ŞİKAYETÇİYİM BU NASIL BİR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ...

Ynt: ŞİKAYETÇİYİM BU NASIL BİR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ...

doktorun ayagına HASTA geliyor DOKTOR sen pissin DİYEREK hastayı alaya alıyor..ne demek kardeşim traktörun çamurlu dısarda 100 tl ye yıkmazlar dıye.. yazık servislerın çoğu böyle

bengog link=topic=63154.msg711919#msg711919 date=1362243698' Alıntı:
Şuan traktörüm garanti dışına çıkarıldı her bakıma gelindiğinde ekstra olarak ücret alındı ve geldiklerinde hiçbir bakım kuponu vesaire bize verilmedi traktör alındığında yanında ne kitapçık nede birşey verildi. Bizim zorumuza giden dışarıda 6 TL ye satılan yağ ın aynısını bize 13 tl ye satıyorlar ve o yağ ı değiştirmedik diye kabinine vesaire bakmadılar söyledik ses geliyor bilseydik kabınsiz alıp yapma kabinli alırdık bali yaptırdıüğımız yer takoz vesaıre değiştirirdi traktörün içinde sanki deprem oluyor ve bizi bunları yapmakla zorunlu kılıyorlar adamın babama dediği şey sen bu yağ ı koyacaksın yoksa senin traktörüne elimizi sürmeyiz yanı ben suan gitsem serviste traktörüme bakmıyorlar. bundan önce servis geldi ve yağ filtresi mi mazot filtresimi ne tanesi 200 TL değişti ilk aldığımızda. yıne bunların değişimini istediler. Benim traktörlere dediğim birşey yok adamlar yapmış ama servisten yana benim şikayetim. Şuana kadar yetkililerden biride hiçbiri arayıp sormadı niye böyle oldu niye bu iftira dır falan diye bize hiç bir dönüş olmadı demekki aramaya yüzleri bile yok bu olaydan sonra açığımızı kapatalım diye insan bir arayıp birşeyler söyler ama yok birde buraya yalan yanlış şeyler yazıp açığı kapatmaya çalışıyorlar yok öyle bir dünya bizden istenen bakım ücreti 2000 Tl dir itirazı varsa buyursun arasın kendısınde numaramda var bakım ücretini istemek için arıyor buraya yalan yanlış anlatıyor buyursun şimdide arasın. Ama İbrahim ustadan sağ olsun ondan bir şikayetimiz yok adamın elınden gelenı yapıyo. Sorunumuz diğerleri ile traktörü aldığımızda bize garanti belgesi verilmedi sadece verilen anahtar takımı..

kusura bakma ama siz garanti belgesi ve kullanım kitapcııgını almadan nasıl traktör alıyorsunuz asıl suç sizde!! çünkü bunlar traktörle beraber verilir .. verilmemesi de suçtur !! Egerki iddianız dogru ise...çünkü bayi veya servis bu yolla dolandırıcılık yapabilir sizin traktörünüz üzerine parca alabilir bakımları yapmadan bakım ücretlerini alabilir v.s. yani siz hakkınızı arayamıyorsunuz kusurabakmayın ama böle çifçiyiz söyle çifçiyiz demişsiniz ama çok saf çifçisiniz ! bizim traktörlerimizle beraber garanti belgeside kitapcıkta verildi kuponlar garanti belgesinin içinde koparıp her bakımda servise imzalayıp vermeniz gerekli egerki servis sizin yerinize kupon yazıp imzalayıp vermişse ozaman mahkemeye verebilirsiniz dolandırcılıktan vs. yani servis ve bayi sizi uyutmuşlar.. gidin bayiye deyin neden garanti belgemi vermediniz diye hesap sorun !!! marubeniyi arayın mail atın şikayet edin.. !! ayrıca abartıda yapmayın 6tl ye yag satılmıyor biz indirimli tms500 yagın 20litrelik bidonunu 170tl ye aldık ...ortalama 9-10tl yag fiyatı..

_çiftçi_ link=topic=63154.msg712214#msg712214 date=1362268018' Alıntı:
benim anladığım kadarıyla traktörün sadece yağları ve filitreleri değişmiş. eğer bu yağ ve filitreler bu kadar para tutuyorsa kubota hemen japonya geri dönüş yolculuğuna başlasın biz türkleri enayi yerine koymasınlar 2000 tl az paramı ayıp.. hem traktör çok pahalı hemde servis bakımları çok pahalı.. fakat burada suçlu servis değil kubota firmasıdır. japonların herşeyi ateş pahası. en basitinden toyotanın yedek parça fiyatları çok çok uçuk..

_çifçi_ orada kaç sayfa maliyet analizi yaptık siz hala pahalı şubu yazmışsınız önce mailleri okuyun tarafları okuyun ondan sonra yorum yaparsanız sevinirim bakım ücreti 1000tl yi bile komple yapsanız bile geçmez ki buda şanzııman yagı 540tl motor yagı 150tl civarı tuttugu için buda tum yeni nesil traktörlerde aynı fiyatlarda japonlarla çalışıyoruz adamlar üç kagır peşinde degiller gene bizim kiler bozuyor markayı..

ceya023 link=topic=63154.msg712225#msg712225 date=1362295506' Alıntı:
kusura bakma ama siz garanti belgesi ve kullanım kitapcııgını almadan nasıl traktör alıyorsunuz asıl suç sizde!! çünkü bunlar traktörle beraber verilir .. verilmemesi de suçtur !! Egerki iddianız dogru ise...çünkü bayi veya servis bu yolla dolandırıcılık yapabilir sizin traktörünüz üzerine parca alabilir bakımları yapmadan bakım ücretlerini alabilir v.s. yani siz hakkınızı arayamıyorsunuz kusurabakmayın ama böle çifçiyiz söyle çifçiyiz demişsiniz ama çok saf çifçisiniz ! bizim traktörlerimizle beraber garanti belgeside kitapcıkta verildi kuponlar garanti belgesinin içinde koparıp her bakımda servise imzalayıp vermeniz gerekli egerki servis sizin yerinize kupon yazıp imzalayıp vermişse ozaman mahkemeye verebilirsiniz dolandırcılıktan vs. yani servis ve bayi sizi uyutmuşlar.. gidin bayiye deyin neden garanti belgemi vermediniz diye hesap sorun !!! marubeniyi arayın mail atın şikayet edin.. !! ayrıca abartıda yapmayın 6tl ye yag satılmıyor biz indirimli tms500 yagın 20litrelik bidonunu 170tl ye aldık ...ortalama 9-10tl yag fiyatı..

_çifçi_ orada kaç sayfa maliyet analizi yaptık siz hala pahalı şubu yazmışsınız önce mailleri okuyun tarafları okuyun ondan sonra yorum yaparsanız sevinirim bakım ücreti 1000tl yi bile komple yapsanız bile geçmez ki buda şanzııman yagı 540tl motor yagı 150tl civarı tuttugu için buda tum yeni nesil traktörlerde aynı fiyatlarda japonlarla çalışıyoruz adamlar üç kagır peşinde degiller gene bizim kiler bozuyor markayı..

Vallahi bilmiyorum babam 6 tl ye aldım koydum dedi ha 9 tl ha 6 tl abi 13 tl arasında nekadar fark var yani haksızmıyım

benim anlamadıgım konu 2 bin tl masraf çıkardı demiş servis te 1500 lira çıkardık demiş 600 800 saatte bu traktorlerin agır bakımlarımı varki biz new holland deutz erkunt kullandık yag bakımları genellikle 150 lira tutuyordu yag mazot filtreleri motor yagı değişiyodu şanzuman yagı sadece eksildiginde katılıyodu ama kubotaların değişik bi bakımımı var acaba bunu anlayamadım ben 1500 lira bakım yapılıyosa yani baya pahalı tuzlu bi bakım olur yanide zaten motor kaç para kazanacakki 200 saate bi bakıma goturcez kazancımızıda servise vericez :)

3 gün trakklup sitesine girmedik ortalık karışmış yorumları okudum ilk me 8540 kubotayı CEYA 023 arkadaşımla ben aldım benim kubotam şu an 2000 satın üzrinde CEYA 023 arkadaşım tüm yazdığı yorumlara katıyorum bende ilk malatya kubota servisiyle sorunlarım oldu oda adamlarla 15 yıl çalıştık sorunyol garantili motor olunca adamlar kafalarına göre hareket ettiler bende MARUBENİYE şikatet ettim firma gerekeni yaptı hatta malatya servisinden dolayı şanzuman yağım havaya uçtu firma yağın parasını bile verelim dediler o kadarki müşteri memniyeti var bende daha sonra elazığ kubota bayiyle çalışmaya başlatım ogün bu gün memnunum ben kaçtır motorun yağları değiştiyorum SEHLL in özel tranmasyon yağları var onu kullanıyorum motor yağındada CATROL un 15/40 yağını kullanıyorum süper firma kendi yağını türkiye getirmiyor şu özellikteki yağı kullan diyor bizde alıyoruz ama servisler tehlikeli kişiler biraz uyanık ve bilgin yoksa sana fazlasıyla geçirler ben KUBOTA firmasından gördüm ilgiyi müşteri memniyetin 4 birini JD firmasından görmedim bu işte bence iki tarafında hataları var inşalah MARUBENİ OLAYA EL ATAR VE HAKLI KİM ÇIKAR
Kubota Malatya servisi sıfır aldığım 9540 traktörü 50 saat bakımına gittiğinde kasıtlı olarak bozdu lastiklerini falçata ile kesti. 2 yıldır traktör yatıyor kapıda bende mecburen traktör kiralayarak işimi yapıyorum, Şehir dışındaki servislere götürüyorum, servis direk servis müdürünü arıyor, servis müdürü de o müşteri sıkıntılı bir tip traktörde bişey yok gönderin gitsin diyor. Dünya kadar nakliye filtre yağ parası ödedim ama traktör boş bile kendini götüremiyor bayılıyor. Malatya servisinin, kubotada çalışan bir müdürle akrabalığı var ona güvenerek müşterilerle tartışıp traktörlerin zarar veriyor. Kimsede niye böyle yapıyorsun 500 binliralık traktöre demiyor.

• Beğen
Tepkiler: Mltyusuf

Şuan traktörüm garanti dışına çıkarıldı her bakıma gelindiğinde ekstra olarak ücret alındı ve geldiklerinde hiçbir bakım kuponu vesaire bize verilmedi traktör alındığında yanında ne kitapçık nede birşey verildi. Bizim zorumuza giden dışarıda 6 TL ye satılan yağ ın aynısını bize 13 tl ye satıyorlar ve o yağ ı değiştirmedik diye kabinine vesaire bakmadılar söyledik ses geliyor bilseydik kabınsiz alıp yapma kabinli alırdık bali yaptırdıüğımız yer takoz vesaıre değiştirirdi traktörün içinde sanki deprem oluyor ve bizi bunları yapmakla zorunlu kılıyorlar adamın babama dediği şey sen bu yağ ı koyacaksın yoksa senin traktörüne elimizi sürmeyiz yanı ben suan gitsem serviste traktörüme bakmıyorlar. bundan önce servis geldi ve yağ filtresi mi mazot filtresimi ne tanesi 200 TL değişti ilk aldığımızda. yıne bunların değişimini istediler. Benim traktörlere dediğim birşey yok adamlar yapmış ama servisten yana benim şikayetim. Şuana kadar yetkililerden biride hiçbiri arayıp sormadı niye böyle oldu niye bu iftira dır falan diye bize hiç bir dönüş olmadı demekki aramaya yüzleri bile yok bu olaydan sonra açığımızı kapatalım diye insan bir arayıp birşeyler söyler ama yok birde buraya yalan yanlış şeyler yazıp açığı kapatmaya çalışıyorlar yok öyle bir dünya bizden istenen bakım ücreti 2000 Tl dir itirazı varsa buyursun arasın kendısınde numaramda var bakım ücretini istemek için arıyor buraya yalan yanlış anlatıyor buyursun şimdide arasın. Ama İbrahim ustadan sağ olsun ondan bir şikayetimiz yok adamın elınden gelenı yapıyo. Sorunumuz diğerleri ile traktörü aldığımızda bize garanti belgesi verilmedi sadece verilen anahtar takımı..

Benim bir aylık traktörü Malatya servisi 50 saat bakımında ne yaptıysa traktör şimdi boş boş kendini götüremiyor. Servis müdürü yine servisi haklı çıkarıyor

• Beğen
Tepkiler: Mltyusuf
İtibata geçtim fakat firma hertürlü servisin arkasında duruyor git bildiğin yere şikayet et diyo. Müşteri ikinci planda kalıyor.
Sizin iş artık yasal yollara kalmış, traktör bozmak nedir. Esnaf odasına, tüketici hakem heyetine şikayet edin. Sonuç çıkmazsa savcılığa şikayette bulunun. Kubota kendiliğinden olaya müdahale eder o zaman. Ayrıyeten tazminat davası açın. İyi bir avukat bulmanızı tavsiye ederim. Uzlaşmak isterlerse kabul etmeyin, o tazminatı alın.

• Beğen
Tepkiler: filizma
Avukat tutup dava açtım, bu aşamada uzlaşmak için firma traktöre piyasasının yarısı kadar para teklifinde bulundu kabul etmedim. Süreç devam ediyor.
Dünya genelinde kalitesini kanıtlamış kos koca kubota markası böyle sorumsuz ve kötü bir yönetimden kaynaklanan problemli bir idari zinciri, Kendi müşterisini mağdur etmek için elinden gelen herşeyi sonuna kadar direterek yapıyor.
Japonyada bu markanın başındaki sorumlular türkiyede kubota servisinin kendi müşterilerine yaptığı bu haksızlığı bilseler bu türkiyede ki yetkililerin hepsini görevden alırlardı.