Leonardit...

05519722246 arayın size bilgi veririm. Şuan 2019 üreteceğim solucan gübresini sattım. Talep var ve sizlerde görün bu durumu. Birbirimizle istişare etmek güzel. Her sene toprağı biraz daha öldürmeyelim. Günü kurtararak değil,topraktaki organizma faaliyetini artırarak bakalım bu işlere. Kendimiz nasıl uretebilirize bakın ve çekinmeden arayın bilgilendirme yaparım.

sevgili arkadaşlar çeltikten çıkmış tarlanın ıslahı hakkında görüşlerinizi dinlemek istiyorum , yaklaşık 15 yıl çeltik ekildi iki yıldır ekilmiyor, geçen yıl yazın üçlü patlatma çektim sonra sürdüm sarı yeşil renk karışımı macun gibi toprak, kurudu mu tuğla gibi, mayıs başı Ayçiçek ektim şimdi kısmetse biçimi bekliyorum.

Yanlis bilmiyorsam saf haliyle topraga atilirsa cozunmesi zaman aliyor biz potasyum hidroxitle karistirip humik asit yapiyorduk o daha cabuk cozuyormus topragi
ben de leonarditi potasyum hidroksit ile çözüp hümik asit şeklinde toprağa yaklaşık dönüme 30 kg saf hümik asit kullandım.yani 300 kg leonardittten yaklaşık 1000 kg hümik asit elde ettim.sonra 1000 litreyi 30 dönüme kullandım..ilk sene hiç etkisini görmedim desem yeridir.ama ikinci yıl tamamen kendini belli etti....

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı