Proxin Fulvo ve Magic Gold ne işe yarar ve nerelerde kullanılır?

Herkese merhaba,Zirai ilaç satan bir yerde bu sıvı gübreyi gördük ve önerdiler ancak işimiz olduğu için ne işe yaradığını soramadık ve çıkmak zorunda kaldık, o sırada fotoğrafını çekmiştim.
Bu gübreden kullanan varsa arpaya ne gibi faydaları olabileceğini ve ne olacağını yazabilirse sevinirim. Ayrıca İçinde Fulvik ve Humik asit olduğunu gördüm, bu asitler de arpaya ne gibi fayda sağlar tecrübeleriniz bekliyorum.
Ayrıca yanında ufak bir şişe magic gold gösterdiler. Onun ne işe yaradığı ve içeriği hakkında hiç bir bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.
IMG_5008.JPG

Illa bu marka olmasi gerekmez fulvik asit yesil aksamı daha uzun sure korur herkes bicmeye baslar sen bi hafta kadar gec bicersin iyi bi pas ilaciyla kullanirsan taneler daha dolgun olur icinde potasyum takviyesi var eger iki sirali ise arpa bence at 25 dekar yer atar 5kiloluk,tarlaya yol yoksa erken bicemeyecek gibi bi yerse at arkadas zarari olmaz ben gecen sene 25 kiloluk aldim attim bugday icin cok arti bi deger katti mi bilmem ama ayciceginde kesin kullan sicaklarda stresten digerleri yapraklari salarken bu fulvik asit atilan dipdiri oluyo

Illa bu marka olmasi gerekmez fulvik asit yesil aksamı daha uzun sure korur herkes bicmeye baslar sen bi hafta kadar gec bicersin iyi bi pas ilaciyla kullanirsan taneler daha dolgun olur icinde potasyum takviyesi var eger iki sirali ise arpa bence at 25 dekar yer atar 5kiloluk,tarlaya yol yoksa erken bicemeyecek gibi bi yerse at arkadas zarari olmaz ben gecen sene 25 kiloluk aldim attim bugday icin cok arti bi deger katti mi bilmem ama ayciceginde kesin kullan sicaklarda stresten digerleri yapraklari salarken bu fulvik asit atilan dipdiri oluyo
Yanıt için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Çiftçi39