T5/TR5/FARMALL C 115

Öncelikle selamın aleyküm kuru tarımda kullanılmak üzere yaklaşık bin dönüm arazi işleyen New Holland T5050 ve TD90D kullanıyoruz. TD den memnun değiliz çevremizdeki servis ve yedek parça imkanını da düşününce yine New Holland ya da Case düşünüyoruz. Üçü de yaklaşık aynı modeller ama yine de bi danışmak istedim. Kullanan ve bilgisi olanlar bu üç modelden öne çıkan birisi var mıdır ? Bu arada T5 ec değil

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
2018 model ve üstü model alacaksanız özellikle Farmall C öneririm.Diğerlerinden Fark anlık yakıt tüketimi var en önemlisli eco şanzımanlı 22 gazda tam gaza ulaşınca yolda kendini 1700 gaza çekerek hızı sabit tutuyor böylelikle yolda yakıt tasarrufunuz olur.

2018 model ve üstü model alacaksanız özellikle Farmall C öneririm.Diğerlerinden Fark anlık yakıt tüketimi var en önemlisli eco şanzımanlı 22 gazda tam gaza ulaşınca yolda kendini 1700 gaza çekerek hızı sabit tutuyor böylelikle yolda yakıt tasarrufunuz olur.
Bir de bildiğim kadarıyla farmall c T4 sınıfında yani uzunluk açısından T5 ile boyut farkı var mıdır? Arazide rampa ve yamaç tarla çok T5050 de kullandığımız malzemenin TD90D nin önünü kaldırdığı yerler oluyor. Ayrıca yamaçta da TD o güveni vermiyor. Bizim için aks genişliği önemli biraz bu konuda da bilginiz varsa, cevaplarsanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Bir de bildiğim kadarıyla farmall c T4 sınıfında yani uzunluk açısından T5 ile boyut farkı var mıdır? Arazide rampa ve yamaç tarla çok T5050 de kullandığımız malzemenin TD90D nin önünü kaldırdığı yerler oluyor. Ayrıca yamaçta da TD o güveni vermiyor. Bizim için aks genişliği önemli biraz bu konuda da bilginiz varsa, cevaplarsanız sevinirim.
FArmall C TR5 den 6 cm aks mesafesi daha kısa ve TR5 de ek ağırlık 200 kilo kadar daha fazla.Her iki motor da kompakt yapıda aslında.Sizin için aks mesafesi çok önemliyse MF 5400 bakın eğik kasa 2,48 manda kasa 2,55 aks mesafesi var çok da güzel traktörler.Arazi yapısı olarak benim bölgemde çok rampalı sofralı römork hiç kullanılmaz en ağır ekipmanım 1500 kilo 2,90 rötavatör ben sorun yaşamadım yaşarsam da önüne tampon yaptırırım diye düşünüyorum.Bence NH alacaksanız T.5 electrocommand alın yada 2. el arıyorsanız farmall u PRO modeli alın hepsinden üstün olsun.

• Beğen
Tepkiler: wallace22