Sıvı hayvan gübresinden yaprak gübresi

11.10.2017
477
323
26
Yozgat

Herkese meraba. Hayvan gübrelerinin toprağa verilme şeklini herkes biliyodur sıvı şekilde veya katı dağıtıcalarla veya daha farklı peki bu hayvan gübrelerini yapraktan bitkiye veya doğrudan köke etki edecek şekilde bi püskürtme yöntemi uygulanabilir mi içerisinde ne tür besinler barındırır ağır metallar mevcutsa etkisi ne olur sizce

Akşam üzeri holderle küçük bi mercimek parçasında sıvı tavuk gübresini denedim meme başlıklarını sökerek memeleri ters yönde çevirerek yağmurlama şeklini aldırmaya çalıştım sanırım holdere fazla zarar veriyo ama denemeye değer dedim sonuçları paylaşacam

• Beğen
Tepkiler: MutluGöçer
Katı gübre dağıtma römorku ile tavuk gübresini arpa ekili olan tarlaya attık gözle görülür şekilde fark var, illaki sıvı olmasına gerek yok ince bir şekilde homojen atım yapabilirseniz katı atsanız da olur. Dikkat ederseniz fotoğrafta duvara yakın kısımda biraz daha yüksek oraya gübre diğer kısımlara oranla daha fazla gübre atıldı (ekim ile taban gübresi yok, geçtiğimiz sezon buğday ekili idi)
f12bae2ce6d306b9f405d9e50fad6145.jpg

Katı gübre dağıtma römorku ile tavuk gübresini arpa ekili olan tarlaya attık gözle görülür şekilde fark var, illaki sıvı olmasına gerek yok ince bir şekilde homojen atım yapabilirseniz katı atsanız da olur. Dikkat ederseniz fotoğrafta duvara yakın kısımda biraz daha yüksek oraya gübre diğer kısımlara oranla daha fazla gübre atıldı (ekim ile taban gübresi yok, geçtiğimiz sezon buğday ekili idi)

Maşallah çok güzel arpa bereketli olur inşallah ekipman önemli işte keşke olsa yok maalesef

sonuc nasıl oldu verimde etkisi nedir bilgi verirseniz sevinirim ya da buğdaya veya başka bir ürüne kullandınız mı