MALKARA GÜRŞAH TANDEM TIR TİP LASTİK RÖMORK NİHAYET YUVAYA GELDİ.

Hayırlı olsun Erol abi.Çok araştırdın Gürşahta karar kıldın umarım memnun kalırsın.Köye gidince detaylı fotoğraflarını bekliyoruz.Artık sıra traktörü büyütmekte :D büyük patronu ikna etmene bakar ;)

alper kardeşim çok teşekkür ederim .araştırmaların sonucunda böyle uygun gördük .traktör konusunda son kararı ben vereceğim.
açıkçası cesaret edemiyorum .o kadar para harcamaya değecekmi kazançlar ortada .havalı ekim ve mibzerde eskidi onları yenileyelimde ondan sonra oturup karar vereceğiz .erkan kardeşimin paylaştığı resimde arabanın rengi vede kriko aynen bu şekilde .dediğin gibi inşallah memnun kalırız .daha iyisi sizlerin olur inşallah . iyi akşamlar.

Hayırlı olsun Erol abi fotoları bekliyorum özellikle krikonun detaylı çekersen memnun olurum abi bendede kriko sorunu var

kerek kardeşim çok teşekkürler .müsait zamanda köye gidince inşallah foto çeker paylaşırım .

KRİKO erkan kardeşimizin paylaştığı resimde var. kesinlikle tavsiye ederim çok kullanışlı ( ŞANZIMANLI kriko ).malkaraya gittiğimizde sorduk bir arkadaşında aynı sorunu vardı .kriko alacaktı , İSMAİL ağabeyin dükkanda duran oğlu MURAT fiyatını burada 700 tl ye takıyoruz. siz kendiniz alıp takarsanız 600 tl son olur dedi onuda araba alan kişilerle beraber geldiğiğniz için dedi. kendisi ile konuş kargo ile gönderiyor parayı hesaba yatırıyorsun anında gönderiyor .

Ne demek abi hiç önemli değil bide abi krikonun markasını biliyormusun

kerem kardeşim markasını bilmiyorum ama cumartesi vize tarafına 1 araba götürmüş ler onu telefonla öğren kime götürmüşler
. yerinde gidip görmen en garantisi . ben sanki arabayı ( vize okçulara ) götürmüşler gibi anladım. ama aynı arabamı krikosu aynımı bilgim yok . malkaraya gittiğmde sorduğum zaman benim arabanın krikosunun büyük tır krikosu olduğunu söyledi murat .ama markasını hatırlamıyorum . iyi geceler .

http://www.trakkulup.net/threads/64140-14-tonluk-ikiz-dingil-romork

Konunun sonunda sanjımanlı tır/dorse krikosu var.. gürsah ın da kullandıgı bu tip...

İhtiyacı olan varsa konyada imalatcısından aldık piyasadan üstte erol abinin zikrettiginden daha uygun fiyata.. simdi netini hatırlamıyom.. ama bizzat üretci isi bu.. gidip gözümüzle de gördük.. hatta forumdan bahsetmistim.. ihtiyacı olan varsa arasın derim.. fotolarda marka/telefonu olcak..

Yalnız tarım romorku icin alcaklar.. yere basan ayak ucunun yaysız sabit olcagını ve biraz daha kısa olcagını hatırlatsın.. tarım romorku diye hatırlatın.. ne deseniz nasıl deseniz hepsini yaparlar.. yada en iyisi gursahın olculeri boyu ögrenin fotograflayın gonderin aynını yapsınlar.. zaten gursah da hazır alıp takıyo..

• Beğen
Tepkiler: EROL AKGÜN
Erol abi hayırlı uğurlu olsun, Mewlam kazasız bir ömür wersin...

O değil de dikkatimi çekti bu yaşta bile kelek kesen pederin ona şaştım :)

Hermiyas kardeşim çok teşekkür ederim . daha iyileri sizlerin olur inşallah .

pederin yüksek araba istememesinin sebebi kendisi traktöre binice etrafını görememe kaygısı . açıkçası bende bu kadar yüksekliği uygun gördüm bu arada onuda kırmamış olduk .zaten traktörde td85d onada yetip artar diye düşündük . en son ben okeylemeden hiç bir şey olmaz .ama onuda kırmamak gerekir .

• Beğen
Tepkiler: Hermiyas
Ne demek abi hiç önemli değil bide abi krikonun markasını biliyormusun

http://www.omsmakina.com/tr-TR/Urun...Klasik-100-Serisi/CLS-100-A-YARIM-AY-TABANLI/
kerem kardeşim krikonun modelini buradan görebilirsin .nevşehir malı www.omsmakina.com adresinde bulabilirsin . fiyatınıda bu gün fabrikaya sordum gürşahın dediği doğru . ( 500 tl +KDV + 80 TL) nakliye dedi fabrika satışı .alacaksan mükemmel kriko hiç öyle kilit falan yok direk kaldırıyorsun ve bırakıyorsun .hızlıda veya yavaşta hiç fark etmez dedi gurşah römork ve ben bakımlarını ve tamir malzelerini nereden buluruz diye sordum .gürşah tüm bakımlarını biz yapıyoruz dedi parça tedariğide bize ait dedi . bilgine . umut kardeşin dediği gibi tamperlide kriko adamı kocatır lafı çok doğru .inşallah alırsında ne kadar rahat olduğunu görmüş olursun .

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
http://www.trakkulup.net/threads/64140-14-tonluk-ikiz-dingil-romork

Konunun sonunda sanjımanlı tır/dorse krikosu var.. gürsah ın da kullandıgı bu tip...

İhtiyacı olan varsa konyada imalatcısından aldık piyasadan üstte erol abinin zikrettiginden daha uygun fiyata.. simdi netini hatırlamıyom.. ama bizzat üretci isi bu.. gidip gözümüzle de gördük.. hatta forumdan bahsetmistim.. ihtiyacı olan varsa arasın derim.. fotolarda marka/telefonu olcak..

Yalnız tarım romorku icin alcaklar.. yere basan ayak ucunun yaysız sabit olcagını ve biraz daha kısa olcagını hatırlatsın.. tarım romorku diye hatırlatın.. ne deseniz nasıl deseniz hepsini yaparlar.. yada en iyisi gursahın olculeri boyu ögrenin fotograflayın gonderin aynını yapsınlar.. zaten gursah da hazır alıp takıyo..

umut kardeşim bu gün gürşah römorku aradım krikonun markasını sordum. markasını adresi www.omsmakina.com nevşehir adresi olduğunu öğrendim .
fakat senin daha önce söylediğin kriko ya hiç benzemiyor .bu daha orjinal bir alet .linkini de yazdım .24 ton luk taşıma kapasitesi 50 ton .vede hiç kilit yok nerede bırakırsan orada kalıyor.
FİYAT konusunda fabrikayı direk aradım istanbuldan arıyorum bana tarım römorkuna iki ayak 85 lik kriko lazım dedim . fiyatını öğrenmek istiyorum dedim bana 500 + KDV+ 80 TL nakliye dedi fabrika . yani gürşahın söylediği çok doğru .şirketlere daha indirimli verebilirler toptan . ama tamir takımlarını dışarıya vermiyorlar dedi gürşah römork. bunları arkadaşlara bilgi olrak yazdım , oms makınada CLS100T veya CLS100S OLARAK GEÇİYOR .iyi akşamlar .

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Abi seri-yavas 2 devri var.. cok yavas ama guclu.. lakin bizim romorku tepeleme pancar doldurduk.. fotoları zetor kısmında "burası bi pancar tarlası" diye paylasmıstım.. normal burdaki romorklar 5 ton alıyoda bizim romork 13 ton aldı.. bi heves kriko ilk deneme... kriko kalkma kalkacak ama bacagı topraga gömüldü kaldı.. altına tas vs beslemistikte yine pancar tarlası yumusak gömüldü.. bahara ayagın altındaki daireyi iyice büyütcem ama bilmiyom..

İkiz dingil romorku motordan sökmiyecen.. yada hidrolik kriko olcak.. yada motor kepceli olcak bizim gibi ok kalkmayınca kepceyi yere bastırıp arkayı ok hizasına indircen:)

Ben mi cok ugrasıyom.. yoksa millet romorku hic mi motordan acıp yüklemiyo çözemedim.. ama ömrümden ömür gidiyo.. biri buna makul mantıklı basit ucuz bi çözüm bulsun gari..

• Beğen
Tepkiler: EROL AKGÜN
Abi seri-yavas 2 devri var.. cok yavas ama guclu.. lakin bizim romorku tepeleme pancar doldurduk.. fotoları zetor kısmında "burası bi pancar tarlası" diye paylasmıstım.. normal burdaki romorklar 5 ton alıyoda bizim romork 13 ton aldı.. bi heves kriko ilk deneme... kriko kalkma kalkacak ama bacagı topraga gömüldü kaldı.. altına tas vs beslemistikte yine pancar tarlası yumusak gömüldü.. bahara ayagın altındaki daireyi iyice büyütcem ama bilmiyom..

İkiz dingil romorku motordan sökmiyecen.. yada hidrolik kriko olcak.. yada motor kepceli olcak bizim gibi ok kalkmayınca kepceyi yere bastırıp arkayı ok hizasına indircen:)

Ben mi cok ugrasıyom.. yoksa millet romorku hic mi motordan acıp yüklemiyo çözemedim.. ama ömrümden ömür gidiyo.. biri buna makul mantıklı basit ucuz bi çözüm bulsun gari..
Römorkun krikosunun altına çıkma pulluk demirlerimden 2 tane yanyana kaynatın hiçbir yere gömülmez benim 2 römorkta öyle eger kriko vasatsa yani kaldiramiyorsa dayagin altina kütük koyun okun pimini takinca 50cm traktörü yürütünce kriko boşa cikiyor çok sükür bu 2 yöntemle hiç bi yerde takilmama sorunu yasamadim

http://www.trakkulup.net/showthread.php?t=76401
Krikoyu gücünü merak edenler icin.. 13 ton pancar var linkteki romorkta.. yalnız tekerler cok geride ve kasa 5 metre.. kriko agır devirde elle kaldıracak ama bacak topraga gömülüyo..

Fatih büyük kütük.. uzunca 2 tane u demiri.. hatta diskli pullugun 1 adet diski.. gibi bicok çözüm secenek var ama.. bilirsin tarla kosullarında en pratik en rahat hangisi..

Erol abi.. oms ile viyadük benim gördügüm tıpkısının aynısı.. fotograflara dikkat et.. tek fark konya biraz daha ucuz gibi:)