Yeni NH T5 Auto Command traktör

Kanıtlanmış T5 serisi traktörler, tarla, yükleyici ve bahçe işlerinden yüksek hızlı nakliyeye kadar tüm tarımsal uygulamaları verimli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamak için tasarımla tasarlanmıştır. Bu çok amaçlı seri, New Holland'ın ünlü sürekli değişken Auto Command ™ şanzımanını kapsayacak şekilde genişletildi.

Ülkemize ne zaman gelir bilemiyorum.
Muhtemelen 4-5 seneyi bulur.

Nominal 100-130 bg
Max 110-140 bg
aralığında değişen 4 modelden oluşuyor.

Dingil mesafesi 2.50 mt civarında.
Motor emisyon seviyesi Euro 5
Tork değerleri de 5 sınıfı traktörler için oldukça iddali.

Görünce paylaşmak istedim.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Kanıtlanmış T5 serisi traktörler, tarla, yükleyici ve bahçe işlerinden yüksek hızlı nakliyeye kadar tüm tarımsal uygulamaları verimli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamak için tasarımla tasarlanmıştır. Bu çok amaçlı seri, New Holland'ın ünlü sürekli değişken Auto Command [emoji769] şanzımanını kapsayacak şekilde genişletildi.

Ülkemize ne zaman gelir bilemiyorum.
Muhtemelen 4-5 seneyi bulur.

Nominal 100-130 bg
Max 110-140 bg
aralığında değişen 4 modelden oluşuyor.

Dingil mesafesi 2.50 mt civarında.
Motor emisyon seviyesi Euro 5
Tork değerleri de 5 sınıfı traktörler için oldukça iddali.

Görünce paylaşmak istedim.
100 bin euro dan aşşağı gelmez,

Liste satiş fiyatı 75-85 bin euro arası olur muhtemelen.

Beni etkileyen bir kaç husus var.
1- 5 sınıfı traktörlere bile auto command yani sınırsız vites seçeneği olan şanzıman koymuşlar.
2- NH, 5 sınıfı traktörün dingil mesafesi 2.50 mt ye yükseltmiş.
3- 5 sınıfı traktörün nominal hp gücü 130 max bg gücü 140 hp kadar çıkmış.
4- nominal 130 hp olan model için max tork değeri 1.300 devirde 630 nm olmuş.

1- 5 sınıfı traktörlere bile auto command yani sınırsız vites seçeneği olan şanzıman koymuşlar.
Teknik verileri gayet tatmin edici

Gecen yıl 65 bin euroya demişti Harman traktör

Teknik verileri gayet tatmin edici
Case İH Versum serisine benziyor, Maxxum serinin bir alt segmenti diyebiliriz.
Zetor Forterra 150 HD, 108 kw, farkı var.
Tork ve güç bandlarının konumu dizayn tercihidir.JD 6MC serisi 1100 devirde tork yakalıyor, motoru zaten güç bandı üzerinde kullanmamız gerekir.
Same Explorer seride, rampa tırmanışında, motoru stop etme seviyesine kadar sıkıştırıp, vites düşeriz, fakat bu serilerde turbo bulunuyor, aynı kullanımı bunda yapsak ne olur.Sürücününde bilinçli kullanması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Case İH Versum serisine benziyor, Maxxum serinin bir alt segmenti diyebiliriz.
Zetor Forterra 150 HD, 108 kw, farkı var.
Tork ve güç bandlarının konumu dizayn tercihidir.JD 6MC serisi 1100 devirde tork yakalıyor, motoru zaten güç bandı üzerinde kullanmamız gerekir.
Same Explorer seride, rampa tırmanışında, motoru stop etme seviyesine kadar sıkıştırıp, vites düşeriz, fakat bu serilerde turbo bulunuyor, aynı kullanımı bunda yapsak ne olur.Sürücününde bilinçli kullanması gerekiyor.

Sayın hocam,

Yeni T5 serisi türkiye şartlarında barındırdığı özelliklere göre ( ağırlığı, şanzımani, bg gücü ve tork değerleri vb. gibi ) hangi tarımsal işler için daha çok fayda sağlar ve daha uygundur?

Sayın hocam,
Yeni T5 serisi türkiye şartlarında barındırdığı özelliklere göre ( ağırlığı, şanzımani, bg gücü ve tork değerleri vb. gibi ) hangi tarımsal işler için daha çok fayda sağlar ve daha uygundur?
Biçer kullanan arkadaşların en çok zorlandığı konu, 6 sıra mısır hasat tablosu kullanıyorlarsa sıraların düzgün olmayışıdır, mibzerler ve çapalama ekipmanları da 6 sıraya uygun dizayn verilmelidir, bölgeye göre 5 sıralı tablolarda kullanılıyor.Hasat tablosuna göre tarla da işçilik yapılmalıdır.
Powermix testlerinde, traktörün genel yapacağı işler karşılaştırılıyor, toprak işleme, ot biçim ve paketleme, kuyruk mili+yük ile çalışmalardır.
İşletme büyüklüğü ve ekipman durumu tercihlerde etkili olur.
Piyasa işleri, silaj, balyalama, lazer çekimi, tohum ekim işlemleri, nakliye işleridir.
Elektronik shuttle'dan memnun olmayanlarda var, sıra başı dönüşlerde mekanik levye tepkileri daha yüksek ve anlık kontrol ediliyor.Hızlı sürücüler zaman kaybetmeyi sevmez.Kolay gelsin.