Potasyum nitratla gübretaş Calsimagsi..

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Bu iki gübreyi karıştırıp 50-100 gr amino asitle dönüme 250-300 gr gelecek şekilde atsak bir sıkıntı olurmu.Arpalara atılacak..KAlsiyum yaprak gübrelerinde karıştırılmıyor diye biliyorumda..Potasyumda nitrat azotu 13, calsimagsi nitrat azotu 13.Karıştırp atsak 300 gr şeklinde içinde bulunan azot yönünden bir sıkıntı olurmu..

Screen Shot 2016-06-14 at 12.28.56 AM.png

Bu tabloda karışıma izin veriyor.Ama her ikisindede %13 nitrat var.Dekara 250 şer gr atılacak.Yakma olayı olurmu?.

potasyum nitratı herşeyle karıştırabilirsin , üre gibi düşün içinde metal de yok sülfat da yok. ilaçlarla da karışır. Ancak İlaçlarla karıştırırken 150-200 gramı geçmemesi gerekir. Kalsiyumla nasıl olur bilmem hiç kullanmadım. Karışır tabi ama dozu ne kadar olursa sorun olmaz bilemem. Bence 150şer gram çok olmaz amino asit ile ama arpaya nasıl olur bilemem.

Calsimagsi yerine bestcalni düşünsene ? birinde 16 kalsiyum var diğerinde 27. Ozaman 100er gram da arpalara yeter bence.

Ya da calsimagsiyi 200-250 gram ayrı at. Potasyumu da pas atacaksan ozaman 150 gram falan karıştırırsın. Zaten şuan potasyumun acelesi yok daha .

potasyum nitratı herşeyle karıştırabilirsin , üre gibi düşün içinde metal de yok sülfat da yok. ilaçlarla da karışır. Ancak İlaçlarla karıştırırken 150-200 gramı geçmemesi gerekir. Kalsiyumla nasıl olur bilmem hiç kullanmadım. Karışır tabi ama dozu ne kadar olursa sorun olmaz bilemem. Bence 150şer gram çok olmaz amino asit ile ama arpaya nasıl olur bilemem.

Calsimagsi yerine bestcalni düşünsene ? birinde 16 kalsiyum var diğerinde 27. Ozaman 100er gram da arpalara yeter bence.

Ya da calsimagsiyi 200-250 gram ayrı at. Potasyumu da pas atacaksan ozaman 150 gram falan karıştırırsın. Zaten şuan potasyumun acelesi yok daha .
Elimde olanlar bunlar.250 GR Her ikinsinden ve 50 gr aminoa sitle atıcam..Yakma olayı içinde bulunun azottan olmassa sıkıntı yok.Toplasmda her ikisnde %26 azot yapar.Zaten normalde üreyi helderle 400 grma kadar atıyolar.Yaksa o yakar..

• Beğen
Tepkiler: aenema
Tek başına atsan haklısın da kalsiyum işte düşündürüyor. Calsimagsi elinde varsa ben olsam 200-250 gram onu atardım magnezyuma şuan potasyumdan daha çok ihtiyacı var. potasyumu da pas için veya ot ilacı için bile olsa tekrar nasıl olsa gireceksindir. O zaman 100-150 gram versen yeter bence

Bu arada biz zaten pas ilaçlarını attık.Arpalar dizlere gelecek.Sptorya ve külleme vardı buğdaylarda hafiften ilacı attık.Arpalarda çok az yaprak leke gördüm.İlerde bir sıkıntı çıkarsa ucuz pas ilacı kulşlanabilirim yeniden.Amistar ve isabion attım arpa ve buğdaylara.Bu arada axialin zarar verdiği tarla toparlamaya başlamış.Şimdi pazar günü o tarlaya tekrardan gübretaşın forceful amino asidini atıcam 200 gr atayım diyorum.Elimde gübre taşın bir gübresi var iz elemen fosfor ve potasyumlu.200 GR amino asit nasıl çokmu.İsabionu 250 gr atmıştık.Atalı 10 gün oluyor..

Tek başına atsan haklısın da kalsiyum işte düşündürüyor. Calsimagsi elinde varsa ben olsam 200-250 gram onu atardım magnezyuma şuan potasyumdan daha çok ihtiyacı var. potasyumu da pas için veya ot ilacı için bile olsa tekrar nasıl olsa gireceksindir. O zaman 100-150 gram versen yeter bence
Bir daha girmek istemiyorum.Üstteki tabloda karışabilir yazıyor.Sülfat ve fosforlu gübrelerle karıştırılmaz deniyor kalsiyum için.Ben potasyum ve kalsiyumu yatmasından korktuüum için atıyorum arpalara..

Bu arada biz zaten pas ilaçlarını attık.Arpalar dizlere gelecek.Sptorya ve külleme vardı buğdaylarda hafiften ilacı attık.Arpalarda çok az yaprak leke gördüm.İlerde bir sıkıntı çıkarsa ucuz pas ilacı kulşlanabilirim yeniden.Amistar ve isabion attım arpa ve buğdaylara.Bu arada axialin zarar verdiği tarla toparlamaya başlamış.Şimdi pazar günü o tarlaya tekrardan gübretaşın forceful amino asidini atıcam 200 gr atayım diyorum.Elimde gübre taşın bir gübresi var iz elemen fosfor ve potasyumlu.200 GR amino asit nasıl çokmu.İsabionu 250 gr atmıştık.Atalı 10 gün oluyor..

100 gram amino asit de yeter, fosfor potasyum da olur potasmag da olur , magnezyum da ekleyebilirsen varsa elinde iyi olur çok da abartmadan toplam 200-300 gram falan karıştır 100 gram da üre koy zaten toparlayacaktır o işte 2 hafta durduğuyla kaldı böyle biraz daha beslersin arayı kapatır.

Başak taslağı oluştuktan sonra zarar gördüyse tane sayısı bile değişmeyebilir, güzel yağış alırsa baharda verim kaybı bile yaşamazsın belki biraz boy kaybı olur.

Bir daha girmek istemiyorum.Üstteki tabloda karışabilir yazıyor.Sülfat ve fosforlu gübrelerle karıştırılmaz deniyor kalsiyum için.Ben potasyum ve kalsiyumu yatmasından korktuüum için atıyorum arpalara..

Sıvı kalsiyumlarda tek başına uygulanmalıdır yazıyor genelde ama sen bence gübretaşın üretici danışma hattını bi ara bence ne olur ne olmaz. Bence bi sorun olmaz millet neler karıştırıyor ama sormakta fayda var

Bizim tarlalarda yatmalar başladı. Geçen seneki gübrelemeyi yaptık ama sanırım bu sene yağış az olunca gübrenin çoğunu kullandı bitkiler. Bugün 125 dekar buğdaya 25 kg kalsiyum nitrat ve 4 kg kadar magnezyum nitrat attım. İnşallah haftaya yağışlara kadar biraz direnç kazanır.

• Beğen
Tepkiler: karga