KUBOTA STANDI - AVRASYA TARIM FUARI (İSTANBUL) 2010....!!!

Ynt: KUBOTA STANDI - AVRASYA TARIM FUARI (İSTANBUL) 2010....!!!

herzaman ki gibi döktürmüşssün OkayKANGAL
kubotaya gelince 16bg lık traktörü bile çifçeker artık adamların neleri aştığını düşünün :)
burda ben ilk kubota paylaşımları yaparken deneme sonrası yorumlarımı yaparken herkes abarttıgımı düşünüyordu belki kendi traktörüm olmamasına ragmen reklam yapmakla suçlanıyordum oysaki gördüklerimi ve duyduklarımı aktarmıştım.. ve görüyorum ki her geçen gün gören ve bilen sayısı artıyor.. aynı fikirleri paylaştıgımız kişi sayısı artıyor..

köylü abimiz turkiyede dagıtımı direk fabrika yapıyor arada disbiritör yok.. yani tek dezavantajları turkiyeyi tanımıyorlar yoksa turkiyede üretim yapan bi markadan pek farkları yok istanbulda japonlar direk işin üzerinde herseyle ilgileniyorlar.. ölesine sıradan bi firmanın turkiyeye bi kaçtane getirip satmaya calıştıgı markalar gibi degil yani.. bunlar kalıcı olmaya hatta pazar lideri olmaya gelmişler..

ceya023 link=topic=37307.msg317244#msg317244 date=1292948836' Alıntı:
herzaman ki gibi döktürmüşssün OkayKANGAL
kubotaya gelince 16bg lık traktörü bile çifçeker artık adamların neleri aştığını düşünün :)
burda ben ilk kubota paylaşımları yaparken deneme sonrası yorumlarımı yaparken herkes abarttıgımı düşünüyordu belki kendi traktörüm olmamasına ragmen reklam yapmakla suçlanıyordum oysaki gördüklerimi ve duyduklarımı aktarmıştım.. ve görüyorum ki her geçen gün gören ve bilen sayısı artıyor.. aynı fikirleri paylaştıgımız kişi sayısı artıyor..

köylü abimiz turkiyede dagıtımı direk fabrika yapıyor arada disbiritör yok.. yani tek dezavantajları turkiyeyi tanımıyorlar yoksa turkiyede üretim yapan bi markadan pek farkları yok istanbulda japonlar direk işin üzerinde herseyle ilgileniyorlar.. ölesine sıradan bi firmanın turkiyeye bi kaçtane getirip satmaya calıştıgı markalar gibi degil yani.. bunlar kalıcı olmaya hatta pazar lideri olmaya gelmişler..
evet haklsıın telefon ettiğinle doğrudan japonla konuşma imkanın bile var bunlar biyasaya 50-100 tane makina satma derdinde değiller

Kubota traktörleri Mustafa abinin de dediği gibi şu an piyasada bulunan bir çok yerli markadan üstün özelliklere sahip. Belki eksik yanları var mıdır olabilir. Ama tutupta belli segmentin altında kalan traktörler hakkında ki yorumlarımıza dikkat edelim. Hiç markayı kullanmadıktan sonra kötülemeyelim. Bizde 240 ferguson vardı. 1993 yılında sıfır alınmıştı. O zaman ben 2 yaşını doldurmuş 3 yaşına girmiştim. Hayal meyal hatırlıyorum motoru. Dedem bahçecilik ile uğraşırdı. 94 yılının aralık ayında motorun borcu bittikten 1 gün sonra traktör evin önünden çalındı. Bahçe var, habire mal çıkıyor, pancar var, motor lazım, para yok, aldığın motor çalınmış, ruhen çökmüşsün, millete parayla zar zor iş yaptırıyorsun, Sonrasında dedem pancar motorundan pat pat yaptırdı. 17 lik pancar motoruydu. yani 17 bg. 1.5 ton domates alırdı. Dedem pancar arası çapalamak için eşek getirtti. Eşek inat etti gitmedi. Hadi eşekten pulluğu çıkarıp kendisi eşek oldu. Eşek gibi çekti o pulluğu. Sorarım size 17 bg bir motorumuz olsaydı o zaman o çekseydi daha iyi değil miydi? Sonrasında pat patla iş yaptık. Millete iş yaptırmak için yalvarıyorduk. Hemde parası peşin. Ama işe gelen yok. O zamanlar motorumuzda yoktu. Sonra şükürler olsun oldu. Lütfen bir kıyaslama yaparken bir malı bilinçsizce yermeyelim. 16-26-36 bg de olsa motor motordur. Ve bir insandan daha değerli değildir....!!!!