silaj biçim zamanı ekip sağlam deutz,landini,fiat,mf ve fimaks

Ynt: silaj biçim zamanı ekip sağlam deutz,landini,fiat,mf ve fimaks

nforcer link=topic=25458.msg210342#msg210342 date=1251739661' Alıntı:
walla ben arkadaşlar çalıştığı için ekip kuramadım..tek tabanca takıldık..çok zahmetli...ben traktöre sıyırgayı taktım...taşıdım..indirdim..bide çiğnedim..tümosan hepsinin üstesinden geldi ama beni yordu :D
takıma bişi olmaz bu olaylarda insanı yorar in bin tak cıkar allah kolaylık versin

naıl_59 link=topic=25458.msg210370#msg210370 date=1251742341' Alıntı:
takıma bişi olmaz bu olaylarda insanı yorar in bin tak cıkar allah kolaylık versin
siz yine şanslı olanlardansınız....3 yıl yaptım slaj..240 s vardı..tarlalarda rampa..zaten sıralarda düzgün değildi..tırpan veya bıçakla kestik,,remorklara yükledik...slaj yaptığım yerde elle verdik makinanın ağzına..ama çok sakat bir iş..şu an ne olursa olsun bu şekilde yapmam..biri slaj yapar bi tarktörü yandan yürütürüm..çünkü benim yaptığım yöntemde çok arkadaş elini kolunu kaptırdı..hatta hayatını kaybedenler bile oldu...Allah korusun..

nailyetek link=topic=25458.msg210385#msg210385 date=1251743725' Alıntı:
siz yine şanslı olanlardansınız....3 yıl yaptım slaj..240 s vardı..tarlalarda rampa..zaten sıralarda düzgün değildi..tırpan veya bıçakla kestik,,remorklara yükledik...slaj yaptığım yerde elle verdik makinanın ağzına..ama çok sakat bir iş..şu an ne olursa olsun bu şekilde yapmam..biri slaj yapar bi tarktörü yandan yürütürüm..çünkü benim yaptığım yöntemde çok arkadaş elini kolunu kaptırdı..hatta hayatını kaybedenler bile oldu...Allah korusun..
allah korusun abi..kenardakileri makinaya elle yedirmek gerçekten çok sakat...walla en ufak bi dalgınlıkta gider adamın kolu baca...

nailyetek link=topic=25458.msg210385#msg210385 date=1251743725' Alıntı:
aman dikkat abi geçen yıl yan köyde çok sevdiğim bi abimin baçağı gitti tıkanan boğaza ayağınla dayanmış salaklık yapmış baçak kasığa kadar gitti bide borudan çıkanları görseniz aman allahım çok dikkat etmek gerekir

Nailim Yeni Gördüm Walla yorum yok Süper REsimler + REp ;)
bişey sorcam o deuzt kaç hp makına kç sıralı ? bizde tek sıralı Çel-mak war ama bunlarıda herkeste göuroyum ;)

mrram link=topic=25458.msg227434#msg227434 date=1257876660' Alıntı:
güzel paylaşım..sağlam ekibin varmış...80 66 ile 285i kıyaslabilir misin hangisi daha iyi iş çıkardı?
285 te eski traktörümüz 80-66dan önce ama köy içinde yine kullanıyoruz tabi bilindiği gibi 80-66 yakıt konusunda 285 ten cimri römorkta 285 daha başarılı ama ne hidrolikleri hidrolik ne vitesleri vites yani kullanış açısından 80-66 her koşulda kullanışlı tarlada ikiside birbirine yakın fiat ağar ama emin adımlarla ilerliyor

nh link=topic=25458.msg227479#msg227479 date=1257881553' Alıntı:
Nailim Yeni Gördüm Walla yorum yok Süper REsimler + REp ;)
bişey sorcam o deuzt kaç hp makına kç sıralı ? bizde tek sıralı Çel-mak war ama bunlarıda herkeste göuroyum ;)
deutz 87 lik 85 hp civarı olması lazım biraz acayip bi traktör öküz gibi gidiyor makina fimaks sıra bağımsız normal koşulda iki sıra biçiyor bi traktörün geniişliği kadar tam geri geride biçim yapılıyor fiatı biraz pahalı 49 bin
yorumun içinde rep içinde tşkkürler adaş