Yem karma makinası hakkında fikirlerinize ihtiyacım var??

İzelmak
Teşekkür ederim.Bu söylediklerinizide arıcam ama altıntaş olsun izelmak olsun buralarda satan alan görmedim.Herhangi bi sorun olduğunda servis parça sıkıntısı nasıl olur düşünmekte lzm.Ama yinede arayıp konuşayım
İzelmak bizim yan köyde 4 tane var abi 5 sene önce 4kişi aynı anda aldılar fabrika getirmişti hepside kullanıyor memnunlar gezici servisi var arada uğruyor makinada bir sıkıntı varmı diye soruyor varsa hallediyor İzelmakı tavsiye ederim.

İzelmak

İzelmak bizim yan köyde 4 tane var abi 5 sene önce 4kişi aynı anda aldılar fabrika getirmişti hepside kullanıyor memnunlar gezici servisi var arada uğruyor makinada bir sıkıntı varmı diye soruyor varsa hallediyor İzelmakı tavsiye ederim.
Onunlada konuştum saç kalınlıkları fln güzel,gezici servisini fln söyledi.Alınacak makina var ama fiyatlar uçmuş

Bugün türk traktör damgalı fimaks üretimi 4m3 yem karma için bir arkadasımıza fiyat aldık 45 bin dendi. Peşin 40 civarına biter gibiydi. Belki yardımcı olur yeni alacağınız makinede fiyat olarak aklınızda olsun. 2m3 anadolu makineye 18 milyar dediler.

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
naptınız hocam makine aldiniz mi aldiysaniz ne aldınız?

benim arastirmalarim sonucunda edindigim bilgiler şunlar

dikey makineler genelde büyük hacimler icin ideal,

hacim kucukse yatay daha avantajli, hızlı karıştırıyor ve daha iyi parçalıyor, ve dökümü daha dengeli yapıyor, dikeyler duzgun dokmüyor.

ben 8 m3 olan izelmak ya da fimaks in yatay cift helezonlusunu düşünüyorum ama para yok :)

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
naptınız hocam makine aldiniz mi aldiysaniz ne aldınız?

benim arastirmalarim sonucunda edindigim bilgiler şunlar

dikey makineler genelde büyük hacimler icin ideal,

hacim kucukse yatay daha avantajli, hızlı karıştırıyor ve daha iyi parçalıyor, ve dökümü daha dengeli yapıyor, dikeyler duzgun dokmüyor.

ben 8 m3 olan izelmak ya da fimaks in yatay cift helezonlusunu düşünüyorum ama para yok :)
Şuan için almadık.Benim kendi hayvanlarımı satma durumum var.Birde hibe çıktı onu araştırıyorum.Araştırmalarım sonucu izelmak çok güzel sac kalınlıkları fln çoğu markaya göre kalın firmada arkasında.Dediğiniz gibi birazda parasızlıktan kaldı