Universal Traktör

Asıl Universallar kırmızı kaporta mavi gövde olanlar diye biliyorum. Çok karışık motor bunlar, hattat üretimi var, tümosan üretimi var, bir ara Fiat'a satıldı, sonra Farmtac aldı, en sonunda satılan şirket fabrika arsasına otel motel yapacaktı... (Bizim Uzel'in sonu da böyle olacak heralde)
Farları ön panjurun üstünde olanlar Hattat, altında olanlar Tümosan üretimi.

Asıl Universallar kırmızı kaporta mavi gövde olanlar diye biliyorum. Çok karışık motor bunlar, hattat üretimi var, tümosan üretimi var, bir ara Fiat'a satıldı, sonra Farmtac aldı, en sonunda satılan şirket fabrika arsasına otel motel yapacaktı... (Bizim Uzel'in sonu da böyle olacak heralde)
Farları ön panjurun üstünde olanlar Hattat, altında olanlar Tümosan üretimi.
Tşk edrm.
kırmızı olan mı tercih ediliyor yoksa sarı(TURUNCU) olan mı hangi daha randımanlı

Tşk edrm.
kırmızı olan mı tercih ediliyor yoksa sarı(TURUNCU) olan mı hangi daha randımanlı
Sarılar hattat montaj olanlar bunlarda tümosan motor var, üniversalın dandik kalitesiz traktör olarak bilinmesine neden olan traktörlerdir. Hattat montajı sarı gövdeler, kırmızılara göre daha fazla sorun çıkartırlar. Kırmızı renkli olanlar orijinal romanya üretimi olarak biliyorum bunlarında motoru fiat ya da tümosan olması lazım. Her ikisininde parçaları fiatla uyumlu oldugu için sorun yaşamazsınız parça konusunda. Kırmızı renkli 445 ve 550'leri araştırabilirsiniz.