Traktor seçiminde kararsız kaldık

selamun aleyküm abi same dorado 65 veya 75 hakkında bilgi verirmısın hasbaysız balyaya gıdermı ben tente li dusunuyorum mesela bahce de var tenteyı cıkarsam yukseklık nasil olur bide abi eksi yönleri varmı varsa neler kullanıcısın bilirsin
kardeşim ben balyayı caseyle yapıyorum yuvarlak balya yaparım ama 3 gün önce yeni tambur aldım metkarsan 195 pistonlu dün biçtim 90 dekar yonca sıkıntı yaşatmadı ben onunla çekirdeğe mısıra pancara çapa yaparım pancar sökerim çekirdek patozu yaparım silaj mısır biçerim remork çekerim sıkıntı yaşamam bahçeye birşey diyemem benim de 100 dekarın üstünde tam bodur yarı bodur elma ve yarı bodur klasik kiraz bahçem var oonun için case ıh jx 65 b bahçe traktörü kullanırım ama eğer kayısı bahçesiyse malatyada ona heralde girer zaten 2 metre 563 cm yükseklikte tente modeli benimki kabinli çiftçeker ama tenteli kullanan komşum var o memnun eksiye gelirsek çok çok ağır işlerde kullanmadığın sürece 3 silindirli olduğunu blli etmez sadece silindir sayısı az ama onu da belli etmiyor

Mısır silaj verimi 8 ton/dekar olan tarlada, tek sıra PZ MH80 ile Same Explorer 70 , motor susmadan silaj yapabiliyor, yeni modellerde aynı motor dayanımını göremiyoruz.
Traktör dizaynında genel olarak her üst model bir alt modelden çeki gücü olarak bir tık üstte olmasıdır.
Çeki gücü azaltarak daha az yakıyor, demek şehir efsanesidir.
hiç samenin 2019 model dorado serisini kullandın mı asıl markalaşmış traktörlere yakıtı normal üzeri demek şehir efsanesidir

Hiç same nin 2019 model dorado serisini kullandın mı asıl markalaşmış traktörlere yakıtı normal üzeri demek şehir efsanesidir
Dorado serisi kullanmadık, üzerinde 75 yazan traktörde altında 72 hp olan traktörler var ayrıca güç ölçümleri de eskiye nazaran radyatör hariç ölçümlerdir.
Same Explorer 75 T (DIN normu), 75 hp , 280 n.m. , Argon 3^75 (ISO normu), 72 hp , 265 n.m.
Yeni model her zaman eski modelin bir tık üst çeki demiri gücünde olması gerekir sonra da çekmiyor diye servis mi gezeceğiz.

kardeşim ben balyayı caseyle yapıyorum yuvarlak balya yaparım ama 3 gün önce yeni tambur aldım metkarsan 195 pistonlu dün biçtim 90 dekar yonca sıkıntı yaşatmadı ben onunla çekirdeğe mısıra pancara çapa yaparım pancar sökerim çekirdek patozu yaparım silaj mısır biçerim remork çekerim sıkıntı yaşamam bahçeye birşey diyemem benim de 100 dekarın üstünde tam bodur yarı bodur elma ve yarı bodur klasik kiraz bahçem var oonun için case ıh jx 65 b bahçe traktörü kullanırım ama eğer kayısı bahçesiyse malatyada ona heralde girer zaten 2 metre 563 cm yükseklikte tente modeli benimki kabinli çiftçeker ama tenteli kullanan komşum var o memnun eksiye gelirsek çok çok ağır işlerde kullanmadığın sürece 3 silindirli olduğunu blli etmez sadece silindir sayısı az ama onu da belli etmiyor
Eyvallah abi

• Beğen
Tepkiler: feodal yönetici
Erkuntlar 3 silindir diye düşünmüyom hiç bakmadım o yüzden jdler çok yakıyor bizim boş yolda işimiz de çok oluyor getir götür falan. Tümosanlar güzel çekiyo ama arzası çok diye biliyom güzel bi eski samelerden denk getirsem onlar çok güzel ama nasip. Başakların çekişleri nasıl kimisi çok memnun kimisi çok kötülüyo yakıtı azmış ama
Erkunt un 3 slindirinin hacmi case jx 75 c nin silindir hacmi den daha fazla. Erkunt 3300 cc case 4 silindir 3200 cc. Erkunt lüks 70 Zf şanzıman olan hız ve çekiş konusunda iyidir. 2018 model 70 lüks kullanıyorum. TD 75 ten çok üstün yanları var. Üstelik fiyat olarak da 100 bin liradan fazla fiyat farkı var. Üç yerliyi inceledim, Tümosan, başak ve Erkunt arasında en üstünü ve kalitelisi Erkunt. Bu arada daha önce TD 65 kabini tarla modeli vardı. Ayrıca mf 265 de vardı. Karşılaştırın a Erkunt en yukarı seviyede. Daha üst seviyede case ve TD ileri modelleri düşünülebilir fakat 200 bin ve üstü fiyat farkı var. 160 bin TL ile Erkunt donanım olarak ve fiyat olarak en uygunu. G. P. S. İle ölçtüm 4 hızlı vites 2000 devirde 42 km sürat.

Erkunt un 3 silindirinin hacmi case jx 75 c nin silindir hacmi den daha fazla. Erkunt 3300 cc case 4 silindir 3200 cc. Erkunt lüks 70 Zf şanzıman olan hız ve çekiş konusunda iyidir. 2018 model 70 lüks kullanıyorum. TD 75 ten çok üstün yanları var. Üstelik fiyat olarak da 100 bin liradan fazla fiyat farkı var. Üç yerliyi inceledim, Tümosan, başak ve Erkunt arasında en üstünü ve kalitelisi Erkunt. Bu arada daha önce TD 65 kabini tarla modeli vardı. Ayrıca mf 265 de vardı. Karşılaştırın a Erkunt en yukarı seviyede. Daha üst seviyede case ve TD ileri modelleri düşünülebilir fakat 200 bin ve üstü fiyat farkı var. 160 bin TL ile Erkunt donanım olarak ve fiyat olarak en uygunu. G. P. S. İle ölçtüm 4 hızlı vites 2000 devirde 42 km sürat.
Erkunt 70 , eski kasa 2009 model, 70 S 2011 model , 70 Lüx , Zf şanzımanlı modellerini yakın komşularımız kullanıyor.
75 hp sınıfında , MF 285,3635,3075, JD 2130, Fiat 8066, NH TD75,7556, TT4.75, Case 75 C,Başak 2073 SHB, 2075 Plus(yeni kasa , 2110 kabin tipinde),Kubota 9540 Hi Lo, Tümosan 7480,7070,8075,8175, Same Explorer 75 T, Argon 3^75, Valtra A700, Karataş, Preet 7549, Landini 7860, LS 70 Plus, yakın çevrede olduğundan ötürü tutunma, çeki gücü, rampa performansı, kuyruk mili performansı (balye bağlama da) kıyaslamaları yapabiliriz.
Mısır arazisi için traktör önerisi isteniyor.
Erkunt 70, 68 hp , 285 n.m. tork , 3800 kg genel ağırlıkla biraz hantal kalıyor, rampa arazide özellikle hissettirir.Düz yolda 15 ton yükle 30-40 km/h hız arasında rahat hızlanabiliyor, ön lastikleri fazla aşındırma problemi var.Tutunma traktör genel ağırlığı arttırılarak sağlanıyor, motor esnek çalışmalı değildir.
4 12-14" pulluğu tık demeden taşıyacak, 7 bacak çizeli 30 cm derinlikte rahat çekebilecek traktör önerisi vermemiz gerekir.5 bacak çizelde traktör sürülmüş alanı çiğner, pullukta patinaj ortalaması %10 olabilecek model arıyoruz.
Hız konusunda Argon 3^75 , 70 km/h sürati görebiliyor, istiap haddi 9 ton yükle hangi model ekonomik yük taşıyabilir , düzgün bir frenleme mesafesine sahip , hangi hızda balansa, sarsıntıya girerler ? 5 tonluk tek dingil römorkla sarsıntı durumu nedir?
Yakıt eleştirisi yapmamaya özen gösteriyorum, motorların esnek çalışabilme özelliklerine göre çeki demiri kuvvetleri değişmektedir, çamur arazide yere güç aktarımı fazla olan traktörün iş gücü kabiliyeti farklı olur eh ona göre de yakar çeki demiri kuvveti az olan patinajdan yürüyemez vede yakamaz.
Denk iş gücü alabilmek içinde bir üst traktör genel ağırlığında traktör tercih etmemiz gerekir.