tarımsal faaliyetleri büyütmek

Öncelikle herkese merhaba burada ailelerin çocukları olduğu kadar aileyi gecindiren kişiler ve tecrübe ve bilgi birikimine sahip kişilerin olduğunu biliyorum sizlerden bana biraz yardımcı olmanızı isteyeceğim.
Ben küçüklükten beri bu işin içindeyim ayçiçek ve mısır üretimi yapıyoruz yaşım 23 evlenmiş askerliğini yapmış ağır vasıta şöförü bir abiniz ya da kardeşinizim babam ve dedem emekli dedem uzun ömür versin 75 babam 57 yaşında bunların ikiside suan ciftciligi yürütebilecek durumda değil dedem yaş itibariyle babamsa geçirdiği kaza sonucu gelelim asıl konuya benim işim ve evim merkezde hanımda burada çalışıyor yani yer değiştirmek mümkün değil köy 25 km uzakta bulabildiğim her fırsatta köye gidip yardım ediyorum 150 dönüm sulanabilir arazi var toplamda ailemde ve evin tek ogluyum iyi kötü bir birikimimde var yaklaşık 100 bin gibi bir meblağ burada çalışsam aylık zaten aldığım maaş belli köye gidip yatırım yapıp hem işlerin başına geçmek istiyorum hemde artık emekliliklerinin hakkını yaşamalarını istiyorum makine ve ekipmanların birkaçı hariç tamamı yeni ve hiç borç yok ben bu yatırımlarımı nereye aktarmalıyım devletten teşvik ya da hibe alabilirmiyim ayrıca işi büyütmek için nerelere gitmeli kimlerle görüşmeliyim zamanla gelen cevaplara göre birkaç sorum daha olacak hepinize şimdiden teşekkür ederim.