MİNZER ŞAKALAKMI EKERMAKMI ? Hangisi kiloyu daha hassas atıyor hangisis daha sağlam

IMG_5677.JPG
IMG_5678.JPG

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Ben uzun bir sene ekermak kullandım 2016 sıfır şakalak aldım çok memnunum farkı ne dıye sorarsan ekermak diskler daha çap küreme yapıyor kesek topluyor. Şakalak önceki serilerde şasesi daha iyidi. Yenilerde biraz zayıf geldi bana. Birde üzerindeki tohum cetveli ince tekere göre ayarlı balon teker isterseniz onu hatırlatın
Fiyat ne dıyorlar?

Ben uzun bir sene ekermak kullandım 2016 sıfır şakalak aldım çok memnunum farkı ne dıye sorarsan ekermak diskler daha çap küreme yapıyor kesek topluyor. Şakalak önceki serilerde şasesi daha iyidi. Yenilerde biraz zayıf geldi bana. Birde üzerindeki tohum cetveli ince tekere göre ayarlı balon teker isterseniz onu hatırlatın
Fiyat ne dıyorlar?
Şase olarak şakalak lakin tohum ayarı olarak ekermak.

Şanzımanlı olmadıktan sonra hepsi aynı, dişli kursak ayarları düzgün yapılırsa, dönümünü kesin olarak bildiğin bir tarlada kaç kg tohum attığını ölçersen ondan sonra da cetveli ona göre ayarlarsın. Yoksa ben inanmıyorum herhangi bir makinedeki cetvelin tam ölçü olduğuna. Şanzımanlı olmadığı sürece tabi.