Ön-Döner Tırmık (Dik Freze) ve Pulluk İkilisi

Tam hatırlamıyorum ama bir yabancı kaynakta toprağı asla sürüp bırakmayın diyorlardı zaten düşününcede çok mantıklı tav çizgisini hiçbir zaman düzgün tutturamadik ta ki 2 yıldır yeri kıştan ekime hazır hale getirip yağan yağmurların tam olarak her yere eşit çekmesini sağladıktan sonra çıkışların aynı anda olduğunu gördük tabi bu bize daha fazla ot ve kimyasal olarak döndü sonuç olarak verimde 2 yıldır çok yukarılara oynamaya başladık artık daha fırsat bulduğum gibi kıştan mini tiller çekip bırakıyorum yerleri.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87
Tam hatırlamıyorum ama bir yabancı kaynakta toprağı asla sürüp bırakmayın diyorlardı zaten düşününcede çok mantıklı tav çizgisini hiçbir zaman düzgün tutturamadik ta ki 2 yıldır yeri kıştan ekime hazır hale getirip yağan yağmurların tam olarak her yere eşit çekmesini sağladıktan sonra çıkışların aynı anda olduğunu gördük tabi bu bize daha fazla ot ve kimyasal olarak döndü sonuç olarak verimde 2 yıldır çok yukarılara oynamaya başladık artık daha fırsat bulduğum gibi kıştan mini tiller çekip bırakıyorum yerleri.

Açıklamanız ufuk açıcı olmuş abi, sağolun.

• Beğen
Tepkiler: ozgur... ve guray
Bunları izleyince yaptığım işten resmen soğuyorum

Abi yabancıların çiftçi sayısı az, birlikleri güçlü ve hakkını arayıp alıyor. Tarlaları traktörleri büyük, teknolojileri yeni. Bize göre birçok konuda avantajlı durumdalar. Lakin onların yıllarca yaptığı ArGe çalışmalarını alttaki videoda bulunan çiftçimiz basit bir düzenekle çöpe atmış, benim gözümde.

Amaç kesekleri parçalamaksa, tırmıkta bu işe yarıyor hemde her model traktörün kaldırabileceği bir düzenekle. Bence bu bir akıl yarışı, altta kaldım diye üzülmek üste çıktım diye sevinmek olmaz. Devran döner, bu işler düzelir abi. Sabrediyoruz.

• Muhteşem
Tepkiler: The_Hoca

Abi yabancıların çiftçi sayısı az, birlikleri güçlü ve hakkını arayıp alıyor. Tarlaları traktörleri büyük, teknolojileri yeni. Bize göre birçok konuda avantajlı durumdalar. Lakin onların yıllarca yaptığı ArGe çalışmalarını alttaki videoda bulunan çiftçimiz basit bir düzenekle çöpe atmış, benim gözümde.

Amaç kesekleri parçalamaksa, tırmıkta bu işe yarıyor hemde her model traktörün kaldırabileceği bir düzenekle. Bence bu bir akıl yarışı, altta kaldım diye üzülmek üste çıktım diye sevinmek olmaz. Devran döner, bu işler düzelir abi. Sabrediyoruz.

bu zaten çoktan beri var

Bu traktör 1990 model en fazla önden hidrolik pto ile yer çiğnemeden biçiyor 😊

Son düzenleme:

Evet ama kesek var kesek var.Öyle sürüm oluyorki kaya gibi kesek çıkıyor.Videoda Tümosan helva gibi toprak sürüyor.Her sürüm böyle olsa etekle para verip dik freze almaya ne gerek vardı?

bu zaten çoktan beri var

Bu traktör 1990 model en fazla önden hidrolik pto ile yer çiğnemeden biçiyor 😊

Evet ama kesek var kesek var.Öyle sürüm oluyorki kaya gibi kesek çıkıyor.Videoda Tümosan helva gibi toprak sürüyor.Her sürüm böyle olsa etekle para verip dik freze almaya ne gerek vardı?

Bunların yabancılarda eskiden beri olduğunu biliyorum, olmadığını iddia etmedim ki. Bizim tırmıklı pulluğu bir alternatif olarak gördüğümü söylemek istedim.

Düşünceme kimse katılmak zorunda değil. Zaten bu konuda farklı fikirleri duymqk isterim. Amacım tarlayı kesekli bıraksak mı iyi olur yoksa ufak parçalayıp bıraksak mı iyi olur? Sorusuna cevap alabilmek.

Anızı sürüp ardından Kesekleri un ufak edince verim artışı oluyor mu? İster dik frezeli olsun ister goble yad tırmık takılı olsun benim sorum bu.

Son düzenleme:

Hakkın başına geçen hakkı nasıl hiç ederim yerim yerine veya hakkı hak edene hak ettiği kadar verecek liyakatta olmayana hak teslim edilmesse hak aramaya lüzum olmaz
Sizce kaç yıl gerideyiz kalkmayan bir tren kalmışmı yazıkki ne yazık bulgarın yolunu gözler olmuş esnaf cebine euro koyan yabancının ülkeyi gezerken alışveriş yaparken bakış açısını bilmek isterdim fakir lan bu insanlar ucuz herşey burda neye göre 100 euro atıyom gözleri parlıyor hepsinin atlıyor üstüne diye düşünür heralde

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87