Massey Ferguson 255 Turbo

Ynt: Massey Ferguson 255 Turbo

Benim 2 defa kullanma kisa sureli kullanma sansim olmustu ozamanlar bende 165 lik vardi hosuma gitti cekisi rampada guzeldi suratliydi yolda frenlerini sevmemistim belki kullandigim.traktor arizaliydi freni yalan olmasin 165 lige yakin bi traktor gibi

bizde var kullanıyoruz 93 sıfır aldık çokda memnunuz her yönüyle güzel bir traktör başda frenleri disk frendir hidrolik direksiyon ara şanzumanıyla güzel bir traktör tavsiye ederim almak isteyene

ben bir sezon kullandım hidrolik direksiyon olmadığı için goldla takas yaptım bendeki sürüngenliydi gayetde güzeldi yakıtıda 240s den çok az farkı vardı eyer alıcaksan araşanzımanlı ve sürügneli birde hidrolik diroksiyonlu olanlara bak derim bunlarında fiyatı 16 ve 21 bin tl arası değişiyor

yasindemiralay link=topic=72518.msg843175#msg843175 date=1391880241' Alıntı:
Herkese çok tesekkür ederim. Yakıtı 240 a göre nasıldır?
240 vardı bizde 73 model dönümüne 50 kuruş filan yakıyordu 255 t de 75 kuruş yakıyor ama arada iş ve beygir farkı vardı ara işler için bulunmaz bir traktör yazdığım özellikleride alırken dikkate alırsan daha avantajlı olur

Makinanın yürürü sağlam olunca, MF ' nin Perkins AD3.152 ' yi( ' ki yıllardır bu blok yapısı kullanılır.) Turbo ile biraz zorlamış halidir. Hidrolik pompasının kaç model geçtikten sonra bile diferansiyel içinde bulunması MF ' nin eksisidir. Yani hidrolik direksiyona dahi dişli yuvası bırakmış motorda, hidrolik pompasını bir türlü öne alamadı. Ford işi Ford 2000 ' de iyi kıvırdı Dexta ' dan sonra. Pompayı dışarı direk motor volantına bağladı.

20 sene abim kullandı..çok güçlü bir traktör.çekmemek diye bir şık yok bu traktörde.kafayı diktimi dağ bayır dinlemez çıkar.bayılmak yoktur.arkası ağır.yakıt durumu..baya yakar.işine göre.yaklaşık üç aileyi 20 sene idare etti.fındık işlerinde kullandık.patoz vs..tek çeker olduğu için fren biraz tehlike..yakın zamana kadar sakarya kocaali bölgesinde bir numaraydı.artık dört çekerler heryere hakim oldu.

bizdede var 1996 model sıfırdan aldık. bu zamana kadar hiç arıza vermedi. :) yük dersen yokuş yukarı vites 3 le asla bayılmaz isterseniz aynı yükü atıp farklı bir traktörle deneyin o zaman görürsünüz. :8 sadece yağını suyunu eksik etme arada turboyu temizle tozdan kurtar yani yeter. sonra istediğin işi yap hiç korkma. ben memnunum almanı tawsiye ederim. yakıt konusunda da new holland tt55 olsun erkunt 55 olsun yani emsali traktörlere göre az yakar istediğiniz gibide deneyebilirsiniz.. alk-*s güçç*-* masseyden şaşma *098*- iç-*-*

yakıtı 240 dan az fazla çekişi fena değildir 255 lerin ep olarak geçen extra powerları var onları tavsiye ederim hidrolik direksiyon yağlı fren ara gövde buçuk şansıman 62,5 beygir 260 gold ayarı traktördür 255t lere göre daha kullanışlıdır

ankara massey yedek parça bayii firmamız forumdan aradığını bildiren arkadaşlara en uygun fiyat garantisi ile toptan fiyatına parakende satış yapıcaktır. iletişim : 0312 278 01 35 tareks otomotiv şaşmaz