Sofralık Üzüm Fiyatları Nasıl?

04.04.2010
1,705
653
Eskişehir

.
Sofralık Alphonse yada muadil üzüm fiyatları ne civarda bilen var mı?
Toptan ve perakende olarak bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
Son olarak pekmez fiyatı da olsa güzel olur.
Sofralık oldu, pekmez yolda :)
Gelen arkadaslara ikram ise her zaman :)
Bonus çilek ; )

Ynt: Sofralık Üzüm Fiyatları Nasıl?

abi cins olarak bilmiyorum ama izmir çekirdeksiz üzüm 3 ile 4 lira arasında siyah üzüm 4 ile 6 lira arasında market raflarında toptan fiyatları ve cins i hakkında bilgim yok...(ANKARA)

Teşekkürler.
Perakende 4-5tl
Toptan 2-2.5tl düşünüyorum.
Pekmez ise 20-25tl arası tahmin ve beklentim bu yönde.

Not : Alphonse iri, yuvarlak, siyah ve çekirdekli bir çeşit.

Üzüm altın sezonunu yaşıyor bu yıl kuru üzümde çok iyi para yaş üzümde , ancak alfons prk satılmıyor bi akrabamın 10 dönüm alfonsu dalında alan satan yok onu şaraba kestirecek herhalde . Normal ,çekirdeksiz üzüm 1500-1700 arası hatta dün 60 dönüm bağın üzümü toptan 455 binliraya satıldı 5 ton civarı yaş üzüm var üzerinde dönümde

Ali bu da sana. Akşam yollamamışım bunu:

df05978948bc868d4d8f66b7868b9daa.jpg

.
An itibariyle orta-üst kalite üzümü adrese teslim 1.80tl fiyata bir market ile anlaştım. Ben perakende 3 tlye veriyorum. Markette aynı fiyatı düşünüyormuş. Ben 2 istiyordum ama karşılıklı tanışma babında bir anlaşma oldu. Bayram sonrası perakende satıştan artan çilek için ise prensipte anlaştık.

Görüş ve önerileriniz için teşekkürler.

ofas link=topic=85609.msg1022892#msg1022892 date=1442568013' Alıntı:
.
An itibariyle orta-üst kalite üzümü adrese teslim 1.80tl fiyata bir market ile anlaştım. Ben perakende 3 tlye veriyorum. Markette aynı fiyatı düşünüyormuş. Ben 2 istiyordum ama karşılıklı tanışma babında bir anlaşma oldu. Bayram sonrası perakende satıştan artan çilek için ise prensipte anlaştık.

Görüş ve önerileriniz için teşekkürler.

Oğuzhan hocam marketi siz mi buldunuz onlar mı sizi buldu? Tanışma anlaşma nasıl oldu? Toplama vs. gibi şeyler nasıl olacak? Bunlarla ilgili bilgi verir misiniz?

DeHLiZ link=topic=85609.msg1022911#msg1022911 date=1442580330' Alıntı:
Oğuzhan hocam marketi siz mi buldunuz onlar mı sizi buldu? Tanışma anlaşma nasıl oldu? Toplama vs. gibi şeyler nasıl olacak? Bunlarla ilgili bilgi verir misiniz?
Çileği toptan satmak için market arayışına girmiştik. Aradığımız özellik meyve-sebze reyonunun aktif olması ve güvenilir olmasıydı. Eskişehir ' den aktif çalışan iki market ile prensipte ve fiyatta anlaştık fakat çıkan çileği perakendeye yetiştiremeyince bir türlü alışveriş yapamadık. Bu market önceden anlaştığımız iki yerden biri. Market yetkilisi üzümün tamamını alabileceğini önceden bize söylemişti. Numuneyi götürdüm ve anlaştık. Fiyatta çok ısrarcı olmadım. 'Çilekte ödeşiriz :) ' şeklinde konuşulup 1.80 e anlaştık. Haftalık 200kg getireceğim fakat fazla çıkacak olursa yani hemen hasatı bitirmem gerekecek olursa diğer şubelere dağıtıp malı eritecekler. Hasatı kendimiz yapacağız. Eskişehir ' e 30km uzaklıktayız, zaten gelip gidiyoruz arada üzümüde getireceğiz. Artı bir yer aratmayacaklarını söylediler. Haklarında maddi ve ticari ahlaken olumlu referans alınca hayırlı olsun dedik.

Eğer perakendeden artarsa çiçek getireceğiz bu konuda da prensipte anlaştık.

Market 2.95tl ' ye satmayı planlıyorlar. Biz ise çilek müşterimize 3 tl dedik.
Çilek için toptan 3.5tl gibi fiyat veridiler ama perakende sabit 5tl ' den mayıs sonundan beri satıyoruz.