Kirmizi Mercimek Ekimi

Merhaba arkadaslar.Daha once hic mercimek ekmedim.Yozgatta 55 dekar kirmizi mercimek ekmeyi dusunuyorum.Simdi pullukla tarlayi surecegim.Aklima takilan birkac soru var.Tam olarak dekara kac kg mercimek tohumu gerekli ve tohum fiyatlari ne kadar.Devlet destegi ne kadar.Kac kg gubre atilmasi gerekir.İlaclama yapilmasi gerekirmi.Hasadin bicerle yapilmasi iyi olurmu.Mercimek ektigim tarlaya surup bugday ektigimde bugday verimini etkilermi.Daha baska onerileriniz ve bu isin püf noktalari varmidir.Simdiden tesekkurler...

Kardeş mercimek yerine puluk çekme
Dönüme 14 .15 kg tohum yeterli tohum bizim diyarbakırda torbalı tonu 2400tl
Ayrica güzel tesviye yaparsan biçerle biçebilirsin mercimek yeri buğdaya çok iyi olur. Mercimek zamanida kiymetlidir

Merhaba arkadaslar.Daha once hic mercimek ekmedim.Yozgatta 55 dekar kirmizi mercimek ekmeyi dusunuyorum.Simdi pullukla tarlayi surecegim.Aklima takilan birkac soru var.Tam olarak dekara kac kg mercimek tohumu gerekli ve tohum fiyatlari ne kadar.Devlet destegi ne kadar.Kac kg gubre atilmasi gerekir.İlaclama yapilmasi gerekirmi.Hasadin bicerle yapilmasi iyi olurmu.Mercimek ektigim tarlaya surup bugday ektigimde bugday verimini etkilermi.Daha baska onerileriniz ve bu isin püf noktalari varmidir.Simdiden tesekkurler...
Merhaba

Kırmızı mercimek hakkında bilgi edindinizmi bu sene brnde kırmızı mercimek ekmeyi düşünüyorum. Dekara sanırım 15 kg yeterli şefaatli bölgesinde verim ne kadar oluyor günresi ilacı tam yeri ve zamanında yapılırsa

Şubatin sonuna doğru ektiğim çağıl cinsi kırmızı mercimegimiz.14 kgdan ektim.Tabana 10 kg super ekin attim ustune merdane cektim.Ot ilacini 3 hafta once attim.uzerine humik asit veya baska bir ilac atsam verime nasil bir etki eder.bizim burda 4 gun guzel yagis oldu.kontrol icin gittigimde sizlerle paylasmak icin cektim.Allah tum ciftcilerimize hayirli bereketli hasatlar ve urunler versin IMG_20180513_122555.jpgIMG_20180513_122548.jpgIMG_20180513_122522.jpgIMG_20180513_122517.jpgIMG_20180513_122511.jpg

Şubatin sonuna doğru ektiğim çağıl cinsi kırmızı mercimegimiz.14 kgdan ektim.Tabana 10 kg super ekin attim ustune merdane cektim.Ot ilacini 3 hafta once attim.uzerine humik asit veya baska bir ilac atsam verime nasil bir etki eder.bizim burda 4 gun guzel yagis oldu.kontrol icin gittigimde sizlerle paylasmak icin cektim.Allah tum ciftcilerimize hayirli bereketli hasatlar ve urunler versinEkli dosyayı görüntüle 27273Ekli dosyayı görüntüle 27274Ekli dosyayı görüntüle 27275Ekli dosyayı görüntüle 27276Ekli dosyayı görüntüle 27277

Hangi hümik asit kullandınız

Bereketli olsun Bizde ektik Kırmızı mercimek yanlız şanzıman lı Mübzerle ektik dönüme 7 kg gelecek şekilde siz tohumu fazla atmışsınız
Biz bicerdoverle bictirecegiz bizim buralarda hep 13-17 kg arasi ekiyorlar.Sık olunca dökülme az oluyormus.Bazilarida mibzerin hortumlarini cikarip ekiyor maksat tek cizi degilde karisik cikinca birbirini tutar bicer bicerken dokulmez diye oyle yapiyorlar.sizin mercimekten resim atarmisiniz 7 kg kirmizi mercimek icin az gibi

Biz bicerdoverle bictirecegiz bizim buralarda hep 13-17 kg arasi ekiyorlar.Sık olunca dökülme az oluyormus.Bazilarida mibzerin hortumlarini cikarip ekiyor maksat tek cizi degilde karisik cikinca birbirini tutar bicer bicerken dokulmez diye oyle yapiyorlar.sizin mercimekten resim atarmisiniz 7 kg kirmizi mercimek icin az gibi

Resmî yok yarın çekersem atarım bizde biçerle biçtirecez bizim bölgede hep 7-8 kg civarı ekiyorlar sık olunca taneyi tam dolmuyormuş komşuların tecrübeleri bu yönde bizde ilk defa ektik

• Beğen
Tepkiler: sarikentliyiz