Same Ağlıyor

Ynt: Same Ağlıyor

işte tam pulluk seçimi soran arkadaşların izleyeceği bir çekim olmuş.toprak yapısı ve sürüm derinliği ne kadar etken görülüyor...trakya toprağı ağır yoruyor traktörü birde derin sürüm olmuş ama ben çok beğendim sürümü.bence pulluğu kullanırken kulaklar görünmeyecek..ben öyle sürüm yapıyorum.bu traktör bizim denizli tarafında olsa mesela 4 lü12-14 inç pulluğu çok rahat çeker...bereketli olsun.

Ynt: Same Ağlıyor

emrah ağan link=topic=83140.msg991856#msg991856 date=1428611921' Alıntı:
işte tam pulluk seçimi soran arkadaşların izleyeceği bir çekim olmuş.toprak yapısı ve sürüm derinliği ne kadar etken görülüyor...trakya toprağı ağır yoruyor traktörü birde derin sürüm olmuş ama ben çok beğendim sürümü.bence pulluğu kullanırken kulaklar görünmeyecek..ben öyle sürüm yapıyorum.bu traktör bizim denizli tarafında olsa mesela 4 lü12-14 inç pulluğu çok rahat çeker...bereketli olsun.
Teşekkür ederim. Dediğiniz nedenlerden dolayı aslında videoyu paylaşmak istemiyordum. Çünkü hep karşılaştığım bir şey var sitede bunu herkes için söylemiyorum. Toprak yapısına, şartlara, işlenişe bakmadan koskoca traktör 5 li 6 lı falan diyorlar. Traktör videodaki vitesin 2 tık üstünde de sürüm yapıyor bu seviyede ama burası arpaydı ve saplardan belli olduğu gibi o sene buğdaylar yatmıştı ve biçim zor olduğu gibi yerlere yaş girildi. Videoda 3-16 var ama 4-14 çekiyor aynı.