Tavuk hakkında bilgi.

Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Bizde yaklaşık olarak 70 tane tavuk ve 4-5 adet horoz bulunmakta ama bir sorunumuz var arkadaşlar bu kadar tavuk olmasına rağmen günde 30 yumurta civarı anca alıyoruz hep böyle oluyor neden böyle bu ?? yumurtayı çoğaltmak için nasıl yem veya nasıl işlem uygulamak gereklidir ?

Ynt: Tavuk hakkında bilgi.

tavuklarınız 70 tane olunca günde 70 tane yumurta almak gibi bişi yok eğer netten bakarsanız gün aşırı diye bişi vardır yani bugun yumurtlayan tavuk yarın yumurtlamaz yarısı bir güne denk gelir yarısı ertesi güne sizin şu durumda 60 tane tavuğunuz sürekli yumurtluyor toplam 70 taneyse 5 tane si horoz ise geriye yumurtlamayan 5 tane var onlarda yaşlılardır :) problemin çözümü böle :)

tavuk sayısı / 2 = günlük alacağınız maksimim yumurta

hamza40_7 link=topic=57475.msg617112#msg617112 date=1343339834' Alıntı:
tavuklarınız 70 tane olunca günde 70 tane yumurta almak gibi bişi yok eğer netten bakarsanız gün aşırı diye bişi vardır yani bugun yumurtlayan tavuk yarın yumurtlamaz yarısı bir güne denk gelir yarısı ertesi güne sizin şu durumda 60 tane tavuğunuz sürekli yumurtluyor toplam 70 taneyse 5 tane si horoz ise geriye yumurtlamayan 5 tane var onlarda yaşlılardır :) problemin çözümü böle :)

tavuk sayısı / 2 = günlük alacağınız maksimim yumurta

Hımm sağolun bende diyorum niye yumurta az oluyor :)

Selam arkadaşlar
Ben konu nasıl açılır bilmediğim için buraya yazıyorum,
Bende 1000 tane kadar yumurtalık tavuk var ve 500 tanesi şu anda bir aydır yumurtlamakta,

Fakat sorun şu ki, son 1 haftadır, akşamdan yatan tavukta hiç birşey yokken sabah olduğunda hergün 1 tavuğun bacakları kasılıyo ve yürüyemiyo, bitkin oluyo, yem ve su içmiyo, akşama doğruda tavuk ölüyo.
Son bir kaç gündür,tavuk ziyan olmasın diye tavuğu kesiyorum ve her defasında içinden normal yumurtası çıkıyo,

Benim sizlere sorum şu ki, ben bu durumda ne yapmam gerekir?

Yardımcı olursanız sevinirim!!!

Birde arkadaşlar benim yumurta viyolüne ihtiyacım var, büyük fabrikalarla konuştum ama, onlar en az 50000 viyol civarlarında satış yapıyorlar galiba,

Ben yumurta viyolü nereden bulabilirim?