Massey Ferguson 5450 9 lu çizel performansı

Kolay gelsin. Pullukla sürmeden önce direk çizelle çekseniz daha verimli olmaz mıydı? Çizeli 9 değilde 7 li yapıp derin işleme ile pancar yerini parçalardı 5450.

Bundan sonraki işlem dik freze olacak.Öncesinde pulluk çizilerini kabaca tesviye eder, frezeye daha güzel iş verir diye böyle düşündük.
Dediğiniz gibide olabilirdi.

Kolay gelsin. Diferansiyeli uzun süre kilitli kullanmanın bir zararı olur mu? sorusunu bırakıyorum buraya.
Ben çizelle mümkün olduğunca hızlı gitmeye çalışıyorum toplama yapmaması için. Pullukla sürmeden çizelle sürülse toplama olmazdı diye de tahmin ediyorum.
Tabi pancarı bilmiyorum o ayrı belki pulluk şarttır

Kolay gelsin. Diferansiyeli uzun süre kilitli kullanmanın bir zararı olur mu? sorusunu bırakıyorum buraya.
Ben çizelle mümkün olduğunca hızlı gitmeye çalışıyorum toplama yapmaması için. Pullukla sürmeden çizelle sürülse toplama olmazdı diye de tahmin ediyorum. Tabi pancarı bilmiyorum o ayrı belki pulluk şarttır
Patinaj ortalaması %10 üzerinde olan traktörlerde diferansiyel kilidinin uzun süreli kilitli kullanımının diferansiyele zararı olmaz aksine faydası olur.
Traktör çizi içinde 4*3 olarak asılır, diferansiyel kilidi ile 4*4 olarak asılır, yalnız keskin dönüş yapmamaya özen göstermek gerekiyor.