NOHUTUMUZUN SON DURUMU..

Ynt: NOHUTUMUZUN SON DURUMU..

evet bu nohutlar kışlık ekildi şauna işlenmiş durumda.20 kasım 2011 ekildi.bukadar kış ve soguga dayandı.
volkanın nonut nisan 2012 ekildi.
bu nohut çok kaliteli ve verimli bir nohuttur.%100 dogal ve oynanmaış bir tohumdur.
isteyenlere tohumluk verilir.kusura bakma volkan senin nohutlar referans oldu.
güzel ve düzenli ve şartlarına uyuldugunda 150-250 kğ 1000m2 den verim alınır.iyi bir tarla ve şartlarda 175-300 kğ alınabilir.
bu nohutla beraber bir yerel ikide tarımsal araştırma nohutum vardır.

uşak ,kütahya,samsun,kırşehir,kırıkkale,ankara,yozgat,çorum,eskişehir,aksaray,konya bu lerde şuan ekili.
kışlık olrak ben ekiyorum deneme ve test amaçlı çok başarılı şuan.eger internette hastalanmayan nohut diye ararsanız bulursunuz tüm aşamları ve resinümleri bilgileri.
kasım 2011 ikinci ürün olarak kırıkkade yetişti yani yeşil olarak işlenmiş halde resimleri var internette ararsanız bulursunuz.20 kasım ve kurban abayramında ekildi şuan yetti.
hiç bir ilaç-kimyasal- yardımcı eleman -gübre vs kulanılmadan deneme ekimi yapıldı.
yakın zamanda resimleri yayınlarım.aslında konu açılmıştı arasanız bulursunuz burada..

Bereketli olsun Volkan, yukarda arkadaşin birisi yorumda bulunmuş yaprakların uçlarından bahsettmiş hani, bu ilacin yan etkisinden kaynaklanan bir durum(Kısırlık) ;aslında 2 ' nizde aynı seyden bahsediyorsunuz hiç ot olmadıgı için bayaği tesirli kullanmişşin ilaci buda biraz verim kaybına neden olucaktır. Ama; teleskopla arasan ot bulamassın tertemiz :D

arkadaşlar yorumlar için teşekkrler nohut daha denemelik ve ilk ekimimiz olduğu için fazla bi beklentimiz yok sadece gözlemliyoruz şimdilik ve sonuca bakacağız..
mustafa abi kabinin boyuna geliyo neredeyse :)