Kültivatör Tavsiyesi!!!

Mevcut olarak elimde 13lü Yozgat Yerköy yapımı 2014 model tırmıklı kültivatör var. 3lü şase yığma kolay kolay yapmıyor. Bacak yüksekliği güzel . Problem olan kısım ise bacaklar. Tüm bacaklar eğildi ve sürekli olur olmadık yerde yayları kopmaya başladı. Matris titan modeli kullananlar var ama beni tatmin etmedi pek batmıyor gibi. Esener in yaylı patlatmaya benzeyen tipleri hoşuma gidiyor ama burada hiç yok. Sizler ne önerirsiniz kafam çok karışık. Sağlam bir şey olmalı sert yerlere vatmakta sorun çıkarmamalı ama ne olacak karar veremedim.

Mevcut olarak elimde 13lü Yozgat Yerköy yapımı 2014 model tırmıklı kültivatör var. 3lü şase yığma kolay kolay yapmıyor. Bacak yüksekliği güzel . Problem olan kısım ise bacaklar. Tüm bacaklar eğildi ve sürekli olur olmadık yerde yayları kopmaya başladı. Matris titan modeli kullananlar var ama beni tatmin etmedi pek batmıyor gibi. Esener in yaylı patlatmaya benzeyen tipleri hoşuma gidiyor ama burada hiç yok. Sizler ne önerirsiniz kafam çok karışık. Sağlam bir şey olmalı sert yerlere vatmakta sorun çıkarmamalı ama ne olacak karar veremedim.
Karaova tarım güzel bakmanızı tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
Arkadaşlar benim de 9 lu var yığma yapıyor motor zorlanıyor nasıl bir işlem yapabiliriz bir şey yapabilir miyiz? Aşağıdakinin benzeri
x5_8120360743tk.jpg

• Beğen
Kullandınız mı performansı nasıl acaba
Ben köylü tarımınkini kullandım epey bir zaman şimdi perte çıkmak üzere ve yenilemek için baktıklarım arasında normal yaylı kültivatör olarak karaova tarımınki hoşuma gitti,akrabada vardı denedim, kuru anızda geneli batmıyor ben yazlık ekimlerde anız sürüyorum, tohum yatağı hazırlamada kullanıyorum taşlı çok arazimiz var gayet memnun kaldım köylü ve karaovadan, karaova köylüden daha kalın malzeme kullandığı için ağır ve sağlam, yeni baskı yaylı olanlar normallere göre çok taşlı yerlerde zorlamaya pek gelmiyor gibi benim görüşüm

• Beğen
Amcamda 13 lü dik yaylı bizde 11 li dik yaylı var farklı markalar ama ikiside çok sağlam ayak kırma bükme olayı kolay kolay olmuyor tabi yastık başında kaldırmadan dönersen o ayrı mevzu.
Bu sene soğan yerlerini vs. Bozduk çok iyi iş çıkardılar. Marka olarak bilemem ama tip olarak dik yaylı ağır tip kultivatör tavsiye ederim.

Benimki de dik yaylı ağır tip. Şasesi mükemmel. Bacaklar dövme değil döküm bacak. Başlarda inik asla dönmem ama taşa denk gelse yamuluyor. Firma sahibini aradım 4000 tl farkla bunu alalım yeni bükülmeyen dövme bacaklı sıfır olanı verelim dedi. Tek sorunum bacak bükülmesi. Kültivatör bu resimdeki
20200507_232258.jpg