Tarlama komşunun yaptığı zarar

Tarlamı 12 gün önce ektim. Komşu tarlanı içinde baz istasyonu var. Bakım yapmaya gelenler benim arazimi yol yapmış epey çiğnemiş. Buradaki çıkışları etkilemiş. Bu zararların karşılanması için hangi kuruma başvurmam gerekiyor.

ilçe tarımdan sonuç alamayacak olursan ve zararın büyükse, Sulh Hukuk Mahkemesine Tespit davası açıp, çıkan sonuca görede akabinde alacak dava açarak zararını tazmin edebilirsin.(tabi dediğim gibi zararın çoksa attığın taş ürküttüğün kurbağaya değecekse bu yol tavsiyemdir)

• Beğen
Tepkiler: MuratYılmaz
İlçe tarıma başvurun. Onlar size yol gösterir. Tarlada ki zararı gelip görüyorlar. Zarar olan alan ölçülüp ona göre ceza kesiliyor. Yalnız benim dediğim tarla komşusuna kestikleri tür. Baz istasyonu firmasında nasıl yol izlenir net birşey söyleyemeyeceğim.

Bizim bölgedede koyuna inage yediriyorlar sabrediyoruz söylüyoruz olmadı para harçayarak bazı tarlalara çit le kapatıyoruz 20 dönüm tarlayı ineklerden korumak için 15,000 tl masraf var tutamadık tarlanın etrafını bakalım sabır diyoruz Allah’a sıgınıyoruz şikayet etsek komşu hepsi yada akraba zor iş

Bizim bölgedede koyuna inage yediriyorlar sabrediyoruz söylüyoruz olmadı para harçayarak bazı tarlalara çit le kapatıyoruz 20 dönüm tarlayı ineklerden korumak için 15,000 tl masraf var tutamadık tarlanın etrafını bakalım sabır diyoruz Allah’a sıgınıyoruz şikayet etsek komşu hepsi yada akraba zor iş
Yabancı olsa dövüşürsün ama yakındaki lerle olmuyor hısım mısım koyar sana kısım kısım

Yabancı olsa dövüşürsün ama yakındaki lerle olmuyor hısım mısım koyar sana kısım kısım

Yani dövüşürsün biraz biz vururuz biraz o bize vurur mertce dövüşsek ama
Nerde hem olaya sebebiyeti verirler hem sopaya silaha sarılırlar mala zarar verirler dayak yedimide haklıymış gibi mahkemeye giderler darp edildim diye
işimiz çok zor çiftçi kardeşlerim

Abi yanlis anlamayin ciftcilikde bonkor olacaksin sevilmezsen zarar,verirler sevdirceksin ama en ufak seydede bas kaldircaksin ki hatirini kirmayacaklar cunku yumusakligini gorsun tepene cikmaya calisiyor ornegin suyu kendine baglayip bnm isi m var sen yarin sula diyene suyu kendime baglayip borusunu aldim suladim topunla tufeginle gel ya boruyu al ya ozur dile kapina getiriyim dedim gotu yiyorda 4 hane 17 kisiyiz en kucugu 17 yasinda.. bugun o adam bana en iyi dost gorunen adam sevgisinden degil saygisindan degil korkusundan...

Zaten bi adam 3 sekilde selam verir. ya sevgisinden ya mefaatinden yada korkusundan