trakkulüp buluşmasından sonra sorunlarımıza dönük siyasi eylem yapalım

Ynt: trakkulüp buluşmasından sonra sorunlarımıza dönük siyasi eylem yapalım

köylü link=topic=70610.msg810379#msg810379 date=1387043161' Alıntı:
bura da kilerin çogu çiftçidegil...çogunun ikinci işi..çogu ögrenci babasının dedesinin sahip oldugu tarla ve traktör adıyla konuşuyor..yine bir okadarı içindeki traktör hevesinden üye olmuş kimselerden oluşuyor...gerçek çiftçi-üreten köylü içiyanan üyedir..o da burada az sayıda zaten..

bu tür konular çokkez açıldı..kimi uzun dedi-kime kısa kimi kalıplaşmış laf olan siyasi dedi..kimi yorganına na göre ayak..dedi..kimi batan traktörden battı dedi..kimi tembel dedi..kimi iki üç iş birden yapılmalı dedi..kimi yola devam dedi..kimi şükür biz kazanıyoruz dedi..kimi köylü akılsız dedi..muhalefet yok dedi..kimi kim gelse böyle olur dedi..kimi boş ver dedi...
ama tarım bu ülkede bu politikalarla yok oldu ve gidiyor...
yarın tarlasına ne ekeceginden ne yetiştireceginden umutsuz ..evinden çıkıp gübreciye gidene kadar zam yiyor
gübre ..deposu boşalmadan zam gelen mazot..ama adamlar halinden şikyet etmiyorsa biz ne söylesek boş...
Valla kusura bakmayın da sizden bir icraat olmaz benim gözlemim o_Onun için ancak ben burdan yazarım siz cevap verirsiniz bu böyle uzar gider anlamsız yere.

Bizim bu seneki buluşmamızda 40 kişi varsa rahat 30 kişi aktif olarak çiftçilik yapan insanlardı.Destek istemeden önce biraz konuların içinde olun bence.Bu çalışmanızda size başarılar.

şimdiye kadar hep öyle oldu...
trakkulup üyelerinin ankara ya gellip de yol kapatmaya davet etemdik..çok güzel fikir ler verdik yine bu konu içinde ama anlayan yok..
bu foruma giribde üye olmayı yazmayı konu açmayı bilen herkes elinde olanangı oldu halde biz bu tarım politikalrından şikayetçiyiz biz zamlardan biz ithalattdan biz desteklerden memnun degiliz diye tarım bakanlıgına mail attınızmı? ziraat odalarına mail attınız mı? bu burada çokkez açıkladım açıklandı ya üç ya beş kişi çıktı...
işte birlik işte fikir...herkes oturdugu yerden sorunu nu yazsın ilttsin...ama nerde..

En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım yerine en uzun tarım bakanına mail atsaydık şimdi hepimiz en büyük akp derdik bunu siyasi olarak yazmıyorum..ciddiyim...bu hükümete oyverdim...am şimdi vermeiyecegim ama bu hükümetet çoklu talep olursa gündeme alıyor...konuyu inceliyor...gerekini yapıyor..ama bir üç beş kişi ile oluyor..trakkulup eger 40 bini geçmiş ise içinden 1000 kişi mail atsaydık burada bunu tartışma degil başarı ları görüşür konuşurduk...
ama ikinci aşamada partiyi kuracagım...

Çağrı link=topic=70610.msg810275#msg810275 date=1387039176' Alıntı:
Konunun sahipsiz kalmaması için öncelikle bolca öneride bulunanlardan hareket bekliyoruz bizler.Kusura bakmayın ama buluşmadan sonra eylem yapalım diyorsunuz,sohbet muhabbet ortamı olan size bir külfeti olmayan bir organizasyona bile bu konuya aktif yazanlar katılıyor mu ? Açıkçası konuya yazılan fikirler tabi ki önemli ancak konuya yazan kişiler de bir o kadar önemli.

konuları kişiselleştirmeyelim benim gibi haklı sebebi olup buluşmaya gelemeyen birsürü kişi var...yazdıklarından buluşmaya gelenler değerli açtığı konular ilgi görür,buluşmaya gelemeyenlerin düşünceleri önemsizmiş gibi ifade çıkıyor...yanlış anladıysam özür dilerim...herkesin yanlışları doğruları vardır..trakkulüp herkes için var...konular bilgilenmek sorun çözmek,yanlışları düzeltmek ve benzeri düşünceler için açılır...
yanlışlar herkesin yanlışı,doğrular herkesin doğrusudur..düşüncelerini kendi adına açıklarsan herkes mutlu olur..trakkulüp buluşmasına gelemeyenleri üzer böyle cümleler...
siz benim için çok değerlisiniz...
Allah ' a emanet olun...

sinoplu link=topic=70610.msg810438#msg810438 date=1387046393' Alıntı:
konuları kişiselleştirmeyelim benim gibi haklı sebebi olup buluşmaya gelemeyen birsürü kişi var...yazdıklarından buluşmaya gelenler değerli açtığı konular ilgi görür,buluşmaya gelemeyenlerin düşünceleri önemsizmiş gibi ifade çıkıyor...yanlış anladıysam özür dilerim...herkesin yanlışları doğruları vardır..trakkulüp herkes için var...konular bilgilenmek sorun çözmek,yanlışları düzeltmek ve benzeri düşünceler için açılır...
yanlışlar herkesin yanlışı,doğrular herkesin doğrusudur..düşüncelerini kendi adına açıklarsan herkes mutlu olur..trakkulüp buluşmasına gelemeyenleri üzer böyle cümleler...
siz benim için çok değerlisiniz...
Allah ' a emanet olun...
Benim öncelikli lafım size değildi zaten siz yeni aktif olan üyelerdensiniz,üstünüze alınmayın yanlış anlaşılmasın.

Yanlış anlama Köylü abi , senin baştakilere oy vermiş halin buysa muhalif halin nasıldır tahmin edemiyorum :)
Buradan dediğin tarzda bir hareket çıkması zor , çünkü buraya gelenlerin çoğu o amaçla gelmiyor.
Sende ısrarla yazıyorsun ama , boşuna beklentiye girme , germe kendini. Birkaç arkadaşımız üyemizden belki olabilir bu tarz bir eylem ama çoğunluk bu yönde değil. Genelde paylaşımların bu yönde , normal konulardada daha aktif görmek istiyoruz seni.
Başından daha bu tarz siyasi içeriği olan bir platform olması lazımki , insanlar bunu bilerek üye olsun , ona meyilli insanlar olsun.
Ankaraya buluşmaya gitmeyen insan , muhabbet , sohbet varken, yemek içme varken , eyleme mi gidecek?
Geçen sene bimer e çok şikayette bulundum hayvan ithalatı ve gümrük verileri ile ilgili , her seferinde dede burada yazdım. Sen ona iştirak ettin mi mesela?

Çağrı link=topic=70610.msg810275#msg810275 date=1387039176' Alıntı:
Konunun sahipsiz kalmaması için öncelikle bolca öneride bulunanlardan hareket bekliyoruz bizler.Kusura bakmayın ama buluşmadan sonra eylem yapalım diyorsunuz,sohbet muhabbet ortamı olan size bir külfeti olmayan bir organizasyona bile bu konuya aktif yazanlar katılıyor mu ? Açıkçası konuya yazılan fikirler tabi ki önemli ancak konuya yazan kişiler de bir o kadar önemli.

bu msjdan bende kendime pay çıkardım :)
neden dersen bu konuya bende destek amaçlı msjlar yazıyorum
ayrıca buluşmaya yani geçen yılki ve bu yıl ki buluşmaya bende gelemedim ondan önceki yıllardada üyeligim vardı ama aktif olarak ilgilenmiyordum siteyle :)
şimdi misal ben veya benim gibi buluşmaya gelemeyen kişiler yukarda alıntı yaptıgım msja göre ikinci planda tutulan önemsenmeyen kişiler oluyor :)
bunada saglık olsun
fakat şimdi buluşmaya bir kişi neden gelmiyor neden gelemdi gibi sorular sorarsak herkesin farklı sebebi vardır
kimisi gelmek istemiştir gelmemiştir
kimiside şartları elvermedigi için gelmemiştir
zaten kaç msjdır ben bu konuya ne yazdım işin içinde biraz resmi bir yapılanma olsa dedim neden dedim işte bu ve buna benzer buluşmalar bile şuanda çok az katılımla gerçekleşiyor fakat iş azda olsa resmi olsa o buluşma sayıları 100lü rakamları kesin aşar
benim gelememe sebebime gelirsek
geçen yıl senin ev sahipliginde gerçekleşen buluşmaya sitede samimi oldugum muhabbetim olan kişiler yok denecek kadar az oldugu için ben ne işim var ki bu karda kışta kıyamette evimde otururum deyip katılmadım
busene biraz site muhabebtim ilerledi hatta katılmayıda istiyordum fakat hem iş sezonu olarak çok yogundum buluşma günü bile ben tarladıydım hemde kışın ortasında buluşma yapılıyor ki bu kışta kıyamette nasıl buluşalım gökhan kardeşimin kazası kış kıyamet yüzünden olmadımı
şubat-mart-nisan ayları eylül-ekim-kasım ayları ülke geneli için en müsait aylar degilmi
sizler eşahsınıza en müsait tarihi belirleyip ortaya bir fikir atıyorsunuz sonrada buluşmaya katılım az oldu diyorsunuz
aralık tarihini 3 ayda tartışsanız açılan buluşma ile alakalı konuda o tarih yinede degişmezdi
ordaki ayzıların birçogunuda okudum
gelemeyenlerin iki bahanesi oldu hep
biirncisi ögrenciler için uygun olmayan bir tarih
ikinciside kış kıyamet soguklar vs

işi olmayan soguktan etkilenmeyen varsa yarın çantasını hazırlasın gelsin buyursun evimde 1hafta 10 gün misafirim olsun
varmı böyle bir yigit
bana teklif etseler ben bu mevsimde bakkala biel arabayla traktörle giderken il dışıan neden gideyim ki gitmem ama gelmek isteyen varsa başım üstünde yeri var
özellikle çagrı seni davet ediyorum
sen fitili ateşledin gel buyur misafirim ol :)

neyse biz bu başlıkta ki konuda ne desek ne yazsak yanlış anlaşılıyor bence susalım bu konu hakkında konuşmanın anlamı yok nasılsa herkes halinden memnun

YAVUZ_13 link=topic=70610.msg810649#msg810649 date=1387059743' Alıntı:
bu msjdan bende kendime pay çıkardım :)
neden dersen bu konuya bende destek amaçlı msjlar yazıyorum
ayrıca buluşmaya yani geçen yılki ve bu yıl ki buluşmaya bende gelemedim ondan önceki yıllardada üyeligim vardı ama aktif olarak ilgilenmiyordum siteyle :)
şimdi misal ben veya benim gibi buluşmaya gelemeyen kişiler yukarda alıntı yaptıgım msja göre ikinci planda tutulan önemsenmeyen kişiler oluyor :)
bunada saglık olsun
fakat şimdi buluşmaya bir kişi neden gelmiyor neden gelemdi gibi sorular sorarsak herkesin farklı sebebi vardır
kimisi gelmek istemiştir gelmemiştir
kimiside şartları elvermedigi için gelmemiştir
zaten kaç msjdır ben bu konuya ne yazdım işin içinde biraz resmi bir yapılanma olsa dedim neden dedim işte bu ve buna benzer buluşmalar bile şuanda çok az katılımla gerçekleşiyor fakat iş azda olsa resmi olsa o buluşma sayıları 100lü rakamları kesin aşar
benim gelememe sebebime gelirsek
geçen yıl senin ev sahipliginde gerçekleşen buluşmaya sitede samimi oldugum muhabbetim olan kişiler yok denecek kadar az oldugu için ben ne işim var ki bu karda kışta kıyamette evimde otururum deyip katılmadım
busene biraz site muhabebtim ilerledi hatta katılmayıda istiyordum fakat hem iş sezonu olarak çok yogundum buluşma günü bile ben tarladıydım hemde kışın ortasında buluşma yapılıyor ki bu kışta kıyamette nasıl buluşalım gökhan kardeşimin kazası kış kıyamet yüzünden olmadımı
şubat-mart-nisan ayları eylül-ekim-kasım ayları ülke geneli için en müsait aylar degilmi
sizler eşahsınıza en müsait tarihi belirleyip ortaya bir fikir atıyorsunuz sonrada buluşmaya katılım az oldu diyorsunuz
aralık tarihini 3 ayda tartışsanız açılan buluşma ile alakalı konuda o tarih yinede degişmezdi
ordaki ayzıların birçogunuda okudum
gelemeyenlerin iki bahanesi oldu hep
biirncisi ögrenciler için uygun olmayan bir tarih
ikinciside kış kıyamet soguklar vs

işi olmayan soguktan etkilenmeyen varsa yarın çantasını hazırlasın gelsin buyursun evimde 1hafta 10 gün misafirim olsun
varmı böyle bir yigit
bana teklif etseler ben bu mevsimde bakkala biel arabayla traktörle giderken il dışıan neden gideyim ki gitmem ama gelmek isteyen varsa başım üstünde yeri var
özellikle çagrı seni davet ediyorum
sen fitili ateşledin gel buyur misafirim ol :)

neyse biz bu başlıkta ki konuda ne desek ne yazsak yanlış anlaşılıyor bence susalım bu konu hakkında konuşmanın anlamı yok nasılsa herkes halinden memnun
Şimdi ben bu iletiye cevap verecem, sen bana cevap vereceksin abi uzayıp gidecek sen kafadan güzelce her konuyu çözmüşsün zaten bizim birşey yazmamıza gerek kalmamış :) Onun için ne diyeyim size başarılar çalışmalarınızda.

Çağrı link=topic=70610.msg811146#msg811146 date=1387143120' Alıntı:
Şimdi ben bu iletiye cevap verecem, sen bana cevap vereceksin abi uzayıp gidecek sen kafadan güzelce her konuyu çözmüşsün zaten bizim birşey yazmamıza gerek kalmamış :) Onun için ne diyeyim size başarılar çalışmalarınızda.
kavga gürültü olmadıgı müddetçe tartışmak konuşmak yazışmak iyidir
buarada davetim hala geçerli :)

YAVUZ_13 link=topic=70610.msg811150#msg811150 date=1387143549' Alıntı:
kavga gürültü olmadıgı müddetçe tartışmak konuşmak yazışmak iyidir
buarada davetim hala geçerli :)

:) Dawete ben icap edeceğim ama ne zaman belli değil Yawuz ağa tarih weremiyorum, bir hafta önceden haber wereceğim sana...Muhtemelen şubat sonu mart başı olur gibime geliyor...

Hermiyas link=topic=70610.msg811190#msg811190 date=1387180987' Alıntı:
:) Dawete ben icap edeceğim ama ne zaman belli değil Yawuz ağa tarih weremiyorum, bir hafta önceden haber wereceğim sana...Muhtemelen şubat sonu mart başı olur gibime geliyor...

herzaman beklerim abi sana yılın 12 ayıda serbest :D
sadece buluşmaya katılmayanlara kızan arkadaşları özellikle aralık ayında davet ediyorum ki biraz ayazda kalalım aklımız başımıza gelsin :D