Ön hidroliğin faydaları

IMG_2510.JPGIMG_2513.JPGIMG_1763.JPG
Slaj da yığın yaptık
Köyümüzün karlı yollarını açtık
Tarlada anları toprakla yığdık ancak ön ekipmanda kullanılacak ekipman eksiğimiz var mesela resimdeki özdöken patlatma on numara olurduIMG_1837.JPGIMG_0490.JPG
Yada arkadaki ekipmanın iş genişliğine uygun gübre serpici

Düşünsene
Tohum ekiyorsun mibzerin kapasitesi zaten belli,ön pto ve aski kollarına takılacak maliyetsiz bir ekipmanla fazladan tohum alırsın bittikçe mibzere aktarirsin.
Bu en basit örnek dolayisiyla burda birdaha trakklube sesleniyorum.
Özellikle 100 hp üstü traktörleri alırken mutlaka ön pto ve aski kolları ile isteyiniz.

Düşünsene
Tohum ekiyorsun mibzerin kapasitesi zaten belli,ön pto ve aski kollarına takılacak maliyetsiz bir ekipmanla fazladan tohum alırsın bittikçe mibzere aktarirsin.
Bu en basit örnek dolayisiyla burda birdaha trakklube sesleniyorum.
Özellikle 100 hp üstü traktörleri alırken mutlaka ön pto ve aski kolları ile isteyiniz.

Dediğin gibi alternetifi çok ama önüne ekipman yapacak üretici yok memlekette

istediğin gübre serpiciyi massey ferguson tarla günleirnde görmüştüm markası aklıma gelince yazayım elektrikle mi ne calısıyordu böyle traktörün arkası kadar yer götürüyor sen ayarlıyorsun ne kadar yere serbeceğini küçük 200 kg lık yada 300 kg lım ama havayla cok hassas gübre serpme işlemi yapıyormuş görmüşünüzdür mutlaka tarla günlerinde 9 lu patlatmanın üstünde küçüçük monte edilmiş var onun büyüğü 5.500 tl dediler 2016,05 tarihinde

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ayhan