New Holland TD110D Fabrikadan Geldi Sonunda..

hayırlı olsun cevaplar çok samimiydi nitekim herkes malı kötüde olsa öve öve bitiremez sonuçta hepimiz çiftçiyiz faydalı bilgiler için teşekkür.
Sağolun. Ne demek hocam ben kendi malımda olsa kötü ve iyi tarafını söylerim sonuçta başka biri belkide benim yorumuma bakarak traktör alacak. Şimdi bakıyorsun 93 model traktörün vitesi 2017 model traktörden fersah fersah üstün bunu ben kesinlikle kabullenemem ve sonuna kadar da eleştiririm. Emmimlerin Mccormick cx85 i var 2006 model ve 5 bin saatte ve debriyaj pedalı öyle güzelki hem çok yumuşak hemde basarken ki hissiyatı halaa sıfır gibi inanın onun debriyajı bizim Td110 dan daha iyi halaa sıfır gibi. Geçen 750 saatteki Td110 un debriyajı garip garip sesler çıkartıyordu ve sertleşmişti. Maximaya bindim 800 saatteki debriyaj bildiğiniz bitmişti . Yerliler artık bu tür şeylere de dikkat etmeli .

Ama şu da var Td110 fiyatına göre iyi traktör bence kabin yalıtımı güzel kullanışlılık fena değil kabini ferah.
Hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın gözlemleriniz çok yerinde olmuş bencede sıfır traktörde bunlar aşılmalı artık sessizlik fren mesafesi vites geçişi
Artık yerliler ne yapıp edip kendilerini geliştirmeliler. Özellikle debriyaj fren ve vites geçişleri konusunda ithallerin çeyreği etmezler malesef. Özellikle debriyaj konusu çok farkediyor 5000 bin saatteki ithalin debriyajı 0 yerlilerin hepsinden daha iyi hem kavrama hem kullanım hemde ssağlamlık açısından. Cx85 in debriyajı müthiş mesela hemde 5 bin saatte ve gram ses yok gevşeme yok pamuk gibi ama yerliler 0 ında bile güven yok.

Yazdıklarım bütün yerliler için geçerli hepsine bindim hepside fren debriyaj vites geçişi konusunda sınıfta kalıyorlar malesef.
Hayirli uğurlu olsun 2017 alacaktin madem kardesim neden acele ettin td serisi yeni TR 5 olarak daha guzel kullanisli olarak nisan sonuna bayilere dağilacak konya fuarindada yerini almisti demolar inceledim cok hosuma gitti TD ciler takasta hep TRalacak haberin olsun hem daha hizli hem daha konforlu aldigin traktorde ileri geri haltli sistem yeni seride elektronik şuthell el debriyaji falan hep mevcut

Fiyatı pahalı hocam Tr5 lerinde Td110 110 bine geldi misal.

Hayırlı olsun gule gule kullanın.piyasa şartlarında yerli traktorlerden olucak en iyi traktor denilebilir.frenlerdeki ses frrne basıldığı an onlerde devereye giriyor.td ve jx serilernde onler bağlıyken ince bi ses yapar.bu suratlıyken daha fazladır.traktorde yolda frene basılınca hız esnasında onler bağlanır ve birden vıyıltılı bi ses oluşur.vitesler yeni kasayla birlikte değişti klasik lardq bukadar değildi.Şuan yeni çıkan nh ve case ler hepsi sert zamanla pek alışmaz.sizin alışmanız gerekecek.

Selam. 1993 Model 285S Massey Ferguson dan sonra New Holland Td110D Blue Master 2017 i modeli garajımıza koyduk hayırlısıyla. Birkaç resim paylaşmak ve yorumlarımı yazmak istedim. Kısaca Td110 hoşuma gitti genel anlamda fiyatına göre bence gayet ideal bir traktör. Tabiki 93 model 285S den sonra viteslerine alışamadık. Masseyin viteslerinin yanında bence bunlar vites değil. Resmen geçmiyor alışkanlık istiyor Masseyde tıkır tıkır geçiyordu en ufak bir pürüz yoktu vites yollarında Td110D da vites geçirmek ustalık istiyor 93 model bir traktör ama 2017 den daha güzel viteslere sahip insan bunu anlamakta biraz zorluk yaşıyor malesef. Teknoli nin T si yok viteslerde. Biraz ağır olcak ama malesef durum bu. Vites konusunda ne kadar yersem az kalır bence. Neyse vitesden sonra Gelelim frenlere frenler bence çok başarısız misal 30cm lik fren mesafesi var pedalın ama bunun sadece 3-5 cm inde fren tutuyor ve bu heybet li görüntüye frenler hiç yakışmıyor ki arkada yük de yok güvensizlik veriyor bence hiç yakışmamış bu frenler ayrıca frenlerde dururken balata sesi geliyor bu normal mi bilmiyorum kullanan arkadaşlar bu konuda ne derler. Onun dışında birde koltuğu tıkırtı yapıyor galiba bi vida gevşek ama bulamadım ben servis gelince halleder onu. Çekişini deneyemedik iş olmadığı için. Gübre attık tarlaya sadece o başka işe girmedi. Birde değinmeden geçmeyeceğim yol konumunda hızı az geldi bana Gprs ile ölçtüm 32.5 km/h yapıyor en azından 40 olsa iyiydi. Şimdilik bu kadar yorumları bekliyorum.

kaça almıştınız traktörü???

Bir arkadaşımız CX105 kullandı balya makinesinde, mazot yetişmiyor dedi, sattı TD75D aldı.
İşletme maliyetleri, fiyat/fayda, servis, ikinci el, arıza yapmama, yakıt, konfor, bizim için önemlidir.
Her kalemi karşılaştırın, isteklerimize cevap vermiyor derseniz, diyecek hiç bir şeyim yoktur.
İnsan hep fazlasını ister, doğasında var.

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
34*2.54=86.36 cm/2=43.18 cm *(2*3.14)=271.17
38*2.54=96.52 cm/2=48.26 cm *(2*3.14)=303.07
303/271=11.2 yaklaşık %11 hız artışı sağlar.
32.5*(11/100)= 36 km/h hız yapar.

Taş çatladı 36 yaptı.Dahası yok.:)
Sadece jantları hesap etmek yanliş, lastik yanaklarını hesaba katmamişsın. 18.4 ün yanakları, 16.9 un yanaklardan fazla. %11 fark cok yanliş, o sebepten petlas sitesini kontrol ettim, 18,4-34 ün dinamik çevresi 4965 mm., 16.9-38 in 5042 mm. Oran olarak %1,5 ediyor, bu da 0,5 km daha hız demek. Benim %3 dahi fazla.

Selam. 1993 Model 285S Massey Ferguson dan sonra New Holland Td110D Blue Master 2017 i modeli garajımıza koyduk hayırlısıyla. Birkaç resim paylaşmak ve yorumlarımı yazmak istedim. Kısaca Td110 hoşuma gitti genel anlamda fiyatına göre bence gayet ideal bir traktör. Tabiki 93 model 285S den sonra viteslerine alışamadık. Masseyin viteslerinin yanında bence bunlar vites değil. Resmen geçmiyor alışkanlık istiyor Masseyde tıkır tıkır geçiyordu en ufak bir pürüz yoktu vites yollarında Td110D da vites geçirmek ustalık istiyor 93 model bir traktör ama 2017 den daha güzel viteslere sahip insan bunu anlamakta biraz zorluk yaşıyor malesef. Teknoli nin T si yok viteslerde. Biraz ağır olcak ama malesef durum bu. Vites konusunda ne kadar yersem az kalır bence. Neyse vitesden sonra Gelelim frenlere frenler bence çok başarısız misal 30cm lik fren mesafesi var pedalın ama bunun sadece 3-5 cm inde fren tutuyor ve bu heybet li görüntüye frenler hiç yakışmıyor ki arkada yük de yok güvensizlik veriyor bence hiç yakışmamış bu frenler ayrıca frenlerde dururken balata sesi geliyor bu normal mi bilmiyorum kullanan arkadaşlar bu konuda ne derler. Onun dışında birde koltuğu tıkırtı yapıyor galiba bi vida gevşek ama bulamadım ben servis gelince halleder onu. Çekişini deneyemedik iş olmadığı için. Gübre attık tarlaya sadece o başka işe girmedi. Birde değinmeden geçmeyeceğim yol konumunda hızı az geldi bana Gprs ile ölçtüm 32.5 km/h yapıyor en azından 40 olsa iyiydi. Şimdilik bu kadar yorumları bekliyorum.