Tümosan Zamlı Fiyat Listesi | Ocak 2023

📌 Tümosan, 2023 yılının ilk fiyat listesini yılın ilk gününde yayınladı. 2022 dönemi ise toplamda 10 fiyat listesi paylaşılarak kapanmış oldu. Yenilenen fiyat listesinde;

✅ 4000 serisine %3 ila %3.1 zam,
✅ 5000 serisine %3 zam,
✅ 6000 serisine %3 zam,
✅ 8000 ve 8100
serisine %3 ila %3.1 zam yapılmış.

🔗 Bir önceki fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

traktor-fiyat-listesi_1-ocak-2023w_page-0001.jpg

traktor-fiyat-listesi_1-ocak-2023w_page-0002.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaslar hemen teslim ıse alın yok 6 ay sonra verecez diyorsa sakın o ise girmeyin bayı traktoru saklıyor size 6 aylık zammı nı bindirip satıyor sakın traktore yazılmayın

Bayiler her türlü fark koyuyor, deutz agroplus f55’e bakıyorum, Türkiye’deki birçok bayiyi aradım, liste fiyatı 485 diyorlar, liste fiyatı üzerinden indirim yapıp satanlar var. Ama liste fiyatının çok üstünde fiyat isteyenler de var, deutz için sorunlu diyorlar ama hangi konuda sorusuna cevap alamadım,kullananlar memnun değil diyorlar fakat hangi konuda memnun değiller işte ona cevap yok.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bayiler her türlü fark koyuyor, deutz agroplus f55’e bakıyorum, Türkiye’deki birçok bayiyi aradım, liste fiyatı 485 diyorlar, liste fiyatı üzerinden indirim yapıp satanlar var. Ama liste fiyatının çok üstünde fiyat isteyenler de var, deutz için sorunlu diyorlar ama hangi konuda sorusuna cevap alamadım, kullananlar memnun değil diyorlar fakat hangi konuda memnun değiller işte ona cevap yok.
Debriyaj plakasına şanzıman yağı kaçıyor, arada bir tapası var, gevşeklik yapıyor.
Basit arıza ama traktör bölünüyor.

Çift çeker niyetlendim fakat bütçe ’den dolayı ve yapacağım işleri göz önüne alınca tek çeker almaya karar verdim, deutz f55 bakıyorum, Tümosan nasıldır? 50-55 hp’lik bahçe modelleri?
Tümosan 4055 ve 5155 kullanmıştık, balata değişimi dışında büyük arıza diyeceğimiz servis masrafı olmuyor.
Yalnız gösterge paneli içine nem aldığından arıza yapmıştı, değişim maliyetli olduğu için hararet göstergesi takıp, göstergeler çalışmadan kullanıyoruz.
Yakıt çekiş olarak 5155 modelden memnun kalırsınız.

Teşekkür ederim,
Örneğin 4065e, 4075e, yeni 5065dk, 5075dk ve G serisi model yılı olarak da 2021 ve üstündeki traktörlerde herhangi bir kronik arıza var mı bildiğiniz?
4050E modelini 3 m^3 yem karma makinesinde kullanıyoruz ve de 4 tonluk damperli römorkla hayvan gübresi taşıyoruz.
Damperli römorkla gübre indirirken lifti gayet iyi hızlı kaldırıyor fakat indirirken damper basınçlı şekilde iniyor , traktörle rölanti ve biraz üzeri motor devriyle hareket etmeye çalışırsak traktör stop etme eğilimine giriyor.
Benzer sorun yem karmanın kovasını boşaltırken de oluyor.
Damper koluna beklemeli çıkış yapılamaz mı veya farklı model traktörde emiş kısmı ayarlanabiliyor , damper boşta kendi ağırlığı ile inebiliyor. geri dönüş basınçsız şekilde olabiliyor.
Ayar yeri var , hem basınçlı hemde basınçsız şekilde kullanabiliyoruz.
Balye makinesiyle ot bağlamak için ortadan vanalı 2 çift çıkış damper çıkışı kullanıyoruz.
Biriyle balye makinesini tarla konumuna getirdikten sonra vanayı çeviriyoruz diğeriyle toplamaları indir ve kaldır yapıyoruz. Bu ekipmanda ise damper emişini basınçlı kullanmak gerekiyor.
4050E modelde ayar yerini bulamadık, farklı çözüm öneriniz olur mu?