaşmışlar kimi 3 tl demiş.10 kilo alınca 2.5 tl birinde bulmuşlar. biber üretimi çogalınca düştü o zaman. ben eleştirmedim kardeşim sadece fikrimi söyledim

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Alto kilodan bir kilo salca ciksa, domatesi bir lira he saplasan elder alti lira, masrafi ambalaji etse bes lira alti kilon salcanin maliyeti oldu 41 lira , by fiyata versen domatesini kilosu bir lirayasatmis olursun.