Trakya ya bereket düştü ‘Edirne Merkez’

Bereketli olsun dostum İnşallah en kısa zamanda işleri halledersiniz bu lazer heryil çekilmek zorunda mı bunu hep merak ediyorum geçen yıl çekilen yerin nivo su bozuluyor mu
Çok teşekkür ederim sağol dostum, eksik olma.
Aslında çok fazla bozulmuyor ancak tarlanın her yerinde su seviyesinin eşit olması ve tarladan suyu çıkartmak istediğinde kısa sürede çıkması için düz olması çok önemli.
Teknolojinin gelişmesi ve zamanla ucuzlamasina bağlı olarak lazerli tesviye epey yaygınlaştı. ( Bizim köyde 6 tane var :) )
Çeltik tarımı için olmazsa olmaz oldu.
Bu sebeple her yıl düzenli olarak yapılıyor.

Çok teşekkür ederim sağol dostum, eksik olma.
Aslında çok fazla bozulmuyor ancak tarlanın her yerinde su seviyesinin eşit olması ve tarladan suyu çıkartmak istediğinde kısa sürede çıkması için düz olması çok önemli.
Teknolojinin gelişmesi ve zamanla ucuzlamasina bağlı olarak lazerli tesviye epey yaygınlaştı. ( Bizim köyde 6 tane var :) )
Çeltik tarımı için olmazsa olmaz oldu.
Bu sebeple her yıl düzenli olarak yapılıyor.
Bu çeltik tarlalarında pirinçden başka birşey olmuyor mu

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Sefa bıde Kırıkkale ye bak nsl durumlar yağmur yok mu

Yarın kırıkkale civarında yerel yağışlar bekliyorum ufuk abi. Yerel derken mesela senin olduğun yere yağar, 5 km ötende damla düşmez. Daha sonrası için ise bölgede 30 nisan 5 mayıs arasında yağışlar olacak fakat gücü ve kuvveti hala belirsizliğini koruyor.

Roket dediğin nedir abi, ilk defa duyuyorum.
Bu roket ler dolu bulutlarini ısıtarak yağmura dönüşmesini sağlıyor aslında çok maliyetli bişey değil 18 bin roket 5 milyon Euro civarında büyük bir alan koruması sağlıyor
Screenshot_20200427-080317.jpg
Screenshot_20200427-080300.jpg

Bu roket ler dolu bulutlarini ısıtarak yağmura dönüşmesini sağlıyor aslında çok maliyetli bişey değil 18 bin roket 5 milyon Euro civarında büyük bir alan koruması sağlıyor

Peki cidden fayda sağlıyor mu abi? Mesela yukarıda bir abimiz amerika da yapıyor demiş fakat amerika da hayal edemeyeceğin şekilde taş gibi dolu yağıyor, fırtına oluyor. Öyle böyle değil yani amerika dünyanın en şiddetli en fırtınalı yağış alan bölgesi. 50-72 dBz kalınlığında yağış kütleleri cirit atıyor. Bu saydığım Türkiye'de de olur fakat daha çok yerel olur. Amerika da ise çok geniş alanlara yayılabiliyor bu yağış kütleleri. Bizzat havayla ilgilendiğim için takip ediyorum.

Peki cidden fayda sağlıyor mu abi? Mesela yukarıda bir abimiz amerika da yapıyor demiş fakat amerika da hayal edemeyeceğin şekilde taş gibi dolu yağıyor, fırtına oluyor. Öyle böyle değil yani amerika dünyanın en şiddetli en fırtınalı yağış alan bölgesi. 50-72 dBz kalınlığında yağış kütleleri cirit atıyor. Bu saydığım Türkiye'de de olur fakat daha çok yerel olur. Amerika da ise çok geniş alanlara yayılabiliyor bu yağış kütleleri. Bizzat havayla ilgilendiğim için takip ediyorum.
Gerçekten faydalı bişey tabi her yere ulaşamıyor illaki kapsam dışı kalan yerler oluyor böyle olunca o bolgere kayıyor dolu bulutları mesela bizim bölgeden atılan roket ler bulutları dağıtıyor Edirne nin sinir bölgelerinde dolu olarak yağıyor

Zaten dolu yaz mevsimi olur, bence yapılabilir , hatta çiftçi olarak her yıl para bile verilir sigortaya verene kadar rokete veririz tabi devlet eliyle olursa
Aynen dostum o kadar zor bişey değil Türkiye de neden yok anlamadım başarılı bir uygulama burda devlet karşılıyor işçi ücreti roket ücreti vs çiftçiden para çıkmıyor

Gerçekten faydalı bişey tabi her yere ulaşamıyor illaki kapsam dışı kalan yerler oluyor böyle olunca o bolgere kayıyor dolu bulutları mesela bizim bölgeden atılan roket ler bulutları dağıtıyor Edirne nin sinir bölgelerinde dolu olarak yağıyor

Her bir roketin belli bir kapsama alanı var yani. Sadece tarım yapılan bölgelerde kullanılıyordur.

Sefa, Türkiye de de var Tv'de görmüştüm büyük meyve bahçesinde kullanıyordu.

Bu muydu abi?

WhatsApp Image 2020-04-27 at 18.36.47.jpeg

Bu muydu abi?

Ekli dosyayı görüntüle 47952
Kardeşim, buydu.sizin köye gider