Traktör ön çeki dizaynı.

28.01.2017
11,184
1
18,488
Sakarya

Mobil(taşınabilir) bir ön çeki sehpası tasarımı yapmak istiyoruz.
Traktörün ön yanlarına şase koyulacak ve arasına çeki yeri yapılacak , ağırlık grubu has ve ters olarak sehpaya takılabilecektir.
Gerekli gördüğümüzde çift yönlü olarak 20 adet ağırlığı sehpaya dizeceğiz.
Büyük bir dolap, 20*25*60 cm ebatlarında sehpaya monte edilebilecek.
Çuval taşımak içinde kullanışlı olabilir, ne dersiniz.

Traktörün ön yanlarına şase koyulacak ve arasına çeki yeri yapılacak , ağırlık grubu has ve ters olarak sehpaya takılabilecektir.

hiç örnek resmi filan varmı araştırdınızmı

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
3caf806117af47fce3634d609f0bd7f4.jpg

ce18bdfef1b72a20181229169ace5136.jpg

36757c0b4c12ac73069353ade807f96d.jpg
7fb8b412486f4ee9800ab451d9065669.jpg

Traktorde gps kullandigimiz icin on tekerlerin daha da iyi yere basip direksiyon hassasiyetini daha da hizli iletebilmek icin , traktorun onune extra agirlik yapmam gerekiyordu.
Toplamda 240 kg agirlik yapiyor ki bu miktar gayet yeterli.
Nasil olmus sizce?
Hoca birde forumda kendi imkanlarıyla ön pto yapan bir arkadaş vardı ağırlıkları sabitlemiş istediği zaman ilave olarak takıyordu bulamadım yine başak 2075 ön tampon uygulaması var ama çok kaba durmuş o nette bir çok resim var sen göz atmışsındır fikir verecek veya ilham verecek bişiler çıkar diyorum müsait bir zamanında tekrardan bi göz atsan

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Traktörlerin küçük sınıftaki modellerinin çoğunun üzerinde ön kepçe çalışması yapacak gibi motor grafiği verileri var, mühendis elbette böyle şeyleri hesap etmiş olması gerekir.
Ben motor yönünden değil ağırlık dağılımı yönünden yazdım.Motorla aktarma organları tarafını birbirine tutturan (şase ya da yarım şase yoksa) , sonuçta 8-10 civata.

Ağırlıkların içine pim taktığımızda römork arışı keskin dönüşlerde genelde ağırlık kulaklarını kırıyor.
Hocam tampon yerine basit bi ön hidrolik yapılsa hem ağırlık için hem sepet türü ekipmanın kullanılmasında daha pratik olmaz mı?
Avadanlık dolabını rahat monte edebileceğimiz bir ön çeki dizaynı düşünüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: hydrbezirci