Universal traktor

Arkadaslar bu traktorler nasil.iş yaparmi. 15 binlik ara isler icin traktor bakiyorum. Veya onerebileceginiz traktor varmi
Screenshot_20200113-192143_sahibindencom.jpg
Screenshot_20200113-192200_sahibindencom.jpg

Bana hararet sıkıntısından bahsetmislerdi almadım Ford tercih ettim, ama kuru tarımla uğraşan birinde var son gaz gidip geliyor tarlaya işini görüyor yani :) daha ucuza denk getirip kendiniz bakıma sokarsanız çok avantajınız olur iş görür bence. Şahsen ben öyle yaptım kafam rahat.

• Beğen
Tepkiler: erhan11
Piyasası var mı ? Ne kadar verimli iş görür ? Bir gün çeşitli nedenlerle satmaya veya değiştirmeye kalksan alıcı bulabilirmisin ? Buldun diyelim aldığın fiyata gidecek mi ? En kötü modeli olsun piyasası olan traktör olsun. Bu Massey olur Fiat olur sonuçta dünyanın (parası olmayan için) parasını vereceksin. Gerisi senin değerlendirecegin bir satın alma işidir.

• Beğen
Bunların 95 model den aşağı olanlara iyi diyorlar cantlari mavi olan lar
Biz zamanında korunga tırmık lamak için emanet almıştık ağır bir iş değil zaten akrobat tırmık ama fena değil
Birde parçasının 480 ile aynı olduğunu söylüyordu sahibi

• Beğen

Zaten,fiat lisansiyla üretim yapmis, şimdi bizimkilerin massey ile yaptigi gibi
Kaynak :( https://konedata.net/traktorit/utb-universal/utb-universal-300-640/

[QUOTE="darende44, post: 1312301, member: 78170"
Bunların 95 model den aşağı olanlara iyi diyorlar cantlari mavi olan lar
Biz zamanında korunga tırmık lamak için emanet almıştık ağır bir iş değil zaten akrobat tırmık ama fena değil
Birde parçasının 480 ile aynı olduğunu söylüyordu sahibi
[/QUOTE]

Sınırlarını bildiğiniz sürece çok güzel iş görür. 6 yıldır yapmadığımız işkence kalmadı saolsun kahrımızı çekiyor. 8 metreküplük yem karma takıp 2 ton yem karıyoruz bağıra bağıra da olsa işini yapıyor. Tamburlu ot biçme, helikopter, abartı yük olmadan römork çekme, ahır küreme, sürgü çekme, gübre ilaç atma vs. ara işler için iyi motordur, çok iş yapar az yakar. Piyasası iyi değil orası gerçek ama alır kullanırsın işini de çok güzel görür.

2000 model 445 turuncu orijinal hidrolik direksiyon modelini kullanıyoruz ondan öncesinde 95 model 445 vardı kırmızı ikiside sağlamlık konusunda fiatları aratmaz bizim 2000 model olan bu zamana kadar piyasaya tamburluyla bicme işi yapar üstelik kendi işlerimiz de cabası arka kepçe ile gübre yükleme olsun ilaçlama römorkla yük taşıma olsun her işimizi görüyoruz şu zamana kadar ufak tefek arızaları oldu olmadı değil ama öyle aman aman arızası olmadı geçen sene emanet romork aldık sanziman yağı karışmış bozulmuş bundan dolayı 4. Vites senkromec sarısı gitti fiat 480 dişlisi uyduğu için onu taktik suan tıkır tıkır çalışıyor

• Beğen
Arkadaslar bu traktorler nasil.iş yaparmi. 15 binlik ara isler icin traktor bakiyorum. Veya onerebileceginiz traktor varmiEkli dosyayı görüntüle 44189Ekli dosyayı görüntüle 44190
Usta bu traktörün bizde 1978 model 550 modeli var yakıtı çok iyi parçası türk fiatlarla aynı 8 seneden beri kullanıyoz 3 sene tarla işi yaptı 5 seneden beri ahır işleri yapıyo büyük bi arıza çıkarmadı pek konforlu değildir odun gibidir ama iş görür yanlız eski kırmızı jantlılardan olcak 1993 üstü beyaz jantlılar biraz narin

Arkadaşlar size universal kullanıcısı olduğumu anlatmıştım şimdi ucuz traktör evet biraz narin gelebilir ama çok ufak tefek oynayarak öyle canavar çıkıyor ki şimdi bizim traktör piyasaya tamburluyla bicme işi yapıyoruz hidrolik gücü malum fakat biz üzerindeki hidrolik pompa dakikada 24 lt veriyormuş biz bunu 40 lt olaniyla değiştirip üstünden çıkanı da dakikada 16 veren direksiyon pompasi yerine taktik sonuç daha rahat direksiyon arti daha hassas kol elde ettik üstelik çift sürerken dalma yaptığında kollar pullugu atmada daha erken davrandığı için traktör boğulmadan ise devam edebilir hale geldi pompa ya 400 verdik üstünden çıkan pompayida 230 a sattık 170 arti 50iscilik gibi birseye bi miktar da olsa hidrolik konusunda iyileştirme yaptık aklımda olan tek şey lift o matik olan beyin takımı onu forumda yapan bi abimiz vardı yardım ederse onuda yapmayı düşünüyoruz ama bakalım şimdilik böyle kullanıyoruz