Özellesen Alpullu Şeker Fabrikası açılışına muhalefet milletvekilleri katildi

Bu topa girip mahkeme mahkeme gezemem ;) benim itirazım daha yerel tutarsizliklara
Mademki birşey eleştiriyorsunuz konu açıyorsunuz yapılan herşeyi eleştirin söyleyin de bizde inanalım ama bazı kesimi eleştirmek kolay gerçekten diğer taraftaki malum bazı kişilere kimse birşey diyemiyor nedense....[emoji846]

• Beğen
Tepkiler: mehmetemre
Ben ironi yapmadım, cidden makul karşılıyorum.

Aynı yere geldik, suçlu alan mı satan mı ? Arazileri ucuza mı kapatmış, tefeci gibi gırtlağına mı çökmüş. Satan da normal köylü değil mi ? Birileri borç batağına girse de üç beş kuruşa tarlasını alsam diye akbaba gibi beklememiş. Arazilerin değer kazanması değildir zararlı olan; pancarın çürümesidir.
Benim başından beri en fazla tepkim , bu sermaye grubuna tepki gösterip , sonra açılışına koşarak giden siyasiler , iktidar veya muhalefet farketmez

selam beyler.
seviyeli mesajlar beni onurlandırdı.
biz birbirimize yeni yeni sahip olup,sevecekken;
yani yeni aklımız başımıza gelmişken;
zaten o esnada ziraat ve hayvancılık bitti,
siyasi parti umudumuzda yerle bir oldu.
yani gelen vurdu,giden vurdu.
bu seneki kurban fiyatları hayvancılık sektörünün bittiğini işaret etti.
can çekişen ziraat,özellikle bu sene maliyet artışlarına karşılık,yetiştirilen ürünün değersiz kalması ile zarar tamamen ziraatçinin cebinde para koymadı.
bizler bu haldeyken,işin başındakiler bunu görüp müdahale etmiyor ise,
bence ne yazacak,nede tartışacak birşey kalmamıştır.
bizi idama mahkûm etmişler,
dar ağacı kurulmuş,
biz ise akşam yemekte ne var merakına girmişiz.
hepinizi selamlıyorum,benim kader ortaklarım.

Benim başından beri en fazla tepkim , bu sermaye grubuna tepki gösterip , sonra açılışına koşarak giden siyasiler , iktidar veya muhalefet farketmez

Bence yanlışınız tepkinin yönünü karıştırıyor olmanız. Sermaye sahiplerine gösterilen tepki üretime yönelik yatırım yapmamaları. Fabrikalarla ilgili tepki de özelleşmesine değil, deposundaki mal fiyatına satılması, mevcut işini bırakıp arazilerini başka amaçlarla kullanması. Üretim yaparken çiftçinin pancarını değil de ithal GDO lu glikoz kullanması. Devlet'in fabrikaları satarken yaptığı sözleşmelerin yetersiz olması.

Tepkinin kaynağı bahsettiğim hususlar, yoksa HES ler özelleştirildi karşı çıkan oldu mu ? Çünkü HES i yıkıp AVM yapma şansı yok.

Muhalefetin tepkisi özelleştirmeye veya yerli sermayeye değil. Ucuza satılmasına, stratejik öneme sahip kurumların yabancılara satılmasına, satıldıktan sonra amacı dışında kullanılmasına veya yok olmasına.

Benden bu kadar Allah'a emanet olun.