NH t480s 4x4 mi 4x2 mi?

ne iş yapacağomoza bağlı 10 yıla yakın kullandım 48liği canavar gibi patiye vurduğu anlar ve motorun o anki sesleri sizi kendine aşık edebilir ama zorlamaya gelmez çok narin bir yavrudur aslen büyük traktörlerle kıyaslamayın bu bir bahçe traktörü olarak üretilmiş. Bahçe tip deyince bir 35x leyland dan da bahsetmiyoruz tabi takın 3lü pulluğu 4 önde 5 arkada 9lu kazayağı takın takviye 4 e ya da 3 e indiirin çeker iki çekeri bile alır götürür 4-5 ton 2 tekerli 10-15 ton 4 tekerli römork yükleyin taksi gibi çeker. Teknoloji harikası bir traktör ama en başta dediğim gibi ağır işlerde uzun süre kullanılacak bir traktör değil. Zaten motor gücü ağırlığı belli ama sizi asıl sevindirecek kısma geleceğim 4x4 alacak paranız yoksa ve massey ford fiat aynı güçteki eski motorlara para bayılmaktansa saniye düşünmeden alın çünkü YAKITI SÜPER. kokluyor mazotu. 10 yılda 1 traktör parası çıkarır size uzun vadede kullanmayı düşünüyorsanız. Ve temizini alır atarsanız garaja rektefe derdiniz olmaz 1 kere harareti görmedim 10 yılda 2015 taksi çıkması accent blue aldım aylar önce 2. harareti görüşüm. O yüzden temizini bulmak da önemli ancak ucuzunu alırsanız güzel bir bakımla 10 yıl aşırı zorlamadığınız sürece yağını suyunu eksiltmediğiniz sürece sıfır sıkıntıyla sizi memnun eder. Arkadaşlar önyargıları kırın markacılığı geçin her şey parasına göre 1980 model traktörler 100bin lira olmuş mazot dayandıramazsınız her şeyden önce 2010+ motor şanzıman var 240 masseye sırf 3 tane üçgeni var diye bu traktörden daha güçsüz ve daha çok yaktığı halde gidip 50 bin lira daha fazla para verip (şu anki piyasada) almak mantıksız. ben kıyaslamayı da deneyimlerimi de paylaştım. karar sizlerin

4çekerini almak 2 katı fiyat farkını ödeme kısmına da gelecek olursam bayır yukarı ve ya çok kötü yollardan gidecekseniz tarlanıza yükle 4 çeker mantıklı olur ama bunun çekerli versiyonları bile bahçe için üretilmiş ya da büyük tarlalarda ufak işler için sonuçta 240 masseyle 255 massey arası bir güç, ford 3600 gücünde bir motor gidip ford 5000 in yaptığı işi yapmasını beklemeyin 5000 in ağırlığı motor gücü ortada yaktığı yakıt da isterseniz bu traktörü 6 çekere çevirin yine de ford 5000 gibi yük götürmez toprak işlemez. çekerin mantığını biliyorsunuz arkadaşlar 20 ton yükü yükleyip rampa yukarı çıkarırsanız zaten traktörün ağırlığı belli ön havada olduktan sonra isterseniz 6 çeker olsun teker boşa döner :) 4 çeker sizi arazide patiden önler motoru rahatlatır onun dışında yükte de sadece rampa yukarı giderken farkı hissedersiniz o da ön ağırlıklara ek olarak ön diferansiyelinin de doğal olarak daha ağır gelmesinden dolayı ve aynı anda önden de çekiyor olması 4çekeri her türlü daha iyidir tabi ki ama fiyat konusunda iyice araştırma yapmak lazım 480 in ille s ini almaya gerek yok bence s leri sonra çıkanları 2010 model 4x4 mü 2020 4x2 mi derseniz de düşünmeye bile gerek yok çünkü 2010 4x4 daha ucuz ve ya aynı fiyat aynı parayı verip 2 çekeri almak mantıksız olur. yani biz ne söylersek söyleyelim en belirleyici faktör burada sizin maddi durumunuz olacak umarım iyi bir 480 alır bizlere katılırsınız . ben 2 çekeriyle 10 yılda yapamadığı iş yok fındık tarlarllında mısır kabak fasülye bakla bezelye vb. işlerde kullandım çok ekmeğini yedim zamanında 20 bine bana geldi sıfır gibiydi yavrucak hala aynı duruyor motor şanzıman kısmına ayarlı anahtar değmedi. Sadece 50hp+ bir makine kullanmam gerekiyordu güç gerektiren o yüzden yavru ceylandan vazgeçemediğim için 62lik enter aldım inanın o makineyi bile çeviriyordu hararet yarıya bile gelmiyordu kuyruk mili de süper. ancak zorlamaya gelen traktör değil ağır işlere (patoz,balya,5li pulluk, vb ağır çekiş ve güçlü devir gerektiren işlere uygun değil yavrunun motoruna yazık edersiniz zorlar yapar ama giden yine cebinizden gider) bir abi amca traktör çekerek uzun yıllar motoruna anahtar vurmadan kullanırsınız arkadaşlar

Tek çeker 480s kullandım şuan 4 çeker var elimde 4 çekerden daha memnunum çekişi olsun benim işimi çok rahat görüyor hakketen atom karınca , sulu arazileri senede 2 ürün ekiyoruz ağır işçilikde bile işimi görüyor ha öyle bi seri motor değil beygir gücü malum belli fakat ağırda olsa işi yapıyor 1 adet de Same var 70 beygir 2wd 7 li çizeli ondan daha iyi çekiyor gerçekten 4wd bir başka tavsiye ederim. Tek çekerdende memnundum o zaman 240 larla aynı paraydı fakat ona takılan makine 240 a takılmıyordu tamamen fiyat performans ürünü ikiside ancak ben 4wd yanayım . New holland zaten başlıbaşına bir sermaye reşat altını gibi hayırlısı olsun şimdiden.

4 WD al bence t480s ler düz kovan arkalar hafif tek ceker alcaksan tt serisi al onlarda cer var arkası agır basıyor . Tek çeker düz kovan t480s az yakar hafif oldugu için 4 WD ler iyi motor . Bende 540b var 4 WD bayırda çekişi iyi
480 ler bıraz seriymiş 540 lardan yokusta bıraz bayılır ama çıkar .