New Holland T6.140 AC Traktör hakkında düşünceleriniz nelerdir.Şanzımanı kademesiz olduğu için güç kaybı olurmu?

IMG_20230225_110611.jpg

Nominal 110, maksimum 121, ek güç üretim sistemi ile maksimum 143 beygir. Siz traktörü 120 beygir olarak kabul edin. 2,39 m gibi akslar arası mesafesi var 5li dönerli pulluğa ziyadesiyle pek uygun traktör değil ama ille kullanırım derseniz kullanılır bizim orda eski tr6larda kullananlar var. 4lü dönerli kullanırsanız güç kaybı bile olsa rahat çalışır yani kayıptan zarar ettirmez. Kullanmadım ama uzaktan gördüğüm kadarıyla çok güzel traktör youtube da nh cvt kullanım videoları izlemiştim beğendim baya. Yani güç kaybı kafanızı karıştırmasın bi şey olmaz. Beğendiyseniz alabilirsiniz bence

• Beğen
Tepkiler: jettarım
Katalog verilerine baktığımızda ;
Nominal 81 kw, max 105 kw, 498-590 n.m. tork , %41 tork rezervi olan bir motor kullanıyor.
T6 serisinin başlangıç traktörüdür.
Büyük çiftliklerin ekim, gübreleme , ot biçme , bağlama işleri için tercih edilebilecek niteliktedir.
Traktör ek ağırlıksız 5 ton , ek ağırlıklarla 6 tonu geçiyor.
Stok motor yazılımsız halde 4 km/h hızda sürüm yapabiliyor,
+30 hp, +100 n.m. tork eklendiğinde 7 km/h hızda sürüm yapabiliyordu.
Toprak işleme yapacak traktörde 10 n.m/ kg güç/ağırlık dengesi öneriyorduk.
Maxxum 110 , 520-595 n.m. torka sahiptir , Maxxum 125 , 590- 676 n.m. torka sahiptir.
Kademesiz şanzımana sahip olduğundan güç kaybı olmuyor, motor gücü olarak utulity işlerde çalışmak için dizayn yapılmıştır.
Yem karma makinesi , ot biçme , dağıtma , toplama gibi işlerde kullanılmak için dizayna sahiptir.
NH TS135A Plus , nominal 650 n.m. torka sahiptir.
Motor haritasında 1500 rpm 'de max tork dense de grafikte 1300-1500 rpm sabit tork aralığı görülmektedir.
TSA Plus seride 1900-2300 rpm sabit güç aralığı varken T6 AC seride 1800-2300 rpm sabit güç aralığı bulunuyor.
Kuyruk mili çalışmaları için sabit güç aralığının devir boyu 500 rpm tercih edilerek biraz daha kolaylık sağlanmıştır.
Tork, güç eğrisi kesişim devri TSA Plus seride 1950 rpm de , T6000 seride 1900 rpm de , T6 AC seride1950 rpm de bulunur.
Kuyruk mili motor devir tercihleri gayet uyumlu tercih edilmiş.
Emsal modellere baktığımızda nerdeyse en düşük güçte motor tercihi var, diyebiliriz.
Toprak işleme hariç işlerde de kullanılırsa yakıt ekonomisi de sağlayabilir.
T6 160 AC , normal mil toprak yapısında 6 km/h hızda sürüm yapabilecek motor gücü verileri var.
Ağır toprak koşullarında , çamurda , batakta çalışacak traktör niteliği göstermez.

• Beğen
Tepkiler: jettarım