New Holland BC5050 & Tümosan 74.80N | Tırtıkale Bağlıyoruz || Çırak Yetişiyor

12.06.2017
1,811
1
5,065
22
Aksaray

Yağmur geleceği için biraz nemli bağlamak durumunda kaldık. Balya odasında 2 adet rende takılı, arka fazla sıkılı olmamasına rağmen balyalar 20kg civarı. Balya uzunluğu ortalama 110 cm.

Tarla sahibi ağırlıklı tırtıkale; az miktar arpa,buğday,çavdar,fiği karıştırıp ekmiş. Dar yapraklı/ geniş yapraklı oranının fazla olmasından dolayı fiğ gelişmek için pek fırsat bulamamış. 35 dekardan 2245 balya çıktı.

İyi seyirler...

Son düzenleme:
Yağmur geleceği için biraz nemli bağlamak durumunda kaldık. Balya odasında 2 adet rende takılı, arka fazla sıkılı olmamasına rağmen balyalar 20kg civarı. Balya uzunluğu ortalama 110 cm.

Tarla sahibi oğunluklu tırtıkale; az miktar arpa,buğday,çavdar,fiği karıştırıp ekmiş. Dar yapraklı/ geniş yapraklı oranının fazla olmasından dolayı fiğ gelişmek için pek fırsat bulamamış. 35 dekardan 2500 balya çıktı.

İyi seyirler...

MaşAllah bereketli olsun akif kac tl baglıyorsun

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Bereketli olsun Akif.
Kolay gelsin bereketli olsun kardeşim
MaşAllah bereketli olsun akif kac tl baglıyorsun

Teşekkürler İsmail abi, Mahmut abi, Cemal abi.

Tarlanın veriminden ötürü 1.75'ten bağlıyoruz. 10 saat sürdü sürmedi. Şartlar daha kötü olsa sap standartı olan 2tl 'den bağlıyor olacaktık. Mahsüle göre fiyatlar farklı.

Teşekkürler İsmail abi, Mahmut abi, Cemal abi.

Tarlanın veriminden ötürü 1.75'ten bağlıyoruz. 10 saat sürdü sürmedi. Şartlar daha kötü olsa sap standartı olan 2tl 'den bağlıyor olacaktık. Mahsüle göre fiyatlar farklı.
Sen baya ucuz bagliyorsun ben köy ici 2750 köyden dısarı 3 tl ve dısarı bagladiklarim hep peşin dönüyor

Sen baya ucuz bagliyorsun ben köy ici 2750 köyden dısarı 3 tl ve dısarı bagladiklarim hep peşin dönüyor

O parayı verdilerde biz mi bağlamadık Cemal abi :) bu parayı bile çok görüyorlar. Bunlara gaz verip balya makinası aldıracan 3 günde pes ederler.

Kolay gelsin verim harika

Teşekkürler Mehmet abi. Verimi güncelledim haberin olsun. Tarla sonunda ben olmadığım için, dün babamın ağzından 2500 duyar gibi olmuştum. Tekrar sorunca 2245 olarak güncelledim.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
O parayı verdilerde biz mi bağlamadık Cemal abi :) bu parayı bile çok görüyorlar. Bunlara gaz verip balya makinası aldıracan 3 günde pes ederler.

Teşekkürler Mehmet abi. Verimi güncelledim haberin olsun. Tarla sonunda ben olmadığım için, dün babamın ağzından 2500 duyar gibi olmuştum. Tekrar sorunca 2245 olarak güncelledim.
Bu işe bi başlayan bi baslamayan pisman [emoji1]

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Aynen öyle abi :D
Sağol Hüseyin abi. Sana da kolaylıklar dilerim. Bakımda değiştirdiğin parçalar bölgende pahalıysa Konya'da aynı kalitede ucuz yer önerebilirim. Ekimler hala başlamadı mı?
Nohut mercimegi ektim cikis sonrasi ilaclari kaldi nadas yaptigim yerlere simdiden cekicemki balya makinasini taktiktan sonra eylule kadar durmuyo makina sok tak yapmamak icin