POLFER ORGANOMİNERAL GÜBRE KULLANAN VAR Mİ?

Polatlı da fabrikasi bulunan bu firmanın gübresini kullanan var mıdir acaba?
Kullanmadım ama araştırdım. Çorak ve kıraç alanlarda etkili olacağını düşünüyorum. Biogaz tesisi atıklarından elde edildiği için, fermantasyon süreci iyi şekilde tamamlanmıştır ve patojen riski taşımaz.
Tabi ki, ürünün maliyeti de önemli. Fiyatlar hakkında bilgiye erişemedim. Siz fiyat bilgisi aldınız mı?
Tesis benim araziye yakın. İlk fırsatta yakından inceleyip, bilgi vermeye çalışırım.

Kullanmadım ama araştırdım. Çorak ve kıraç alanlarda etkili olacağını düşünüyorum. Biogaz tesisi atıklarından elde edildiği için, fermantasyon süreci iyi şekilde tamamlanmıştır ve patojen riski taşımaz.
Tabi ki, ürünün maliyeti de önemli. Fiyatlar hakkında bilgiye erişemedim. Siz fiyat bilgisi aldınız mı?
Tesis benim araziye yakın. İlk fırsatta yakından inceleyip, bilgi vermeye çalışırım.
Valla bugün konuştum Polatlı da bir bayisi satış yapıyormuş 8 21 olan gübreye 11.000 tl istedi

Altı üstü çiftlik gübresinden imal edilmiş bir ürün için çok fazla bir meblağ. Dekara en az 40 kg gibi miktarlardan bahsediyor. 100 dekar yere 4 ton civarında kullanmak gerekir. Çok mantıksız.
Bunu yapacağınıza; iyi fermente edilmiş hayvan gübresini römorkla temin edip, tarlanıza saçmak daha mantıklı. Sadece bir ton fiyatına, 150 litre civarında, içeriği zengin, sıvı gübre de tercih edilebilir.