Neden olabilir usta arkadaşlar

Var mı bir gelişme arıza netleşti mi
Iki gündür sabahtan akşama kadar çlişiyor traktör devam ediyoruz şu anda bir sorun gözükmüyor sadece bir sefer tek beyaz duman çıkartı benim kendi tesbitim daha tam kesinleşmemiş o gün hava filitresi çok berbat kirlenmişti ondan dolayı hava alamıyordu ve ordan olduğunu düşünüyorum şu anda çekişte çalişmada seste bir sıkıntı gözükmüyor inşallah bir şey ćikmaz takip ediyoruz

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Iki gündür sabahtan akşama kadar çlişiyor traktör devam ediyoruz şu anda bir sorun gözükmüyor sadece bir sefer tek beyaz duman çıkartı benim kendi tesbitim daha tam kesinleşmemiş o gün hava filitresi çok berbat kirlenmişti ondan dolayı hava alamıyordu ve ordan olduğunu düşünüyorum şu anda çekişte çalişmada seste bir sıkıntı gözükmüyor inşallah bir şey ćikmaz takip ediyoruz
beyaz duman arada bir atıyorsa, partükül filtreyi temizlediği zaman atabilir, kükürt artığı ,kamureil motor kolayla hararet yapmaz yağı eksilse kendini korumaya alır

• Beğen
Tepkiler: kobra47
3409 hata kodu ; silindir 2 devre dışı bırakma , Emme valf kontrol devresi açık.
Elektriksel bir sıkıntı olabilir.
Turbo toz çekiyor olabilir.
Motorun en az yakıt aralığı, 1400-1900 rpm , aktif kullanılır devirler 1600-1750-1900 rpm dir.
Yakıtın ve filtrelerin kontrol edilmesinde fayda var.
Beyaz duman turbo arızası Case maxxum da başımıza geldi mevcut turbo tamir edildi sorun giderildi
Allah can sağlığı versin.
Toprak işleme çalışmalarında motor anma gücünde çalışmak turbonun sağlıklı çalışması için önem arz eder.
CVX seri tarla viteslerini 2000 rpm devirde değiştiriyor.