Taşlı tarlam var diye üzülme.makinam yok diye üzül.

Ynt: Taşlı tarlam var diye üzülme.makinam yok diye üzül.

konyada oruç karoser var türkiye distribütörü bu makinaların benim seralarımda sebze yetiştirmeye elverişsiz derecede taşlı olunca araştırmıştım en küçük makinasını 80bg traktör çalıştırıyo o zamanlar bizde 260g olunca vazgeçmiştim tek tek elimizle ayıkladık taşları tdyi alırken 80lik alalım bu makinadan alıp piyasayada çalışırız hemde kendi işimizi görürüz dedim ama sürüngen viteste şart bu makina için öyle olunca fiyatına yetişemedik traktörün değil ki bu makinanın benim baktığım makina ilk linktekiydi

firmanın sitesine bakarsanız aynı zamanda orman yok edici makinaları da var ;D ;D

Taş Kırma Makinesi GELENDOST Denemesi

Taş - Dal Kırma Makinesi

Kırma 50 tl den başlar.. 100 bg ve üstü motor ve salyangoz lazım.. günde 4-5 dönümü geçemez gibi!

Toplama 25-30 tl (%50 desteği de var. Kırmanın YOK!).. 70 bg ve üzeri çalıştırır.. 10 dönümü zorlar günde..

Tas kirma islemi yapacaksaniz once toprak analizi yaptirmanizi oneririm. Tarlalarimizdan biri meyilli ve kirec orani yuksek cikti (30%) ust kisimlari tasliydi, once kirmayi dusunduk. Ardindan fark ettik ki bulunan taslar zaten kirec tasi benzeri taslar ve tarlada mevcut kirec orani istedigimizden yuksek bir pH degerinin sebeplerinden biri. Kirec nedeni ile yuksek olan pH i dusurmek ise neredeyse imkansiz. Bu sartlarda daha fazla kirec eklemek tarlayi verimsizlestirecekti. Toplayip uzaklastirmayi tercih ettik.