Taş toplama makinası yardim

Bal taşı denilen çekiçle vurunca kıvılcım atan taşlar çok büyük değilse öğütülebilir, ama çekiçle vurunca ufalanan kireç taşların toplanması şart. O taşlar tarlada kaldıkça etrafındaki toprak taşa yapışıyor sonraki sene yapışan toprak taşlaşıyor büyüyen taş da derler. Bu taşlar öğütülürse o tarla artık verim vermez diye tahmin ediyorum. Ama şu kadar söyleyeyim, mibzer sacının arasına sıkışmayacak kadar küçük taşlar dışında her taş tarladan alınmalı. Verime hiç etkisi olmasa lastiğin ömrü uzar, makinalar hasar almadan çalışır.

Kardeşim ben taş toplama makinası almayı düşünüyorum nasıl para kazandırıyormu
Valla hocam iş bulma kısmını bilmem ama çok iyi para kazandırıyor. Günlük 20 dekara kadar toplayabilirsiniz. Biz dekarı 120 liradan filan topluyoruz. Eğer makine iyi çalıştıran kişide iyi olursa güzel bi iş. Sadece çok yorucu ortalama 2 km/s hızla gitmek ayrıca ağır bi makine. Sabırlı insan işi ama kazancı güzel. Ben makineyi 25 bine aldım 5 yılda traktör parası kazandırdı.

Valla hocam iş bulma kısmını bilmem ama çok iyi para kazandırıyor. Günlük 20 dekara kadar toplayabilirsiniz. Biz dekarı 120 liradan filan topluyoruz. Eğer makine iyi çalıştıran kişide iyi olursa güzel bi iş. Sadece çok yorucu ortalama 2 km/s hızla gitmek ayrıca ağır bi makine. Sabırlı insan işi ama kazancı güzel. Ben makineyi 25 bine aldım 5 yılda traktör parası kazandırdı.
Taş siralama tirmigi olursa gunluk 50 donum olur