Mera hayvancılığı

Burda bazen görüyoruz yeni hayvancılığa başlayan arkadaşlar oluyor mera hayvancılığı yapsalar durum nasıl olur yani 5 aylık buzağıları alsalar 6 ay mecrada idare edip satsalar burdan geçim kaynakları çıkmaz mı

Şuan bizim yaptığımız sistem 7 ay merada 5 ay içerde ama şunu gördüm en az 10 15 kg süt sağmak gerekiyor nakit para girmesi şart sadece buzağıyı beklemek para yönünden sıkıcı oluyo tek işi hayvancılık olan birinin süt geliri olması gerekli zaten hergün başında içerde durduğu sürede sabah akşam yemleme yapılıyor sağımda araya sıkışır düşüncesindeyim.

Şuan bizim yaptığımız sistem 7 ay merada 5 ay içerde ama şunu gördüm en az 10 15 kg süt sağmak gerekiyor nakit para girmesi şart sadece buzağıyı beklemek para yönünden sıkıcı oluyo tek işi hayvancılık olan birinin süt geliri olması gerekli zaten hergün başında içerde durduğu sürede sabah akşam yemleme yapılıyor sağımda araya sıkışır düşüncesindeyim.
Ben inek olarak düşünmedim abi sadece dişi ve ya erkek buzagı olarak düşünmüştüm bu arada sizin işler nasıl gıdıyor çiftliği felan bıktırdınız hayvanlar yayılıyor mu

Şükrolsun 1.5 yıldır devam ediyor. Buzağılar olmaya başladı devamlı anneleriyle beraberler hiç sağım yapmıyoruz.Yavaş yavaş meraya salmaya başlıyoruz iki aylık buzası olan inekleri mera dönüşü 1 öğün sağacaz artık ne çıkarsa allah bereket versin

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Şükrolsun 1.5 yıldır devam ediyor. Buzağılar olmaya başladı devamlı anneleriyle beraberler hiç sağım yapmıyoruz.Yavaş yavaş meraya salmaya başlıyoruz iki aylık buzası olan inekleri mera dönüşü 1 öğün sağacaz artık ne çıkarsa allah bereket versin
Amin arada ufak çaplı resimler koy abi buzagı kaybımız olmamıştır inşallah

Allah kolaylık versin
Sağım işi zor olur
Tecrübeniz varmi hayvanlar daha önce sağldımı
Buzağı emen hayvani sağım için uygun bir sistem düşünmek gerek

Allah kolaylık versin
Sağım işi zor olur
Tecrübeniz varmi hayvanlar daha önce sağldımı
Buzağı emen hayvani sağım için uygun bir sistem düşünmek gerek
Kilit arkası sağım makinası takıyoruz şimdilik.çok huysuz ve sütü az olanı sağmıyoruz zaten elimizdeki bütün malı kurbanda çıkaracaz ondan sonra daha iyi hayvan alıp süt sağmak istiyoruz nasip bakalım nasıl olacak

• Beğen
Tepkiler: kdurmaz
Iyı abi güzel aslında maddı olarak kazanç yok demişin ama şu anda bile elde bir kazanç var gıbı sankı daha çok yeni bir tesis sonuçta
Şükür kazanç yok değil ama sadece buzağıda döngü uzun oluyo zaten malın başında olduğumuzdan süt sağarak kârlılığı artırmak istiyoruz mera ve kaba yemde sorunumuz yok hatta yem yapmak için arpa ve buğday kendimizde var

Şükür kazanç yok değil ama sadece buzağıda döngü uzun oluyo zaten malın başında olduğumuzdan süt sağarak kârlılığı artırmak istiyoruz mera ve kaba yemde sorunumuz yok hatta yem yapmak için arpa ve buğday kendimizde var
Mera güzel olursa bence daha da ıyı olur başka bir sayfa da izliyorum sütçüler çok sıkıntı yansıtıyor Facebook da ama inş sizin için ıyı olur

Eğer yılın 300 günü 2 ay da kar diyelim kaliteli ot varsa para kazanamamak imkansız ot yiyen hayvanlar daha az hasta oluyor buzağılar çabuk büyüyor otta özellikle de reygras olursa ekebilirseniz daha bi güzel olur

Eğer yılın 300 günü 2 ay da kar diyelim kaliteli ot varsa para kazanamamak imkansız ot yiyen hayvanlar daha az hasta oluyor buzağılar çabuk büyüyor otta özellikle de reygras olursa ekebilirseniz daha bi güzel olur
Reygras olmaz zannımca bizim orda da 4 ayda çıkartsak 5 ay merada yatsak birşeyler olurda hayallerım güzelde uygulaması zor rahmetlik dedemle dağda yatardık çay içerdik hey gıdı günler
[emoji22][emoji22][emoji22]

• Beğen
Tepkiler: behcet arı