New Holland T 7040 lazer çekimi

Kocaman Alpler 5 metre lazerle iş başında. 20180317_124031.jpg20180317_123813.jpg20180317_123801.jpg

Sağolun. Saatte 15-16 litre yakıyor.
Lazer beyni 3 tane var. Hepsi çift eğim.
Mikrofyn var danimarka malı, trimble var amerikan malı bir de tpl vision var alman malı.

Bizim Lazerin kafası topcon ve çift eğimli, trimble dışındaki diğer markaları bilmiyordum açıkçası? Size göre en iyusi hangisi, kafanin sinyal çapı kaç metre? Rüzgarda çalışırken zorlanıyor musunuz, herhangi bir problem oluyor mu?

Bizim Lazerin kafası topcon ve çift eğimli, trimble dışındaki diğer markaları bilmiyordum açıkçası? Size göre en iyusi hangisi, kafanin sinyal çapı kaç metre? Rüzgarda çalışırken zorlanıyor musunuz, herhangi bir problem oluyor mu?
Bana göre en iyisi mikrofyn. 800 metre çalışma mesafesi var. Vision da güzel ışığı güçlü bir beyin 1200 metre çalışma mesafesi var. Mikrofyn auto slope değil yani rüzgarda duruyor. Diğerleri rüzgar ayarını açınca durmuyor ama bu sefer ayar kaçabiliyor. Rüzgarda sehpanın ortasını az kaldırıp ayaklarını sağlamlaştırınca sıkıntı olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Maşallah bereketli olsun
Celtik işi yoktur sizde sanırım
NH nin otomatik seçenegi nasıl kendisi düşüp yükseltiyormu vitesi
Yakit tasarrufu için tavsiyelerin varmi kullanirken
Sağol çeltik yok pamuk var.
Bu vario şanzıman değil ama otomatik çalışma opsiyonu var. 10 ile 18 nci vites arası otomatik çalışılabiliyor. 1600 deviri geçince vites artıyo. Yakıt tasarrufu için lazerde mümkün olduğu motoru yormadan, yüksek vites 13 gazda kullanınca iyi oluyor. Lazerin alacağı kadar mesafeden toprağı kazıyıp düz bir zemin çıkartınca rahat çalışıp az yakıyor motor.